Kuharski tečaji

neznan uporabnik
tema odprta - 14. jun 2001 12:10 | ogledi: 3.344 | odgovori: 25

Dragi forumovci,

že pred nekaj časa sem poslala vprašanje (na katerega pa nisem dobila nobenega odgovora), ali kje v Ljubljani organizirajo kuharske tečaje (od začetnega naprej.Še zlasti me zanimata sredozemska in kitajska kuhinja.

Lep sončen dan želim vsem skupaj.

Breda

neznan uporabnik

14. jun 2001 21:57

Poglejte med "Obvestila/Vasi problemi". Sicer pravijo kuharji: "kuha se na 20 nacinov", in za organizacijo kuharskega tecaja je treba najti nekoga, pa prostor, pa ...i.t.d., kot pravi Jernej. Moja provokacija, da spravim "sefa" na to trnovo pot, ni uspela A ima kdo smisel od nas Kulslovcev vse to organizirati? Ce se tak najde potem bo treba najti mojstre kuhanja za zacetek. Jaz si predstavljam stroske za souporabo kuhinje in zivil pri 4 urnem tecaju za 12 tecajnikov: 200 tisoc tolarjev Mi lahko odgovorite, ali bi bili pripravljeni placati Vas delez Lep pozdrav Henri

neznan uporabnik

15. jun 2001 8:37

Včasih je v Ljubljani organiziral kuharske tečaje Center za napredek gospodinjstva - Domus, vendar se sedanji Domus s tem ne ukvarja več. Strinjam se s Henrijem, da bi lahko poskusili sami kaj organizirati. Seveda pa je treba tak tečaj tudi plačati. Pred leti sem obiskala tečaj in moram povedati, da je bilo super. Vsi tečajniki smo se zelo dobro razumeli, ves popoldan smo pripravljali in kuhali skupaj, na koncu pa smo dobili tudi recepte za vse jedi, ki smo jih pripravljali. Napišite še ostali, kaj mislite o tem. Lep pozdrav.

neznan uporabnik

15. jun 2001 9:18

Jaz bi se z veseljem še kaj naučila! Sem za, še posebej za sredozemsko kuhinjo in bolj zahtevna peciva.

neznan uporabnik

15. jun 2001 10:34

Sem za. To bi bilo nekaj zelo zanimivega. Cel dan kuhati. Pri meni je en problem, ker imam celiakijo, vendar mogoče se bi naslo tudi kaj zame. En lep kuharski pozrav, Andreja

neznan uporabnik

15. jun 2001 20:09

Spostovana Polona to kar ste predlagali je: 1. Kuhanje v AMC-posodah je sicer zanimivo/koristno (lahko brez mascob). Drugace je pa solanje pri njih reklamna akcija za nakup take posode 2. pomanjkljivo in bi CIK Trebnje lahko na nas Forum bolj podrobno pojasnil njihovo solanje kuharjev. Mogoce so pripravljeni solati v nekaj vecernih urah - etapah? In kaj naj bi se interesenti naucili Od tega, kako se ne more prismoditi caj ali kako se naredi krapova obara s cvickom, ne bo dosti prineslo. Najbrz nam bo kaksen "strucko" moral predlagal nekaj zamisli o kuharskem tecaju (za zacetnikem, ali pa take s prakso). Toliko za sedaj z moje strani. Sicer je pa tema o kuhanju vecna Pozdrav vsem Henri

neznan uporabnik

19. jun 2001 13:46

Vem da obstaja kuharski tečaj (mislim, da je istočasno tudi šiviljski) v samostanu v Repnjah (Blizu Vodic nad Ljubljano). O njem sem pred nekaj časa prebrala celo opis na internetu - napisala ga je ena od hvaležnih udeleženk. Tudi sicer je iz ustnega izročila tečaj precej znan (vsaj lokalno, ker sem iz tistega konca) kolikor vem, pa je zaseden dolgo v naprej. Običajno se ga poslužujejo mlada dekleta pred in kmalu po poroki, je pa zelo cenjen - saj veste - recepti potem krožijo. Poizkusite po telefonu, druge informacije žal nimam (Samostan šolskih sester 01 832 43 83 - podatek je iz tel. imenika). Pozdrav!

neznan uporabnik

19. jun 2001 15:03

Kolikor mi je znano se čakalni čas za kuharske tečaj v samostanu v Repnjah meri v letih ne v mesecih zato bi za tiste bolj nestrpne veljalo poiskati kako drugo možnost. LP

neznan uporabnik

19. jun 2001 17:04

Sem ena izmed udeleženk tega tečaja v Repnjah in moram reči, da z izjemo nekaj dobrih receptov nisem odnesla ne vem koliko. Vse poteka v velikih skupinah (kar je posledica velikega povpraševanja), hitro, takoda dejansko nimaš priložnosti veliko videti. Primer: zjutraj se postavi jedilnik za cel dan, od tega jedilnika pa ti osebno pripraviš eno jed, ostale jedi pa ostaliiz tvoje skupine. Ker priprava jedi za kosilo poteka istočasno (predjed, gl. jed. slaščica) lahko deluješ le pri "svojem" delu in se ne moreš poučevati o drugih zanimivih trikih. Moram reči, da sem bila glede na zanimanje, ki so ga ti tečaji deležni, kar precej razočarana. Mislim, da sem precej več odnesla iz domače kuhinje.

neznan uporabnik

20. jun 2001 10:54

Kolikor vem, je včasih tudi ŠOU organiziral kuharske tečaje, enkrat je bil na Bledu, enkrat pa na morju na temo morske kuhinje - obakrat cel vikend. Mislim, da so sprejemali tudi neštudente, za malo višjo ceno, seveda. Mogoče bi se dalo pozanimati kdo je to za njih organiziral? Sicer sem za udeležbo na kuharskem tečaju, če le prispevek ne bo previsok... drugače se bom pa kar na kuharski dvoboj prijavila...:) LP Martina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti