Muffini

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

30. sep 2004 6:56

Meni so se zdeli moji muffini mehkejši, če sem margarino le zmehčala, ko pa sem vzela olje ali pa jo čisto utekočinila, so bili bolj zbiti. Sicer pa pa sem tudi jaz mislila, da je za odlomljeno dno krivo to, da sem vroče bezala ven, pa ni tako. Tudi prvič, ko so mi najbolj uspeli sem vroče polagala na mrežico za hlajenje, pa se ni nič lomilo...še vedno menim da je kriva tekoča in ne le tekoča ampak tudi vroča margarina iz mikrovalovke. Maščoba se preveč hitro usede na dno modelčka, pri zmehčani pa se bolj veže na testo..vsaj mislim tako...

damjana1  

član od: 17.10.2002

sporočila: 28

30. sep 2004 8:02

Včeraj sem naredila mafine po Loninem receptu, s tem, da sem dodala namesto borovnic črni ribez. Naj povem, da sem jih pustila cca pet minut v silikonskem pekaču in sem ga potem samo obrnila da so popadali ven (no ene dva sta rabila rahel pospešek iz spodnje strani). Očitno je vse skupaj odvisno od recepta. V tem je olje, v ostailh kateri so me malo "dražili" z prijemanjem na dno so bili z margarino (ki jo mimogrede, vedno raztopim v mikrovalovki). Kdo bi vedel?? Sem jih pa pekla mogoče malo dlje kot dvajset minut (pozabila naštimat tajmer, tako da je šlo bolj po občutku). Skratka recept je fajn. Muffin žemljice na med.over.net pa so "moj" prispevek ;-)). Evo link: <http://med.over.net/phorum/read.php?f=21&i=33368&> So super, res. Pozdravček.

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

30. sep 2004 12:18

Jaz sem čokoladne muffine pekla ravno včeraj. Vedno jih naredim po receptu iz knjige Muffini Petra Hvastije in do sedaj so mi še vedno uspeli. Imam dva teflonska modela v katera ponavadi vložim papirnate modelčke (če jih moram napeči več) ali pa jih namastim za maslom. Navadno mi gredo ven brez problemov. Recept vsebuje margarino, ki je nikoli ne raztopim, le zmešam z mikserjem skupaj s sladkorjem. To je to... LP, Darja

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

30. sep 2004 12:32

Darja, mene pa zanima, katere papirnate modelčke uporabljaš. Meni se ponavadi tako primejo, da potem dol "cofamo" papir. Edino pri bananinih muffinih se mi to ne dogaja.

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

30. sep 2004 13:04

Ne vem za katero firmo gre. Kupim jih v Sparu so pa ravno prav veliki, da se lepo vsedejo v luknjice. Res je, da se muffini vedno malo primejo na papir, saj zato jih uporabljam, le ko jih moram speči več in se mi ne da mastit vsake luknjice posebej. Drugače pa je isto s kupljenimi muffini, tako, da se ne sekiram, malo pač ostane na papirju. Ciao!

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

30. sep 2004 13:20

Hvala, sem malo pomirjena, da se to dogaja še komu.

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

10. okt 2004 21:44

če pekač z vdolbinami cel namažeš z maragarino in potreseš z moko, bi morali sami pasti ven, ko se malo ohladijo. lp juhica juhica

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

13. okt 2004 15:55

Prosim za pomoč, sem še nova vsaj kar se muffinov tiče, jih nisem še nikoli pekla. Zanima me če je treba muffine obvezno pečt v tistem pekaču ali bi mogoče šlo kar tako, da bi papirnatne modelčke postavila na navadni pekač in vanje nalila maso. Jaz premišljujem, da verjetno niso dovolj trdi in bi masa stekla ven. Kaj mislite vi profesionalke. Še to, kateri recept mi priporočate za prvič? Kajti tu na kulinariki in v eni reviji sem našla kar veliko receptov, zdaj pa ne vem kaj bi bilo najbolje. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

13. okt 2004 16:15

Ola ! Lahko pečeš v tistih papirnatih modelčkih, samo daj dva skupaj. Glede recepta pa je po mojem čisto vseeno, saj se vsi delajo po enakem postopku. Uspešno peko muffinov in dober tek. Lp, Maja

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

13. okt 2004 18:27

Hojla! Jaz sem se vam pridružila. Pravkar sem v Merkatorju kupila en pekač za 12 muffinov In zmešala maso po enem receptu za 12 muffinov. In kaj se mi je zgodilo, mase je bilo premalo za vse luknjice. Kakšni so še ne vem, ker se pečejo. Pekač je ravno prav velik za v pečico. Imam novo gorensko pečico z vodili in povem vam, da pekač paše točno na vodila tako, da bi lahko vstavila najmanj dva pekača in pekla nivojsko. Super, sem ful oklevala a naj ga kupim. Prosim, če mi poveste iz vaših izkušenj koliko mase približno naj vzamem? Ne vem a sem mogoče kupila pekač za velike muffine, so meli samo tako velikost. Premer luknjice na pekaču je približno 8 cm. Bom poizkusila še dvojno maso zmešat. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti