Tatarski biftek

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

2. dec 2004 20:51

Meni so rekli, da v pravilnem zaporedju začimbe razvijejo pravi okus. Enako je pri pripravi solate, zmeraj najprej česen, sol, olje in nato kis. Za biftek je pa tako: pljučna pečenka (ali cenejši, a prav tako dober beli krajec), ki jo mesar 2x zamelje. Prosite ga, naj izprazni stroj za mletje. Ko dodajaš začimbe, sproti malo premešaj! Sol, poper, vegeta, mleti česen, čebula, zelena kapra (zdrobi), zeleni poper, rumenjak, gorčica, majoneza, naribane kisle kumarice, drobno narezani hudi feferoni-2-3 (lahko sladki, če ne marate pekočih), slani ribji fileji, viski ali konjak-viski je meni boljši (0,5 na kg mesa), ter na koncu hudo rdečo papriko v prahu. Treba ga je pojesti v dveh dneh!!!! Dober tek! Meli Don"t worry, be happy!

lovor  

član od: 29.6.2003

sporočila: 7

2. dec 2004 22:45

Kaj dela vegeta v tatarcu? Mislim, da jo lahko brez najmanše škode izpustimo. Pa brez zamere. lp Lovorček lovorcek

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

3. dec 2004 8:25

Tatarec in vegeta - to pa res ne gre skupaj.

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

3. dec 2004 20:09

pol pač nareži na drobno korenček, peteršilj,luštrek.... Lp! Don"t worry, be happy!

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

4. dec 2004 13:46

elaphus, pljucno v kosu (oz. vecjih kosckih) najprej mariniram v olju s cebulo in cesnom, potem jo pa nastrgam (ali zmeljem) in zmesam z ostalimi sestavinami. Barve ne spremeni oz. minimalno. LP, R.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

5. dec 2004 11:25

Zelo pridni. Jaz si ne zaupam toliko. Spomnim se samo čevapov in komentarjev - lahko bi dala več tega pa manj onega.......zdaj pa naj se gredo kregat in komentirat k najboljšemu sosedu. Lumpica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. dec 2004 17:45

No, tisti pravi tatarec je seveda z naribanim mesom, pa brez vegete. Ampak vsak od nas si ga priredi po svoje, pa naj tako tudi ostane. Je pa res, da vegeta malce sladka zadeve in jih izsuši (zato nikakor ne sodi na primer v maso za čevapčiče ali pleskavice). Pravi tatarski biftek servirajo tako, da je na sredi pladnja zgolj nezačinjena naribana pljučna, rumenjak, čebula, kumarice in na pamet ne vem več kateri dodatki še pa so lepo položeni naokoli in si jih vsak kombinira. Ampak če iskreno povem, tudi pri nas doma smo od te prvinske varinte prešli na nekaj podobnega, kot so zgoraj napisati recepti, čeprav je to pri trikratnem mletju mesa že bolj tatarska pašteta kot biftek. Pa kaj, meni tako tekne, da ga jem z žlico. Torej, veselo na delo, glavno da ob mizi vsi uživamo. mamamia

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

7. dec 2004 8:35

Ja ,o surovem jajcu v tatarcu in posledično o morebitni salmoneli ,še vedno čakam vaša mnenja!? LP Marta

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

7. dec 2004 8:58

Mene ste s jajci in salmonelo tako prestrašili, da sem ga naredila kar brez njega, pa ni nihče opazil, da mu kaj manjka.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

7. dec 2004 11:57

Jaz pa sem čula, da je dobro izpustit čebulo. Malo zaradi barve, pa tudi drugi dan je njen okus vse močnejši. Mi ga delamo brez. Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti