Možnar

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

tema odprta - 2. dec 2004 7:47 | ogledi: 7.613 | odgovori: 11

kje se da kupit možnar

NIA

tejc  

član od: 6.4.2004

sporočila: 65

2. dec 2004 7:58

Imaš ga v akciji mislim da v Merkurju ali Lesnini.Drugače pa ga imajo skoraj v vseh večjih trgovinah z gosodinjsko opremo.

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

2. dec 2004 8:39

Zanima me kaj več o možnarjih: kakšen je "pravi", cena, za kaj vse ga uporabljate... Prosim za informacije, ker se že daj časa pripravljam za nakup. Lp

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

2. dec 2004 9:29

Jamie Oliver pravi da je najboljši iz marmorja . Videla sem jih že v Sparu in Leclercu.Kaj več pa nebi vedela povedati,ker ga zaenkrat še nimam. Lepo se imejte in radi se smejte!!! Vesna Leben

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. dec 2004 10:26

Mo~narje iz marmorja izdelujeta moj sin in brat. Cene ne vem, mislim pa da niso ravno poceni, lahko se pa pozanimam. Vesna Milek Recko Sporočilo je spremenil(a) Reca dne 02. dec 2004 10:27:06

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

2. dec 2004 10:40

ja bi prosila in tudi mene zanima kateri je boljši jaz imam dva enga iz granita in enega iz lesenega iz oljke kako se to vzdržuje lp mihana

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

2. dec 2004 10:55

Jaz imam ful dobrega in ogromnega granitnega! Dobila sem ga lani za bozic, vem pa da je iz trgovine z azijsko robo Sariko (na Miklosicevi, na Cankarjevi in v BTC-ju v Ljubljani). Uporabljam ga za pesto, pa za mletje zacimb za marinado za stejke, naredila pa sem tudi svojo zeliscno sol. Sicer ni nepogresljiva stvar v kuhinji a jaz ga uporabljam, kar pogosto. Zadnjic sem pekla medenjake in v njem trla klincke. Pa se lep je! LP! Darja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. dec 2004 12:03

Hojla! Moj možnar je stal 3 $ (600 sit), kupljen na Kubi:) je lesen in dobro opravlja svojo nalogo, vsekakor je precej boljši od lesenih, ki jih dobiš tu (n iima čisto gladko dno, da se lepo starejo začimbe; pri nas sem v veleblagovnici videla takega, ki jie imel ogromne luknje v posodici - čisto neuporabno se mi zdi! Stal je pa 3500! - dobro poglejte predno kupite!) Sicer se strinjam, da je najboljši iz kamna, ker v njem lahko delaš tudi pesto in ostale marinade z oljem vred - v mojega lesenega rajši ne dajem olja in svežih zadev, ker se ga ne bi dalo lepo oprat, zato v njem meljem samo suhe začimbe... Glede na to, da pri nas stanejo leseni prav toliko kot kamniti, vam priporočam res kamnitega - ni pa treba, da je ravno marmor - to je že preseravanje - just kidding:) No, v Sariko (Btc, koseška tržnica, pokriti del) so poleti stali 3000 sit, kar se mi glede na izdelavo (res lepo zbrušeni in zglancani) in material (težek in lep kamen, kateri pa ne vem, mogoče je res marmor ali granit, nisem vprašala) se mi to ne zdi tako veliko. To se mi zdi najboljša kupčija pri nas. Meli so seveda tudi dražje, pač drug kamen ali kaj izrezljano okoli... Pejte pogledat:) Kdor hoče porcelanastega, pa naj gre vprašat v Sanolabor ali v kako lekarno, saj je tam mislim da cenejši kot v samopostrežnah in verjetno tudi malo kvalitetnejši, saj mora zdržati kak padec po tleh (vsaj v naših laboratorijih na faksu so že kdaj padli:) Ampak je kamnit cenejši in boljši. Za lesenega bi jaz rekla kar kakemu staremu ateku, ki se ukvarja s struženjem - recimo na tržnici pri suhi robi se splača pogledat. Saj verjetno ne bo dosti cenejši, bo pa denar prišel bolj v prave roke:) Midva si bova kamnitega privoščila, ko bova šla v Indijo:) No, ne še prav kmalu, enkrat pa že:) Do takrat pa bo ta zadoščal:) Dobro trite! Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. dec 2004 12:23

Bom povpraaala. Sicer pa je med marmorjem in granitom ogromna razlika, da o lesu ne govorim. V les se vpija vse, kamen pa je cisto drugace. Vem pa, da je h bratu prisla neka gospa za vecjo kolicino in s seboj prinesla kamnit muster. Brat se je zgrozil in rekel, da tako slabo ne zna naredit. Tisti dan se nista nic dogovorila, ker je bila baje previsoka cena, cez par dni pa se je vrnila in narocila. Bom pa sporocila naknadno. lp Vesna Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. dec 2004 17:55

Očitno imajo v Sariko ene in druge - ravnokar zvedela tu: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1277 V les se res vpija vse, ampak če ga imaš v gl. za suhe začimbe se obnese. Pesta pa žal ne morem delat v njem, kot se že napisala:( Veri

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

2. dec 2004 20:37

V Sariku imajo točno take, kot ga je imel Jamie Oliver. So iz granita, zato so težki (in stabilni). So pa različnih velikosti. Večji stane tam okoli 6000 SIT (vendar nisem popolnoma prepričana)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti