Kefir

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

4. jan 2005 22:44

Kefirjevi kristalčki in kefirjeva gobica ali kefirjeve glivice so res čisto različne glive. Za tiste mlečne vem, da ni hudega, če kak dan ostanejo v starem mleku, le da je potem potrebno kakšna dva kefirja vrečt stran preden si opomore. Jaz sem sprobala že vse tri variante in trenutno uporabljam glivice. Mislim pa, da se ne dajo posušit. Vsaj te mlečne ne, za kefirjeve kristalčke pa ne vem. Sicer pa iz njih dobiš drug napitek in ne kefir. Jaz imam zmeraj negaj glivic zamrznjenih in so čisto OK, ko jih vzamem iz skrinje. Mogoče bi bilo dobro poslati zamrznjene skupaj z mlekom, saj bodo tako manj časa v "starem" mleku. Keyj, kaj misliš, bi mi lahko kako poslala gobico? Meni je crknila, pa je nimam kje dobit. Jaz lahko tebi pošljem glivice. So kot majhni rižeki in so podobne (po videzu) vodnemu kefirju. Lp! Meli Don"t worry, be happy!

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

4. jan 2005 23:10

Veri, ti pa neprestano presenecas! Hvala, hvala, hvala. Sedaj vem , kar sem zelela vedeti, ostala je samo VELIKA prosnja, kako kristalcke in gobice poslati k meni in kdo bo tako prijazen, da mi bo pomagal. Keyj mogoce? Ali g.Fani? Sedaj sem pa postala nestrpna, kar ni lepa lastnost. Hvala tudi za recept s kefirjem, poskusila bom, kar se bo dalo. julia

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

4. jan 2005 23:29

Oprosti Meli, verjetno sva istocasno posiljali v forum. Hvala, sem ti ze napisala na tvoj naslov. julia

keyj  

član od: 17.9.2004

sporočila: 91

5. jan 2005 8:41

hoila julia, no ja, da ti povem, da sem učeraj eno gobico dala na papirnato brisačko, baje, da se posuši?!?! ampak po moje samo umre? saj je brez hranil (mleka) ma bomo vidli. da bi zamrznila? ok, lahko se poskusi, ampak kako do tebe zamrznjena? najboljše bi bilo, po moje, da se poskusi tako, po hitri pošti ena gobica v precej mleka, pa upanje v srečno dospetje še žive, čeprav mal zmatrane gobice? kaj praviš? lep dan, keyj Sporočilo je spremenil(a) keyj dne 05. jan 2005 08:42:08

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. jan 2005 18:46

Nekatere gobe in nekatere bakterije lahko v anabiozi (posebno stanje, kjer skoraj nič ne porabijo, še hujš ko vegetiranje) preživijo izsušitev, zamrznitev in še marsikaj. Žal pa ne vem, če točno te lahko... Če zvem, povem, do takrat pa probajte:) Veri

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

5. jan 2005 20:44

vsem zelim sporociti, da so zivalice ze na poti.Tako mi je sporocila Meli. Za sedaj se ne vem ali so gobice, kristalcki ali glivice, karkoli je, bodo pa pri nas domaci ljubljencek (kuzka ze imamo). Drzim pesti, da bodo prezivele/i potovanje. Lahko pa mi jih pomagate poimenovati, da ne bom koga uzalila. Lepo se imejte, sporocim takoj, ko bodo tu (v ponedeljek). Hvala tudi Meli, ker si je tako potrudila, Keyj, ti pa kar nadaljuj s poskusom. Sporoci rezultat, mogoce pa bom potrebovala tudi tvoj experiment. julia

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

5. jan 2005 22:43

Ojla! Kefirjeve glivice (mlečne) so res že na poti in upam, da uspešno prestanejo potovanje. Poslala sem jih z letalsko pošto, saj je hitra takoooo zelllloooooo draga. Na pošti so mi zaračunali, da bi stalo 12.000,00 sit in Julia res ne vem, če si pripravljena toliko plačat za njih. Letalsko so rekli, da bi morale prispeti v 6-10-ih dnevih. Ti kar dva kefirja vrži vstran, potem pa bi moralo biti ok. Lepe sanje! Meli Don"t worry, be happy!

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

6. jan 2005 1:53

Meli, mi smo 1uro za vami, tako da tu se ni tako pozna ura. Ti pa verjetno res ze spis. Ves, da je to presenecenje, da je treba toliko odsteti za hitro posto, ceprav bi jaz odstela ta denar, samo da glivice ali gljivice, (saj ne vem, kako se pravilno napise- ce izhajam iz gljiva, mi je foneticno blizje, morda pa se motim) prezivijo in pridejo na moj naslov. Pred dvema mesecema sem poslala v MB mami paket z oblacili in se nekimim malenkostmi, teza je bila malenkost manj kot 4kg, paket kar velik, pa sem placala za hitro posto 45€. Vendar so tu cene precej visoke, ce jih primerjam s Slo. To pomeni, da so take in podobne storitve dosti drazje kot na Irskem! Seveda je tudi standard visji kot v moji domovini. Ne razumem, na racun cesa...? Ves, samo zelim si, da bodo glivice v redu, pa bomo vsi srecni.. kako malo vcasih potrebujemo za to, kajne. Posta obicajno potrebuje - ce je poslana letalsko (ker sem ze dozivela, da so mi drzavne sluzbe poslale pismo po navadni posti!!) 7 dni. Sicer pa mesec. Sporocim takoj, ko bodo tu. Verjamem, kar je napisala Veri, da nekateri organizmi prezivijo zelo dolgo v ekstremnih pogojih (spore npr) in upam, da se bodo glivice dobro drzale na potovanju. Sem prebrala, da imas izkusnje z vsemi tremi oblikami kefir kulture. Kaksna je razlika v kefirju, ki mu botrujejoi glivice v primerjavi z gobicami. Za kristalcke ze vem, da so za vodni kefir. Upam, da imam prav, sicer me prosim popravi. Prisrcna hvala za tvoj trud in prosim, sporoci mi, kar sem te prosila (naslov in starost), da ti posljem, kar si si zasluzila. Lahke zvezdice tebi in ostalim "forumasem". julia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jan 2005 10:16

Upam, da bojo srečno preživele! Malo me skrbi samo temperatura - v tovornem delu letala je lahko -40 stopinj, ker ga ne grejejo...Izsušene, če preživijo, bi morale tudi to preživet, ker se v takih ne morejo tvorit kristali, ki razparajo celice. V melku pa - držim peti, mogoče pa bo! Če ne bo ratalo, ti jih še vedno lahko kdo prinese. Če se ljudje ne bi bali zdaj zaradi mamil, bi jih kar komu na letališču dali, pa je, ampak tega verjetno ne bo hotel noben kar tako vzet... Veri

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

6. jan 2005 10:56

Veri, bos pa prinesla ti ko prides... julia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti