Neznano sadje

Sasha  

član od: 23.11.2003

sporočila: 11

17. dec 2004 17:54

Pitahaya se imenuje iskan sadež z belim mesom in črnimi pikicami. Jaz sem ga kupila na Dunaju in mi je bil čisto brez arome. :( Še slikica: http://www.zihua-ixtapa.com/zihngaras/images/p @Juhica: kaj se zgodi, ko začnejo semena poganjati? Imam liči, ki bi ga rada poskusila vzgojiti in me zanima, kaj lahko pričakujem... Saša Sporočilo je spremenil(a) Sasha dne 17. dec 2004 18:12:40

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. dec 2004 22:22

Jaz sem kupila v Sparu mango in papajo, ko so imeli ravno akcijo... Da ne bi po nepotrebnem zapravljala denarja. Oboje je bilo brez okusa, brez sladkobe, brez arome... Sadeže sicer poznam že od prej, ne kupujem jih prav pogosto, ker sem vsakokrat razočarana. Tudi tokrat...

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

18. dec 2004 20:15

Pozdravljeni. Saša, problem je, ker stvar raste. Poleti še gre nekako.Pozimi pa mu moraš zagotoviti ustrezno vlago in toploto. Pa prostor. Ki ga pri meni na jesen zmanjka, ko selim rože nazaj v hišo. Liči raste precej hitro in je zelo zanimiv. Pa dokaj nezahteven.Če bo obrodil,je pa druga stvar. Jaz s tem nisem imela uspeha. Navadno morajo ta drevesa ali grmi dočakati določeno starost ali velikost, da cvetijo in obrodijo. Veliko uspehov pri vzgoji. juhica

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

18. dec 2004 23:56

Liči je meni bil dober. Ima trdo lupinico. Ko je popolnoma zrel, je lupinica rdečerjava. Olupimo ga kot kuhano jajce. Mlečno beli mehki polodovi so okusni sami ali pa s smetano in sladoledom. Gvavo sem poskusila v Egiptu, vendar meni ni bila všeč. Je pa zelo dober gosti sok iz gvave. Je hruškaste oblike in ima dosti drobnih semen. Je pa seveda stvar okusa. Kolegica jih je jedla kot za stavo. Dobra je kuhana, pretlačena ali kot priloga k pikantnim jedem z mletim mesom. Marakujo za jed prerežemo na pol in z žlico izdolbemo kislo sladek plod, ki ima polno malih koščic. Semena lahko potresemo po solati, za pripravo sladic in solat se sadež večinoma pretlači. Zaradi izrazitega okusa in vonja se marakuja uporablja za dišavljenje alkoholnih pijač Lp! Meli Don"t worry, be happy!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. dec 2004 9:45

Ali je drugo ime za fizalis perujske oziroma peruanske češnje??? Loni Makaroni

Sasha  

član od: 23.11.2003

sporočila: 11

22. dec 2004 18:43

Ja, je ja - originalno se napiše physallis (oz. vsaj angleško ). Saša Sporočilo je spremenil(a) Sasha dne 22. dec 2004 18:45:47

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti