Sirup iz kopriv

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

tema odprta - 4. nov 2004 13:29 | ogledi: 7.695 | odgovori: 2

Pozdravljeni! Čeprav ni ravno sezona kopriv, me vseeno zanima, če kdo pozna recept za pripravo sirupa iz kopriv, ki je zelo priporočljiv pri slabokrvnosti. Jaz sem dobila tegale: 70 vrhov kopriv poparimo z 2 L vrele vode, pustimo 12 ur, precedimo in dodamo 2 kg sladkorja. Prevremo in odstavimo. Ohlajenemu dodamo ekstrakt kivija.

No, tule pa me bega tale ekstrakt. Ima kdo kak drug nasvet, saj je škoda tako zdrav sirup mešati z nekim umetnim ekstraktom?!

LP

ZIMA

petka  

član od: 27.3.2004

sporočila: 29

4. nov 2004 14:20

Sicer recepta za sirup ne poznam, ampak vem, da je proti slabokrvnosti zelo priporočljiv tudi čaj iz kopriv in verjetno tudi bolj zdrav, ker je v sirupu zelo veliko sladkorja.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. nov 2004 17:35

Posuši jih in vsak dan ščep kopriv prelij s skodelico vrele vode, sladkaj s fruktozo in spij. Najbolje je, da koprive nabiraš na dan za list ali cvet. Takrat so vse zdravilne stvari skoncentrirane v listih. Letos je jesen tako topla da imaš še vedno čas da to narediš. Sicer pa je za slabokrvnost priporočljiva kisla repa ki ima ogromno A vitamina. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti