Steklokeramična plošča ali plin?

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. jun 2009 15:32

Pa ji deluje na indukciji? Na linku, ki si ga prilepil je namreč govora o aluminijastem jedru, prevlečenem s keramiko.

nola

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

7. jun 2009 15:41

ja seveda dela. cellnet

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. jun 2009 18:45

Nenavadno. To mora biti pa en zelo poseben indukcijski kuhalnik, da na njem lahko v aluminijastih loncih kuhaš.

A tudi v bakrenih in lončenih kuha na tej svoji indukciji?

nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 07. 2009 18:46

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. jun 2009 19:53

No, cellnet, to pa si verjetno kaj zamešal, če je tako kot piše, ne more delat na indukciji!

ežoj

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

7. jun 2009 23:25

!? ;) vidva sta pa smešna... :) važno, da ima posoda magnetno jedro, ki se segreje. potem ej čisto vseeno iz česa je posoda. no, ne čisto. bolj, kot je material toplotno prevoden, hitreje in enakomerneje se bo segrela. moja mama ima drugače te posode, ki so prav tako iz aluminija in nerjavečega jekla in po definiciji ne bi smele delat na indukciji: http://www.iittala.com/web/Iittalaweb.nsf/en/product nola, baje se dobi tudi že posode z bakrenim jedrom, ki delujejo na indukciji, za lončene pa še nisem slišal in dvomim, da bom kdaj ;) še dodanta info glede ponve: http://scandinaviandesign.com/hackman/funktio-ENG.htm upam, da ne bosta zgrešila stavka "The pans, which have an innovative ceramic coating, are suitable for use on any type of hob, even induction. " cellnet

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

7. jun 2009 23:32

aja še to, danes ko sem pri šel na obisk, da bi preizkusil moje znanje kuhanja pudinga in indukcijo, sem izprašal še, kako kaj z indukcijo shaja mama, ker je do sedaj uporabljala plin in je v novi kuhinji zamenjala za indukcijo. jo je zelo pohvalila razen: - označena velikost posode na plošči nudi le malo tolerance in ne zagrabi veliko prevelikih ali premajhnih posod - zamenjat je morala skoraj vse posode - pekača, kljub temu, da je primeren za indukcijo ne zagrabi, kot bi bilo treba in ji povzroča težave, ko bi rada v pekaču od pečenke pripravila omako - če odstaviš posodo za nekaj več kot 10 sekund, indukcija neha z delovanjem in jo moraš ponovno prižgat, ko daš posodo nazaj (če je samo sekunda ali dve, jo zagrabi nazaj) cellnet

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

8. jun 2009 13:18

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

2x sem imela steklokeramiko, zdaj imam plin in ne morem povedat, kako ga sovražim. V 2 minutah ocvrem jajce in potem štedilnik čistim 15 minut. [jezen][jezen][buuu]

Predlagam, da si nabaviš dva štedilnika: enega za kuhanje in enega za gledati. Mislim, da bo tisti "za gledat" brez večjih muk vedni čist. Eni iz takih razlogov imajo dve kuhinji ...

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

8. jun 2009 15:02

rdkapica je napisal/a:
Vanja_v_ZDA je napisal/a:

2x sem imela steklokeramiko, zdaj imam plin in ne morem povedat, kako ga sovražim. V 2 minutah ocvrem jajce in potem štedilnik čistim 15 minut.

Predlagam, da si nabaviš dva štedilnika: enega za kuhanje in enega za gledati. Mislim, da bo tisti "za gledat" brez večjih muk vedni čist. Eni iz takih razlogov imajo dve kuhinji ...

Potemtakem, naj bi bil tisti za kuhanje pa stalno umazan, dokler ga lepega dne nebi več našel? Pod umazanijo, namreč?

strippy

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. jun 2009 16:15

cellnet kje je mama kupila to posodo? bannanna_v_slo ;)

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

8. jun 2009 16:54

Tudi mene zanima isto kot bannanno!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti