Nov štedilnik in pečica

neznan uporabnik
tema odprta - 18. maj 2001 11:49 | ogledi: 10.137 | odgovori: 33

Zivjo,

v kratkem si bom začela urejevati 1. stanovanje. Zelo rada pečem in kuham in nameravam kupiti tudi kvaliteten štedilnik in pečico. Prosim za čimveč nasvetov, opozoril,... za nakup. Kaj bi si vi izkušeni kuharčki kupili?

neznan uporabnik

28. maj 2001 14:53

...če ste vsi brez besed, pa prosim vsaj za kakšen nasvet za pečico!

neznan uporabnik

28. maj 2001 20:54

Ne obupaj, bil sem ves cas preprican, da bo odgovorov obilo. Sicer pa je stedilnikov in pecic na veliko izbiro. Mislim da je bolje pecico nabaviti loceno od stedilnika. Pecica bi naj bila vgrajena tako, da je spodnji rob vrat v visini pasu. Mora imeti preprost nacin uporabe, zgornje in spodnje, posamicno ali skupno segrevanje, najmanj dva "pleha" (taka, da se jih da izvleci, ter da na koncu ne padeta takoj iz pecice), tudi osvetlitev notranjosti, in samodejno ciscenje (zelo kvaliteten keramicni emajl). Pa se to; imeti mora zgornji zar (za gratiniranje). Stedilnik: na plin = ocena 5 kombinirani = ocena 5 elektricni 4 grel. = ocena 5 elektr.keramika = ocena 5 elektr.indukcija = ocena 5 ..vazno je, da ima upravljanje na gumbe. Le taki se zelo dobro dozirajo. Najdrazji so najboljsi Pa ne zameri skopem nasvetu. Lep pozdrav, Henri

neznan uporabnik

29. maj 2001 8:28

Kar zadeva nakup pečice, bi ti svetovala nakup klasične in večsistemske oz. ventilatorske. Vklop ene ali druge variante preprosto nastaviš z gumboma. Pecivo npr. lahko pečeš v dveh ali treh nivojih hkrati in se čudovito speče, prav tako pa seveda vse ostalo.

neznan uporabnik

29. maj 2001 11:30

Jaz osebno sem zelo razočarana nad pečico znamke SMEG. Nikoli ni pravilno delovala, velike probleme smo imeli s termostatom. Žal smo pečico kupili prej kot smo jo začeli uporabljati in zato nam je garancijska doba tekla v prazno. Lahko rečem, da je zaradi te pečice postal srviser ža skoraj naš družinski član. Pečica mi ni všeč, ker se zelo segreva tudi zunaj (nevarno za majhne otroke). Če traja peka malo dalj časa, so kovinski gumbi tako vroči, da jih je treba prijeti s krpo. Svetovala bi ti še, da si kupiš pečico, ki bo čim bolj preprosta za upravljanje. Jaz na primer ne znam ugotoviti kakšna je razlika med ventilacijskim pečenjem in pečenjem na vroči zrak. Potem imam še kombinacijo teh dveh funkcij in navadno pečenje. Skratka imam popolno zmedo. Pozorna bodi tudi na to, da ti bodo navodila za uporabo razumljivo napisana. Srečno pri nakupu.

neznan uporabnik

29. maj 2001 13:22

Hvaležna sem vam za vse odgovore! Je katera znamka boljša ali slabša od druge? Je Gorenje v redu?

neznan uporabnik

29. maj 2001 14:25

Kot je bilo ze povedano, so najdrazji najboljsi. Ce si lahko privoscis, kupis torej Bosch, Miele... Ce pa si navaden smrtnik, pa kupis navaden Gorenje. Jaz imam cisto osnovno pecico in cisto lepo dela. Seveda imas lahko potrebe po programiranju, vrocem zraku, nekatere pecice kuhajo v sopari... Ko natancno ves, kaj bi rada, bos nasla pecico, do takrat ti bo pa osnovna varianta brez kompliciranih opcij (ki se lahko pokvarijo) zadostovala. Se to - pecice na vroc zrak res pecejo hitreje, a zelo izsusujejo - zato mora biti mozno izklopiti to funkcijo.

neznan uporabnik

31. maj 2001 11:41

V kolikor imaš namen kupiti Gorenjev štedilnik ti svetujem, da ne kupiš najnovejšega. Pri mojem fantu so nabavili najnovejši štedilnik s steklokeramično ploščo in digitalnimi gumbi za upravljanje, ki pa ne delujejo vedno tako kot bi si človek želel. Drugače pa mislim, da je Gorenje ravno tako dober kot katerakoli tuja firma. Lep pozdrav! Kristina

neznan uporabnik

31. maj 2001 13:55

Najdražje ni vedno najboljše - vsaj jaz imam takšne izkušnje. Sama imam Gorenjev štedilnik s steklokeramično ploščo in ventilacijsko pečico. Z njim sem izredno zadovoljna! Bi te pa opozorila, da ne kupuj štedilnika z digitalnimi upravljalci; elektronika se namreč zaradi neustrezne el.napeljave sesuva in si lahko hitro nakoplješ na glavo neprijetnosti in velike stroške. (Kolegica je zak štedilnik morala zamenjati za navadnega-na gumbe, ker je v treh mesecih zagonila premoženje zaradi crknjene elektronike). Želim ti veliko kuharskih užitkov, astra astra

neznan uporabnik

1. jun 2001 10:03

Maca zivjo, tudi sama sem pred takim "projektom", kot si ti. S fantom sva kar nekaj casa porabila za stedilnike in pecice. Na koncu sva se odlocila za Gorenje - pecico in steklokeramicno plosco loceno. Do sedaj nisem slisala se nobene kritike, za povprecen zep zadosca Gorenje, ce pa si lahko privoscis vec, je pa seveda izbira vecja: Miele, Bosch, Zanussi,... Veliko srece pri izbiri in srecno!

neznan uporabnik

11. jun 2001 10:49

Gorenjka, tudi tebi veliko sreče! Doma imamo starejšo Gorenjevo ventilatorsko pečico, ki greje precej več kot nastaviš z gumbom. Kaj lahko naredim, razen, da pečem na "nižji temperaturi"? Pa še glede steklokeramične plošče: se bolje ali slabše obnese kot plin? Nekako se mi zdi, da je to samo modna muha. (?) Lep pozdrav vsem!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti