Steklokeramična plošča ali plin?

žolca  

član od: 18.1.2008

sporočila: 36

23. okt 2009 8:34

Mene pa steklokeramičma spravlja v obup.Tik predno voda zavre se ugasne in sploh traja zelo dolgo .Imam pa indukcijsko ploščo in nisem kupila nobene posode ,pač pa uporabljam tastaro emajlirano posodo.,tudi đezvico.Lp žolca

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

23. okt 2009 9:22

Žolca ne morem verjet.....probaj vsaj đezvico zamenjat,mogoče je problem v posodi.Meni zavre tik tak,sem nova uporabnica in še vsa navdušena....

lp goga

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

23. okt 2009 13:07

Ne razumem kaj ugasne pred vretjem, steklokeramika ali indukcijska? Kakor vas do sedaj berem večina pravi, da bo high light plošča prav tako hitra kot plin, kajti to je moj osnovni pogoj, še vedno pa mariskatera napiše, da je obupno počasna in to me nemalo skrbi.... sedaj gledam tegale: http://www.gospodinjski-aparati.si/aparati/artikel/90 ima pa dve plati največ 1800w, je to premalo? lp terakota

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

23. okt 2009 13:22

Jaz bi raje vzel nekaj boljšega če le gre, ravno tu je razlika med ploščami, sem jih sprobal kar nekaj in če plačaš imaš, če ne, pa verjamem da ko zakuha ugaša in se ti zraven meša ko čakaš da voda zavre. Moja plošča recimo ob dobri đezvi zavre voda v nekem času ki je recimo 20% daljši kot plin. Kar mi popolnoma zadostuje s tem da mi ni treba tovorit bombe vsake dva meseca, šravfat in menjat dihtunt. Pa malo tudi cvikam pred plinom, če ni res potrebe zakaj bi ga imel. zzak1977

barčica  

član od: 1.2.2008

sporočila: 32

23. okt 2009 13:24

Jaz prisegam samo še na indukcijo,ekonomična poraba,takoj skuhano,zzzaaakkooonnn!! Lp,Barčica barčica

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

24. okt 2009 7:50

Daga ,ker predvidevam da si s primorskega konca ti predlagam da greš do Trsta v China city in si tam za slabih 15 eur privoščiš novo kofetiero , ki dela super na indukciji. Sama sem si pred dvemi leti kupila ta "pravo" ( 100eur - to je uradna verzija cene za moža:))) ,in ta hudič j zelo lep ampak kave na indukciji pa prej ko v petnajstih minutah ne skuha. No pol smo šle pa v Trst sčekirat,kaj se dogaja na unem koncu in najdem to še lepšo kofetiero od moje za 15eur. Če una ne dela ,ta sto posto ne bo, si mislim . Reče frendica, kaj je ne bi meni za rojstni dan kupla , da ti ne bom več turške kuhala ko prideš na obisk. No zadevo kupim in dela . Kava je kuhana v dveh minutkah. Toplo priporočam indukcijo :))))) krasjana73

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. okt 2009 8:42

Evo, še jaz, pa se menda ponavljam, se mi zdi, da sem to že ene desetkrat zapisal:

Alternative: štedilnik na drva, plin, steklokeramika, indukcija?

Štedilnik na drva ne bom posebej obravnaval, to je za ( kulinarične ) romantike ( Nola ), za kakšen vikend, ne predstavljam si ga v bloku. Tudi v družinski hiši: vstaneš se zjutraj, pa sekito v roke, nasekat les, pa zakurit ( zebe te kot cucka ), pa vodo za kavo dat, pa počakat ta se tisto železje segreje, voda zavre...........

Glede kulinarike: ni ga čez plin, v 99 % prekaša vse ostalo, glede čistoče pa totalna beda.

Glede čistoče: Ni ga čez indukcijo, tudi pri meni je zmeraj čisto, glede kulinarike, recimo ene 80 % prekaša ostalo.

Steklokeramika: glede kulinarike, recimo ene 80 %  kvalitete.

Po moje, zmagovita kombinacija: 2x steklokeramika+2x indukcija

pa še:

Plin: edina kulinarična pomankljivost je kakšno fino dušenje, ki naj bi trajalo nekaj ur, je težko nastavit, posebej manjšo količino.

Indukcija: Mleko se praktički ne da skuhat, da ti ne uide. Problem je tudi skuhat kavo za enega. Zna bit problem, recimo, če hočeš dušit čebulo, dalj časa, da ti ne porjavi, moraš bit mal umetnika, bodoči, da se toplota akumulira v debelejšem dnu, čeprav reagira trenutno, akumulirana toplota ti čebulo zažge, problem je tudi skuhat puding, tudi za ribe speč je treba bit mal umetnika, palačinke so tudi zgodba za sebe.

Steklokeramika: res ni tako hitra kot indukcija ( pa kam se mudi ), idealna za dušenja, zelo lepo se duši narahlo, lahko nastaviš nekaj dušit, naštimaš nizko moč in greš po nakupih ( skor dobesedno ), nič se ne bo zažgalo. Edina pomankljivost je hitrost ( v primerjavi s plinom in indukcijo, seveda je mišljena hitrost, koliko časa rabi da zavre, potem je itak vse enako). Čisti se lahko, vendar ne tako kot indukcija.

Pa še to:

Steklokeramična in indukcijska  plošča je " občutljiva " na odrgnine, ki lahko nastanejo od emajlirane posode, posebej, če je kaj poškodovana. Za indukcijo se obnesejo vse emajlirane posode, le je treba pogledat, da je dno ravno, da ni izbočeno ali morda ulubljeno ( to z dnom, velja tudi za steklokeramiko ).

Vse prej napisano je sad lastnih izkušenj.

Torej, še enkrat ( po moje ) zmagovita kombinacija: 2+2

 

ežoj

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

24. okt 2009 8:57

ežoj, super razčlejeno, tudi iz vidikov, na katere do sedaj nisem pomislila. Pomisleke imam le, ker pri nas nemalokrat zmanjka elektrike in me je v tem primeru plin že dostikrat rešil. katjushka

neznan uporabnik

24. okt 2009 10:06

Jaz se večkrat na leto srečam s steklokeramičnim štedilnikom v sorodnikovem stanovanju, kamor hodim na oddih. Zelo dobro ga že poznam, tako da kuhanje sploh ni problem. Pa sem sicer človek, ki se težko odreka preizkušenim stvarem in se prilagaja novim. Pač spremeniš malo način kuhanja, pa je. So pa novejši modeli res hitri, tako ni bojazni, da bi obiski prej ušli, kot dobili kavo. Verjetno se včasih pojavi malo nostalgije po plinu, ampak nobena stvar v življenju nam 100% ne ustreza, vedno bomo našli še kakšne pomanjkljivosti. Tudi pri nas se dogajajo občasni izpadi el. energije, pa se mi takrat res "fajn" zdi, da imam plin. Ampak nikoli ni bilo življenjsko pomembno. Če imamo res drago posodo, kot je AMC, bi se jaz odločila za 2 ind.+2 stekl. Postopno bi dokupovala posodo za indukcijsko. Mislim, da lahko zelo racionalno kuhaš na tej varianti. ajda66

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

24. okt 2009 14:26

Indukcija: Mleko se praktički ne da skuhat, da ti ne uide. Problem je tudi skuhat kavo za enega. Zna bit problem, recimo, če hočeš dušit čebulo, dalj časa, da ti ne porjavi, moraš bit mal umetnika, bodoči, da se toplota akumulira v debelejšem dnu, čeprav reagira trenutno, akumulirana toplota ti čebulo zažge, problem je tudi skuhat puding, tudi za ribe speč je treba bit mal umetnika, palačinke so tudi zgodba za sebe.Napisal ežoj..

 

Ko sem kupovala indukcijo,sem bila v strahu ,bom sploh znala kuhat,so me tukaj prestrašili,da vse skipi,da se puding zažge(pri nas je vsaj trikrat na teden)......

Ežoj ,bom čist kontra.....mleko seda skuhat brez da ti uide,(tisti 2 minuti boš že počakal zraven),Vsako jutro kuham kavo samo zase(še minutka ni ,pa je kuhana)za golaž dušim čebulo več kot eno uro,se še ni zažgala,puding se mi še ni zažgal(ga je pa mož,ker ni zmanjšal temperature).........torej z idukcijo ni težav...obvladam.....imam pa težave s pečico ampak to je že druga zgodba.......

lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti