Tatarski biftek

valmo  

član od: 15.4.2006

sporočila: 1

15. apr 2006 9:41

Tudi jaz bi rad dodal nekaj svojih resnic o tatarskem biftku. Dileme o tem ali meso zmleti ali narezati ni. Ne eno in ne drugo. Za pravi tatarski biftek, ki se ga pripravlja za prijatelje je meso potrebno z ostrim nožem nastrgati - in to traja in traja, se pa izplača. In še o začimbah, ki spadajo noter. Predvsem je to stvar okusa. V boljših restavracijah v tujini, pri nas tega še ne prakticirajo, dobite na mizo nastrgano meso, ki si ga potem vsak od jedcev po svoje začini s priloženimi začimbami, več kot jih je bolj se prikrije pravi okus mesa in slabši je biftek. valmo

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

16. apr 2006 20:03

jaz v tatarca nikoli ne dam jajčnega rumenja ali kisle kumarice, prav tako vedno uporabljam čebulo in česen v prahu, ker sveža ćebula potemni meso. Vedno dodam konjak ali viski in tudi limonin sok, za osvežitev barve. Uporabljam pa tudi vse ostale začimbe, ki ste jih navedli atic

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

17. apr 2006 8:36

v tatarca vedno dajem šalotko, česna pa ne. Prav tako ne dajem kaper in sardelnih filejev (mamina šola). Prihodnjič ga bom naredila po vaših nasvetih. Kakšne sardelne fileje kupujete? Sem bolj slaba v poznavanju konserv. Meso sem vedno mlela na multipraktik, vendar bi enkrat poskusila, da bi ga zmlel mesar. Je to običajna storitev pri mesarju, ali se mora posebej potruditi? Narediljo to tudi pri najboljšem sosedu? mimika. Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 17. apr 2006 08:51:23

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. apr 2006 14:27

prekmurka je napisal/a:
Ja ,o surovem jajcu v tatarcu in posledično o morebitni salmoneli ,še vedno čakam vaša mnenja!? LP Marta
Moje mnenje je, da salmonela iz surovega jajca škoduje le tistim ki verjamejo, ( da salmonela iz surovega jajca škoduje ). ežoj

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

17. apr 2006 16:00

Tatarca vedno delam brez rumenjaka (zaradi salmonele-posledica jajc v sladoledu, sem "peživela" 10 dni bolnice-verjemite,bilo je zelo hudo), in vedno v multipraktiku, zaradi enostavnosti priprave. Še nikoli se ni nihče pritoževal. Pa tudi barve ni spremenil. Tanja

probamvse  

član od: 14.9.2012

sporočila: 3

8. dec 2012 22:21

dobro je tako kot vam odgovarja

probamvse

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti