Ajdova kaša

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

tema odprta - 20. jan 2005 9:43 | ogledi: 4.988 | odgovori: 6

zadnič sem jedla na zabavi ajdovo kašo z gobovo omako. Bilo je super.ali imate kaj receptov za ajdovo kašo?

Bernarda

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

20. jan 2005 11:02

Jaz skuham ajdovo kašo. Na olju popražim čebulo da zarumeni, dodam strt česen in kašo, solim in malo podušim. Zraven pa lahko pripravite svojo domačo jurčkovo omačo. Pri nas doma tekne tudi hladna kaša, npr od včerajšnega kosula...pa malo meska zraven mmmmmmm ANJA

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

20. jan 2005 11:30

Jaz ajdove kaše nič prej ne skuham. Jaz lepo prepražim čebulo, nanjo vržem ajdovo kašo in vse lepo dušim 20 min. Lp, Andreja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. jan 2005 12:10

Ajdovo kašo, pripravljeno kot riž, mi jemo kot prilogo. Tekne pa tudi mrzla, v solati. Prirpavim jo tako, da zavrem vodo (1,5 skodelice vode na skodelico kaše), v katero dodam strt česen in drobno sesekljano čebulo ter sol in poper, in ko voda zavre stresem vanjo kašo. Ko ponovno zavre znižam temperaturo in kuham, dokler ni kaša kuhana. V še toplo kašo vmešam na drobno sesekljan por, ko pa se vse skupaj ohladi začinim kot solato: olje (pri na na Štajerskem seveda bučno), kis, nekaj kapljic balzamičnega kisa, sol in poper pa po potrebi oziroma po želji. Taka kaša je primerna tudi za kak hladen bife. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. jan 2005 13:47

Na paketku ajdove kaše je prav ta recept za ajdovo kašo z gobami - in je zelo dobra, midva sva jo naredila letos poleti na morju in je ful pasala! Tudi po tem receptu je nič ne kuhaš prej. Kaša je bila mislim da od Nature, v taki rjavi papirnati vrečki, dobiš v vsaki veleblagovnici. Zelo verjetno je, da so jo pripravili prav po tem receptu, ker je pač na vrečki:) Probaj! Veri

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

21. jan 2005 8:56

včeraj sem kupila ajdovo kašo,ampak je gor recept z z jabolki,ne pa z gobami.ŠKODA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti