Sušenje bezgovih jagod

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

tema odprta - 19. sep 2004 17:44 | ogledi: 7.879 | odgovori: 4

Moj soprog prisega na bezgov čaj. Nabral je morje bezga. Problem je kako ga posušit. Poskusila sem ga sušit na vrvici, pa plesni. Če ima kdo kakšne izkušnje, prosim za nasvet. Hvala.

Lep pozdrav!

Izidora Černigoj

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

19. sep 2004 17:58

Jaz bi posušila v ventilatorski pečici v večih nivojih na 70 stopinjah.Vmes večkrat obrneš.Shrani v papirnatih ali platnenih vrečkah.Tako sem sušila jabolčne krhlje. Vesna Leben

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

19. sep 2004 18:26

Hvala za nasvet. Ker pa nimam ventilatorske pečice, mislim, da v navadni ne bo šlo. Občutek imam, da se mi bo vse skupaj skuhalo. Pozdrav!

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

20. sep 2004 8:21

Nasvet za malo iznajdljive: jaz imam doma sušilnico, ki jo je izdelal amaterski mizar: izgleda kot lesen zaboj na kolesih z luknjicami na vrhu. Spredaj se zavoj odpira na vratca. Notri so tri police s kovinsko mrežo, sušilnica pa deluje -- ne boste verjeli -- na staro havbo za sušenje las, ki je postavljena na dno zaboja tako je havba obrnjena tako, da vroč zrak piha navzgor. Pladnje postopoma menjam da se sadje enakomerno suši. V njej sem posušila že veliko jabolk in drugega sadja. Če imate tako havbo doma in ne veste kaj z njo je to ideja. Sweetie

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

20. sep 2004 11:09

Moja stara mama cvetove položi na karton in to postavi na podstrešje, kjer je prepih. Mateja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti