Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

23. avg 2004 22:32

Hojla Ja JamieO, strinjam se s tem strahkom pred koncem diete. Jaz sem uradno končala 17.avgusta, pa še vedno ločujem, sploh nočem nehat ker se bojim kaj bo potem! No zgovarjam se, da še nisem dosegla načrtovane teže in bom še malo potegnila. Sicer zakaj bi pa sploh nehal! Sej včasih so se verjetno prehranjevali bolj enolično: enkrat to, enkrat ono, pa so bili bolj zdravi in ne tako hmm.. debeli. Mi gre težko ta pridevnik iz jezika. Da ne bom koga užalila. Pričenja se težji del diete-obdržat pridobljeno težo! Lahko noč! JOKL

sonce sije  

član od: 18.4.2004

sporočila: 8

23. avg 2004 23:06

Čer vsem no al pa dobro jutro / mal sem že pozna prosim povejte mi al je to narobe, če napr. med kosilom in večerjo ješ sadje. Zadnje dni imam krizo s tole božjo prehrano. Jedla bi še pa še pa še jooooooooj Prvi mesec mi šlo tko fajn, (-10 kg), res je da sem prvi vodni dan zavestno izpustila, ker so me sadni čisto zdelali. No sedaj sem si nabavla ene fajn vitamine, pa še ene fajn nevemžekakne kapsule in sem spet OK,AMPAK LAČNA da je kej. No za ironijo do konca, se mi je še vaga pokvarla, začetnih cm., pa itak nimam / beri šlamparija/ Ja za konec diete pa imam tudi jaz v planu ločevanje hrane še naprej, toda ne več tako strogo. Seveda v en obrok spada samo ena vrsta hrane. Pred leti sem na ta način že kar precej shujšala. No ampak do te faze imam časa še en mesec in pol / cca / in - 10 kg. Punce fajn se mejte in želim vam čim manj lakote in seveda pregrešnih misli. Aja pa samo še tole: tudi jaz zelo rada hodim v hribe in nekako mi NE znese na 2,000 m se držati pravil diete. Nekje v drugi polovici prvega meseca sem hodila po Krnu in okolici, ta tura je trajala 3 dni / torej 3 dni grešnih dobrih senvičev, pa kompaktne hrane po kočah. No končni rezultat je bil - 1kg. No če veš da ta galofaks pokuriš, mislim, da s tem ni nič narobe. Nočem vas pa zavajati, pri meni je blo OK. No zdej pa vem da me imate zadost. DIJO Sonce

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

24. avg 2004 7:55

Živjo. Preživela (1.) vodni dan brez grehov! Včeraj je šlo vse ok, le da sem šla spat ob 9h zvečer, danes zjutraj se mi je pa vrtelo v glavi. Zato sem za zajtrk imela 3 banane, pa se še vedno počutim nekam švoh. Zdaj pa še bilanca 1. dela. Shujšala sem 5.6 kg (iz 74.4 na 68.8 kg). Nekaj bom dobila nazaj. Za cilj sem si pa zastavila 4 kg, torej sem ga več kot presegla. Do konca diete moram skujšati še 3.8 kg. Običajno se tehtam ob ponedeljkih zjutraj. Na vodni dan sem izgubila 1.2 kg, zdaj pa komaj čakam na kosilo. Zdi se mi tudi zanimivo, kako sem se zamotila na vodni dan: najprej sem dragemu pripravila kosilo, nato sem pa za ozimnico pripravila 4 kozarce namaza s papriko (paprika+senf). Zdelo se mi je zelo zanimivo, da me hrana sploh ne mika. sissi

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

24. avg 2004 8:05

Dobro jutro, Jokl, saj ti ni treba nehat. Poglej: zjutraj pač ješ za zajtrk sadje. Če imaš službo tako blesavo kot večina, prideš domov okrog 16h in takrat pride na vrsto kosilo. Pač ješ OH ali Š ali B, za večerjo pa že ni več časa, razen kakšna solatka. Saj to ni dieta, a ne? Meni je problem predvsem večer, ker hotim spat okrog 1h ponoči in sem do takrat že pošteno lačna. Sonce, jaz med obroki (razen na vitaminski dan) nikoli ne jem sadja. Koliko kg pa si imela preveč, da si tako uspešno shujšala v 1 mesecu? JamieO ja, sem slišala za vpliv kontr. tabl., ampak name so vplivale kontra. Meni je nabijati začelo hormonsko zdravljenje in utapljanje žalosti v hrani. Pa tudi ni šlo dol po določenem času. Se bom morala kar lepo potruditi...Pa saj potem vsaj bolj cenimo, a ne? alja

Sibila  

član od: 8.7.2004

sporočila: 62

24. avg 2004 8:26

Zdravo punce! Za mano je 2.vodni dan in sem ga kar uspešno prestala. saj ne rečem, da me ni nič mučilo, nasprotno, vendar sem vzdržala. Še moja bilanca. Začela sem z 77,7 (a ni lepa številka in danes po 2.vodnem dnevu imam 70,3 kg (-7,4kg). Mislila sem, da bo 6 spredaj pa še mi ni ratalo. Nič hudega, pa še bo. Verjetno bi bila bilanca boljša, če ne bi bilo vmes dvotedenskih počitnic, kjer sem pridelala nazaj 1 KG, namesto, da bi kakšnega zgubila, pa še hribi so bili sedaj vsak vikend. Moj cilj je 65KG, vendar, če jih ne bom dosegla do konca 3MD se ne sekiram, jih bom pač malo kasneje. Sissi, čestitam odlično ti gre! Sonce sije, saj tebi pa gre res strašno hitro dol. Če pogledaš po starih straneh boš videla, da so povprečno punce izgubile okrog 12 kg v 3 mesecih. Jaz mislim, da preveč hitro hujšanje tudi ni dobro, razen, če imaš za izgubiti res zelo veliko. Alja, utaplanje žalosti v hrani je res najslabši način, saj žalosti itak ne utopiš, samo dodatno jo povečaš, ko se pogledaš v ogledalo in se zdiš sebi še bolj debel, kot pa si v resnici. Veliko boljše je iti ven, od doma, v naravo, ... ja, saj vem, lahko je biti pameten in drugim solit pamet. Danes bo pa mesek, smo povabljeni na kosilo, komaj čakam. Sibila

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

24. avg 2004 9:05

Jutro, punce! Tako, jaz sem se odlocila, da bom spet vse delala natanko tako kot v prvem mesecu. Se celo tabelo sem si naredila v katero bom vpisala vse kar bo romalo v usta, da ne bi kaj prevec sama sebe goljufala. Pa danes grem spet na orbitrack. Ha, danes se mi je prvic primerilo, da sem pomesala dneve! Sem po pomoti preskocila beljakovinski dan, ki naj bi ga imela danes in sem si s seboj prinesla muessli s sojinim mlekom. Bom pa imela 2 skrobna dneva, saj mi ne bo hudega, a ne? Punce, dobre ste s temi vodnimi dnevi - cestitam! SONCE SIJE- ti pa ful rasturas, cestitke tudi tebi. ALJA, zakaj pa hodis tako pozno spat? Sorry, ce je vprasanje morda indiskretno.. Jaz sem med tednom v postelji ze ob 23:00 ali malo kasneje, ker moram zjutraj zgodaj vstat, pa se veliko spanja potrebujem. Mimogrede-en trik. Sadje jemo v paru, a ne? No, ce ga narezete na koscke in jeste z vilcko namesto da bi ga grizle, dobis obcutek, da si pojedel vec kot v resnici.... Lepo bodite JamieO

mojcka  

član od: 24.8.2004

sporočila: 1

24. avg 2004 9:27

Zivjo Odločam se, da bi nadgradila svojo zdravo prehrano z ločevanjem živil, vendar pa nikjer ne najdem "navodil". pomagajte! mojcka Sporočilo je spremenil(a) mojcka dne 24. avg 2004 09:27:49

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

24. avg 2004 10:05

JamieO, jaz enostavno ne sfolgam tako kmalu iti spat. Zaključujemo del hiše in imam vsak dan delavce in seveda svinjarije cel kup, tako da popoldneve preživim večinoma na kolenih s cunjo v rokah (saj se bom še v plazilca spremenila!), zvečer mi pa ostane čas za ostala dela - likanje, pranje, pa kdaj gledam kakšen film in ko se spravim v kopalnico, je ura že 24. Zjutraj vstajam pa ob 6.00. No, saj v začetku tedna še gre, proti koncu sem pa že čist sesuta, potem pa čez vikend spim dalj časa. Poslušaj, kaj te je pa pičilo, da si spet tako stroga postala do sebe? A si na pikniku preveč čevapov pojedla, a? Ti kar priznaj, saj te ne bomo kregali... Sibila, tudi ti si zeloooo pridna pri hujšanju. Moj cilj je tudi 65 kg, vendar sem začela pri 83,3 kg. Saj zdaj žalosti ne utapljam več. Sem se sprijaznila z dejstvi in preteklost pustila za sabo (kolikor je v moji moči). Zdaj gledam naprej v svetlo pihodnost. alja

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

24. avg 2004 11:34

ALJA, ves kaj me je picilo?. - zadnjih 14 dni sem se 3MD drzala cca. 70%, vodni dan sem itak izpustila, pa vceraj sem vse zive hlace poskusala, pa se mi zdi, da me je v pasu isto kot pred enim mesecem. In me je malo panika zagrabila. Saj mogoce bluzim ampak nocem biti razocarana po treh mesecih. In sem se odlocila, da bom od sedaj dalje jedla tako kot v prvem mesecu in se podaljsala bom 3MD. Prav neumno sem npr. zadnjic gresila po pikniku - tam sem bila pridna. A ker je bil dolgcas, sem po nekaj urah usla, se ustavim na Trojanah, kupim za dragega krofe, pridem domov, on se pakira ven, meni pa se ni dalo iti zraven. In petek zvecer, saaaaaaaaama doma, pa sem mu najprej pajsnila 1 krof, potem pa sem snedla se 2 Lumpija! In ce sem ze gresila, je bilo to obicajno na sadni dan, na B dan nikoli. In sebe poznam toliko - ce ne presekam ornk, se grehi kar po malem vrstijo. Zato bom uvedla vojaski rezim. Momogrede, poznam to ja. Tudi midva v celoti prenavljava pritlicje. Ko sva podrla eno notranjo steno, je bila cela hisa v prahu tako, da sem potem skoraj celo hiso s parnim sesalnikom posesala in kar naprej glancala. Zdaj sva hvala bogu v bolj fini fazi in skaceva naokrog kot zmesana in izbirava taprave kahlce. Ce imas v glavi tocno zdefinirano kaj bi rad, je kljub pestri izbiri tezko potem to tudi dobiti. Ponekod pa cene da te kap, tudi za 22 jurjev na m2 sem jih videla! Za vse tiste, ki morda pocnete kaj takega - po najbolj normalnih cenah glede na kvaliteto jih dobite pri Gorenje notranja oprema (vcasih zasledim tudi naziv Gorenje keramika). Sva v Merkurju ze skoraj ene italijanske kupila, pa sva potem le dobila Gorenjev katalog, cene pa so za cca. 90% nizje. Uh, sem jim naredila reklame! JamieO

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti