Posoliti in popoprati!!!

psonja1  

član od: 8.9.2004

sporočila: 27

tema odprta - 10. okt 2004 11:43 | ogledi: 1.159 | odgovori: 6

Večina receptov ima tudi obcijo posoliti in popoprati. Tudi na mizah je v navadi solnica in poper,

enako po gostiščih. Kaj menite o tej prehrambeni navadi?!!!!!!!!!!!

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

10. okt 2004 12:49

Kaj menim? Meni osebno ima jed bolj poln okus, če je primerno slana. Ker imam rada določene jedi tudi pikantne, jih občasno tudi popram. Seveda brez pretiravanja, ampak to je spet relativno. Poznam pa kar nekaj ljudi, ki jed dodatno solijo in poprajo, ne da bi jo prej poskusili. No, sama nisem med njimi. Avena

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

10. okt 2004 13:58

Ne vem v čem je problem. Sol jedem oplemeniti okus. ( ne vem če sem uporadila prailni izraz ) Spomnimo se Martina Krpana. Zastonj ni bilo panike.... Jaz osebno zavoham ali je jed slana ali ne. Ni mi jo potrebno poskusit. Določene jedi solim in jih želim slane ( špinača, krompirjev pire ) pri določenih pa se na sol niti ne spomnim ( jajca, vse cvrtje...) Sol in poper sta pač začimbe, ki jih uporabiš ali pa ne. Sol tudi izgubljamo in jo je potrebno nadomeščati. Joj ne bi o prepustnosti celičnih membran.... Še vedno pa pravzaprav ne vem v čem je problem oziroma bistvo vprašanja. Tako kot so različne vrste olja in kisa na razpolago v restavracijah sta pač tudi sol in poper. Lumpica

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

10. okt 2004 16:22

No živila naj bi sama po sebi vsebovala dovolj soli potrebne za organizem...ampak meni to nikakor ne zadošča za okusno jed. Če jed ni primerno začinjena ni tako okusna. No sicer pa se danes lahko navadiš na karkoli....

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

10. okt 2004 19:57

Jaz osebno obozujem prijetno slano hrano, popra pa nikoli ne uporabljam, razno pri gobah, okus popra mi enostavno ne odgovarja, ce je povrhu vsega se pekoce pa sploh ne. Soli pa danes na splosno vsi ljudje pojemo veliko prevec, jaz se vcasih prav trudim, da manj solim in enako priporocam tudi vsem vam. Moja mama pa recimo sploh ne mara soli in njena hrana je skorajda neuzitna. In ce kaksno jed poje malo bolj slano je naslednje jutro vsa otekla v obraz. V glavnem pa tako: slan okus vecini pase ampak zmerno s soljo! Ali pa vsaj, ce za kosilo recimo delas meso in krompir... da eno stvar ne solis, drugo pa po svojem okusu, saj se navadis cez cas! Lep pozdrav vsem kuharicam in kuharjem! In dober tek! Sanjab1

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

10. okt 2004 19:58

Se nekaj bistvenega sem pozabila povedati! V restavracijah pa je ponavadi jed ze dovolj soljena...(vsaj iz zdravstvenega vidika) Sanjab1

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

10. okt 2004 20:36

še malo pa bom tak kot domicl...sOL SOL SOL sem na neslano, nemastno in ne E dieti..... še kakšno vprašanje glede soli????ali popra???? lp juhica juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti