Nov štedilnik in pečica

micogica  

član od: 29.12.2005

sporočila: 209

9. nov 2009 18:06

Pečica s pirolizo pomeni, da ima le ta samočistilno funkcijo. Pečica se segreja na pribl. 500 st. C. Umazanija (ostanki hrane, maščobe...) se sežge in spremeni v malenkost prahu, ki ga obrišemo, ko se pečica ohladi. Glede na stopnjo umazanije se lahko nastavi različno dolgo čiščenje. In, ja, zame je pečica s pirolizo zakon, ker jo veliko uporabljamo za pečenje "mastnih" jedi in bi jo morala zelo velikokrat čistiti z agresivnimi čistili. Pozdrav, micogica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. avg 2012 22:26

Evo, da obudim eno staro temo, da ne odpiram novo. Ena moja prijateljica, pravzaprav sošolka, me je prosila, da vprašam tukaj ( se je daleč slišalo: na kulinariki so stručkoti, za vse ), ona se ne upa včlanit in sama vprašat ( domnevam, da je kje slišala kolk smo agresivni do novincev, ki postavljajo vprašanja ) Torej:

a ima kdo izkušnje s " strojem" , " Candy trio ", v enem ohišju združeno: steklokeramična plošča, pečica in pomivalni stroj.

Dobrodošli vsi odgovori, tudi taki " kaj to ežoj provocira, take neumščine že ne bi naredili ", ali jaz tega ne bi nikoli kupila............

Se opravičujem dežurnim dušebrižnikom, ki zmeraj opozarjajo, da se na postavljeno vprašanja, dajo napačni odgovori, da sedaj ne morejo intervenirat: vsi odgovori so " ta pravi ".

 

ežoj

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

29. avg 2012 13:34

ežoj je napisal/a:

" kaj to ežoj provocira, take neumščine že ne bi naredili "

ežoj

Pa veš, da res provociraš; te "neumščine" so namreč delali že pred več kot 20 leti, le da takrat ni bilo steklokeramične plošče gor ampak plin. In če bi bile zanič, se ne bi prodajale in jih najbrž ne bi več delali. Nikol pa ne veš...

Eni moji prijateljici, pravzaprav sošolki, je krasno služil sedem let, nato pa ga je zaradi selitve v hišo prodala skupaj s stanovanjem. In ji je še danes žal, da ga ni spulila izpod pulta in vzela s seboj.

Torej, če je kvaliteta Candyja v 20 letih ostala vsaj na istem nivoju, bi jaz to kupila...

 

LP, V.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

29. avg 2012 13:39

Naši "ta mladi" imajo to, cca 900,00 € je menda bilo vse skupaj in so zelo zadovoljni z nakupom. Kupili so pa enkrat junija, se mi zdi.

Ognjič

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. avg 2012 20:46

Torej, če prav razumem: v Sloveniji je ena taka naprava delojoča, za uno, ki je sošolki krasno služila sedem  let pa ne vemo.

 Evo Maja, tolk sva zvedla: jaz, da se nisi hecala, in taka naprava res obstaja, ti si pa bolj mal zvedla. Morda pregovorimo Ognjič, da še kaj poizve. Kolk razumem, to naj bi bila uporabna reč predvsem za manjše kuhinje, kaže, da na kulinariki vsi imajo " sanjske ".

ežoj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

31. avg 2012 6:59

Ravno včeraj smo bili skupaj, pa sem še enkrat povprašala in so res zadovoljni z vsem. No, edino z eno džezvo ne, ker ima premajhen premer in indukcija ne zahajca . Evo, ni kaj dosti filozofirat, lepo v trgovino it, pa kupit...dokler je še kaj v denarnici cvenka.

Aha, sem se spomnila, da sem pečico celo jaz prva preiskusila pri njih (moja snaha še ni skapirala, da so tašče ene grozne grozote ) in dela, kot je treba. V "uč" mi je padlo, da ima celo posebno stopnjo za peko pizze.

Sem še enkrat glede cene povprašala: ceno  cca 850,00 EUR za ta trio je sin zasledil v neki trgovini v Črnomlju in se potem v Brežicah "zglihal" na to vrednost (ker je bila pa tam cena cca 900,00 EUR), sicer teh reči pač ne bi pri njih kupil. Ti pa še na zs napišem ime trgovine.

Imajo pa indukcijsko ploščo (4 kuhališča), pa posebej vgradno pečico in pomivalca. 



Ognjič

 

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 31. 2012 10:05

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

31. avg 2012 11:34

SLIKA...tako nekako zgleda tisti trio

Ognjič

barty  

član od: 13.10.2010

sporočila: 48

31. avg 2012 16:02

 

Mene pa zanima, kako se obnese pečica, ki je montirana poleg hladilnika z zmrzovalnikom.

Ker pač nimam drugje prostora za vgradnjo v visok element, bi morala biti neposredno zraven hladilnika. Od trgovcev sem dobila različne informacije - eni pravijo, da ni problema, spet drugi odločno pravijo, da to nikakor ne gre. Sicer sem pa skoraj v vseh salonih videla takšno postavitev, da je pečica poleg hladilnika .

barty

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

31. avg 2012 16:18

Barty, pri nas ni nobenega problema. Je pa postavitev kuhinje taka, da je pečica v nivoju trupa (ne trupla), vgrajena v element,  hladilnik  poleg pa je samostoječi in od kuhinjske oddaljen cca 5 cm.

peter

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti