Vroča čokolada

neznan uporabnik
tema odprta - 11. jun 2001 13:28 | ogledi: 4.633 | odgovori: 6

ZANIMA ME, ČE KDO POZNA RECEPT

ZA ZELO GOSTO VROČO ČOKOLADO?

Hvala in l.p. :-)

neznan uporabnik

12. jun 2001 7:09

Na zalost ne poznam kaksnega recepta. Jaz drugače naredim vročo čokolado tako, da jo nekaj nalomim v kozico in dolijem malo mleka. Postavim na ogenj in mesam, da se lepo raztopi, če menim, da je preredka, dodam se malo čokolade. Kozico postavim direct na ogenj, brez vodne kopeli in do sedaj je bilo se vse O.K. Upam, da sem pomagala. Andreja P.S.: Pa se to. Kolikor jaz poznam bonton interneta, mislim, da se ne spodobi pisati z velikimi črkami. Ne vem, kaj smo se ti zamerili, ker velike črke pomenijo, da vpijes na nas. Si jezna? Spremenil(a) - hana dne 12 jun 2001 07:11:18

neznan uporabnik

12. jun 2001 14:13

Za bolj gosto vroco cokolado je potrebno dodati malo vec cokolade. Sama najprej segrejem mleko da je zelo vroce in ga prelijem preko mlecne cokolade. Pocakam kako minuto in nato s palicnim mesalnikom vse skupaj previdno zmesam ter dodam nekaj sladkorja. Mesalnik v mleko vnese zrak, ki vse skupaj naredi bolj penasto in enakomerno gosto. Za mehisko varianto se lahko doda se nekaj cimeta - mehiska vroca cokolada (ki jo jaz lahko kupim v trgovini) pride ze namesana s sladkorjem in cimetom, tako da ne dodajam nicesar.

neznan uporabnik

18. jun 2001 18:18

Hvala Za odgovore in lep pozdrav :-)

neznan uporabnik

18. jul 2001 2:42

Živjo Katka! Da bi se čokolada čim preje raztopila, jo je najbolje položiti na naoljeno folijo in jo potem za tri ali štiri minute postaviti v toplo pečico ali na topel štedilnik. Da bi čokoladna glazura imela sijaj, ji je treba poleg surovega masla dodati tudi žlico olja. Nasvet iz knjige Dober tek - Dragutin Ivkovič "Karlo". O gostoti vroče čokolade nisem nič našel. Veliko čokoladnih užitkov Ažokoh

ljvw69  

član od: 16.11.2003

sporočila: 2

16. nov 2003 21:22

NAJBOLŠA JE OD ERACLEE. DOBITE JO V VSEH BOLJŠIH LOKALIH. PA ŠE HUDO VELIK OKUSOV JO JE! LEPO SE SLADKAJTE!!! megamarkt d.o.o.

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

17. nov 2003 8:46

Ja... samo tukaj bi jo radi SAMI NAREDILI. Pa še veliko ceneje je, če jo sam narediš, kot pa če kje naročiš Eracllee Dana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti