Nov štedilnik in pečica

neznan uporabnik

11. jun 2001 22:14

Glede pecice, kateri niste kos, Vam ne morem nic svetovati, ampak kar se tice keramicne plosce, mislim da ja Torej, modna muha ni. Temperaturo posameznih grelnih mest lahko uravnavas, najveckrat od 1. do 12. stopnje. Termostat ugasa in priziga nastavljene vrednosti. Plosca se lepo cisti. Po uporabi te grelna mesta opozarjajo, ce so vroca (lucka) Nato, kuhanje s plinom zahteva malo vec prisotnosti kuharja pri stedilniku in je tako se bolj natancna kontrola temperature mogoca. Kuharji, taki z rutico okoli vratu, se vedno kuhajo s plinom. Pozdrav Henri P.S.: Tisto pecico zamenjajte z novo

neznan uporabnik

6. mar 2002 12:50

Cvetka zgoraj sprašuje, kakšna je razlika med ventilacijskim pečenjem in pečenjem na vroč zrak. Če sploh je? Tudi jaz bi rada slišala ta odgovor, ker ne vem. Vedno bolj ugotavljam, da ventilacijskega pečenja ne bom veliko potrebovala in ne vem, zakaj sem ga kupila. Prepričajte me v nasprotno, prosim. larisa

hb1  

član od: 6.3.2002

sporočila: 1

7. mar 2002 11:20

Sam imam že približno leto in pol Gorenjevo Pininfirina pečico (kupil sem jo takoj, ko so jo začeli prodajati) s senzorskimi tipkami (nobenih gumbov), in zaenkrat ne morem reči drugega kot to, da je ne bi zamenjal za noben Bosch pa Candy, ... Ima že nekaj osnovnih programov sprogramiranih, tako da jo vklopiš z enim gumbom in ti ni potrebno nič več nastavljati (kater grelec, temperatura, čas,...), lahko si sprogramiraš kdaj naj bo neka jed pečena,... Tudi s čiščenjem ni nobenih problemov. Kuhalno ploščo pa imam Candy tudi s senzorskimi tipkami- priporočam. Lep pozdrav!

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

8. mar 2002 18:24

Hojla! Da se vam pridružim pri debati okoli steklokeramične plošče. Sam kuham na plin in še vedno prisegam nanj, kar se tiče natančnosti nastavljanja in hitrosti reagiranja vrenja v loncu. Nekajkrat sem že imel priložnost preizkusiti steklokeramično ploščo, a sem bil žal razočaran. Morda zato, ker sem kuhal golaž ali podobno zadevo v piskru za deset porcij. Moti me namreč to, da plošča ugašuje predno ti v posodi zavre, tako da to traja celo večnost. Morda je nisem znal pravilno nastaviti. Od kolegov, ki so lačni čakali na topel obrok, sem izvedel, da bi bilo bolje, da smo se odpeljali na večerjo v dolino. Kuhali smo namreč v apartmaju na smučanju. Ažokoh!

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

14. mar 2002 1:36

Maca! Najdražje ni vedno najboljše, najcenejše ni vedno najslabše. Sama osebno bi ti rekla Gorenje, ker je to kvalitetno in srednji razred po cenah.Če si lahko privoščiš, kupi tudi, kar so ti svetovali člani KulSlo npr. Bosch ali Miele, cena je bistveno višja, kvaliteta pa morda za 10% presega Gorenje, ni pa nujno.Če pa si dobra kuharica, boš tudi na zastarelem kmečkem štedilniku kaj dobrega skuhala - je pa zato potebno več volje in veselja. Sama imam dosti volje in veselja, ampak za moj cenovni razred je Gorenje čisto dovolj. svetladom

ilovechocholate  

član od: 8.11.2009

sporočila: 2

8. nov 2009 18:34

mi mamo doma steklokeramično ploščo in pečico z digitalnimi gumbi in to mi je kr všeč. bol priporočam indukcijsko ne pa navadno električno ker indukcijska ful hitr vodo segreje al pa kej drugga. mi mamo gorenje in smo čist zadovoljni. pa še en nasvet ki smo ga mi upoštaval pečico si dej v tako višino da se ti ne bo treba prepogibat za vsako, spodi si dej pa kakšne omarce. tko da je fajn če maš vgradno pečico čeprav ni tok poceni ilovechocholate

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

8. nov 2009 20:58

Jaz pa sem bila v soboto na sejmu pohištva v LJ. fascinirana nad pečicami, ind. ploščo in pom. stroji podjetja De Dietrich. Menda so oni pogruntali pečice s pirolizo (samočistilne) , indukcijske kuh. plošče in še nekaj tega. Ima morda kdo kaj izkušenj s to firmo?

Priznam, da malce razmišljam o tem, ker nameravamo nekaj te tehnike zamenjati.

robida

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. nov 2009 0:06

Prvič slišim, imam pa Electroluxovo pečico s pirolizo in če bom kdaj menjala, bo druga pečica prav tako s pirolizo.

Atina

napapijri  

član od: 28.3.2008

sporočila: 12

9. nov 2009 11:24

Pozdravljene. Tudi jaz se odločam za nakup nove pečice s pirolizo. Prosim za vaše izkušnje s takimi pečicami. LP napapijri

zdenkah  

član od: 15.1.2009

sporočila: 29

9. nov 2009 16:57

A mi lahko kdo razloži kakšna pečica je to s pirolizo? zdenkah

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti