Želatina

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

tema odprta - 18. okt 2004 11:19 | ogledi: 2.541 | odgovori: 5

Želeja sem se v receptih vedno izogibala. Mi lahko nekdo natančno opiše kakšen je postopek, ko se želatina namoči v vodo in potem. Ali razpade, kakšna postane in kako naprej? Seveda vem, da zgosti maso, v katero jo pomešamo.

Hvala in lp.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. okt 2004 13:08

Jaz sem do sedaj uporabljala želatino v prahu, pa sem imela vedno težave. Na zadnjem biskvitu, ki sem ga delala z njo, se celo glazura ni strdila, skratka, porazno. In zaradi tega sem imela kar nek čuden rešpekt pred želatino. V petek sem kupila želatino v listih!!! Perfektno mi je uspela variacija jogurtove torte! Želatino v listih namočiš v vodi, da nabreknejo, potem pa jih nad parno kopeljo raztopiš. V to mešanico vmešaš nekaj žlic pripravljene mase zaradi temperaturne razlike, nato pa vse skupaj zmešaš. To je to. Enostavno. Zdaj sem spet dobila veselje do želatinastih variant... Sicer pa imaš na vrečki navodila, tako da sploh ne bo problema. Veliko sreče! lidka

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

18. okt 2004 15:53

Hvala Mimiki in Lidki. Bom poskusila in upam, da mi bo uspelo. Lp iz Afrike.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

18. okt 2004 16:05

Migla in Lidka, tudi jaz sem včasih uporabljala želatino v listih, nato pa sem prešla na tisto v prahu, ker je mnogo cenejša. Saj je isto, samo da je tisto v listih lažje dozirati. Ob priliki bom napisala količine želatine in količine vode za določeno količino mase. Trenutno nimam časa, prihodnji teden pa bo boljše. mimika

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

18. okt 2004 16:20

Mimika, upam da bom tu v Afriki našla želatino, pa naj bo v prahu ali listih. Bom pa vesela vaših nadaljnih nasvetov. Krivica se vam godi, jaz imam včasih preveč časa! Lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti