Kulinarični kiksi

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

24. feb 2005 18:05

Še to sem se spomnila. Mama mi je pripovedovala, kaj se je pri njih doma pripetilo njenim bratom. Bila sta sama doma, ker sta bila premajhna za njivo - lakota huda in ostalih od nikoder. Starejši ( 5 let ) je mlajšemu pripravil omako iz popečene salame, moke in vode ( takrat so to delali zraven polente ) pa kaj ko je namesto olja dal petrolej, ki so ga uporabljali za razsvetljavo. Kaznovana pa sta bila tudi zato, ker sta ukradla salamo iz kleti..... Lumpica

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

28. feb 2005 15:51

Super tema. Vsake toliko se še kaj spomnim. Nekaj let nazaj, v času mladega krompirja sem poklicala hčer domov, naj mi pripravi krompir za kosilo. "Skopaj ga" sem ji rekla. Seveda je to pomenilo naj skoplje krompir iz njive, razumela pa je ... uganite kaj? Ko sem prišla domov se je star naguban krompir "kopal" v koritu. Suzana Sporočilo je spremenil(a) suzanar dne 28. feb 2005 16:04:04

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

28. feb 2005 17:51

To ni še nič. Moj predragi je na mojo telefonsko prošnjo naj vzame iz skrinje stročji fižol in ga v ekonomu kuha...... min. Ne vprašat. Pridem domov in mislim kako je solata zagotovljena. Napaka. Moj predragi je namreč " skuhal " ža kuhan navaden fižol. Niti paličnjaka mi ni bilo potrebno, da sem naredila fižolovko..... Lumpica

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

20. mar 2005 11:18

Hotela sem se kot mlada gospodinja postavit in sem hotela pripravit puding, ki bo zgledal kot na embalaži. Zlijem kuhano zadevo v model za šarkelj in medtem ko se je hladil sem stepla smetano za dekoracijo. Ne verjet, da je hudič hotel iz modela. Vse se mi je spacalo................in rdeča ( od sramote in jeze ) sem po žličkah naložila na krožničke.........Tako sem z pudingi opravila. Moji gostje torej sploh niso presenečeni, če stvar ne izgleda kot iz kulinarične revije, dobro pa je - razen enkrat ko...............SE mi nekaj žge, tako da ostalo drugič, čene bom dodala še kak črn nadev za musako. Lumpica

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

20. mar 2005 17:41

Verjetno imamo vse kuharice veliko takih kiksov na zalogi. Ne štejem več kolikokrat sem spekla jabolčni štrudelj brez sladkorja ali cimeta, kar sem seveda opazila, ko se je zadeva že pekla. Pa smo kljub temu pojedli in preživeli, da ne govorim o skutnih štrukljih brez nadeva, pa še bi se kaj našlo... JULIJA

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

21. mar 2005 15:52

Hm, jaz pa nisem prijateljica s soljo. Po navadi vse premalo solim, kadar pa rečem, zdaj pa moram res malo bolj solit, je vse preslano Sicer pa sem tudi jaz pekla jabolčni štrudelj brez cimeta in medu, pa še hotla sem na pol odtajano testo odtajat do konca v pečici - katastrofa! Testo je bilo listnato in zato se je z zunanje strani začelo cediti maslo, v notranjosti pa je bilo še vedno zmrznjeno(testo je bilo namreč zvito ...), pa še v folijo je bilo zavito . V glavnem, groza! Ja, in moj oče je tudi pojedel pasjo čokolado! Pa še kakšna cvetka bi se našla ... uharica

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

21. mar 2005 16:41

Pa še nekaj mojih:Še kot otrok(7-8 let)sem nekoč hotela presenetiti mamo in skuhati juho medtem ko je bila ona pri nedeljski maši.V lonec sem dala pač vse kar sem videla da da notri ona.Samo namesto govejih kosti se je notri znašel ZAJEC.Meni je bilo v zmrzovalniku vse enako.Pa tudi sladek golaž sem že skuhala.No zadnjič sem pekla kvašen zavitek z jabolki.Lepo se mi je delal,potem pa sem ga dala v pečico še malo vzhajat(50st)in enostavno pozabila nanj.Ne vprašajte kako je izgledal ko sem zvečer prišla iz službe.Polna pečica ga je bila.Zavitek je šel v smeti ,jaz pa ribat peč. terlikar 1

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

21. mar 2005 17:20

Mi je sodelavka zraven darila dala še vejico rožmarina, žajblja, lovorja in še nečesa česar jaz mestni " kmet " pač nisem poznala. Seveda sem izdatno začinila golaž in naslednji dan vprašala kaj je skrivnostna rastlina bila - rožnkravt - saj se tako reče ali kiksam še pri imenih? Lumpica

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

21. mar 2005 19:13

No zdaj pa vem kot prej. Kaj je to rozenkravt? julia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. mar 2005 22:08

Roženkravt http://www.leskovec.org/glavna_stran/krajevni_praznik se da videti na tej strani. Je pelargonija, ki ima zelo drobno delejne liste, ki so zelo aromatični. Cvetovi pa so drobni, rožnati. Je ob rožmarinu in naglju ena od obveznih rastlin "slovenskega šopka". Rastlino gojimo zaradi zanimivih listov in čudovitega vonja, ne pa zaradi cvetov. Se pa kakšen mali list lahko znajde v jabolčnem kompotu. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti