Peka biskvita

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

tema odprta - 5. avg 2004 10:50 | ogledi: 6.797 | odgovori: 7

Sicer sem debato o mojem problemu našla tule na forumu, pa vendar vem, da sem nekje nekoč-najbrž v kaki reviji-že brala vzroke, zakaj se med peko biskvita le-ta ne dvigne enakomerno, ampak naredi kupček (mislim, da gre za razmerje jajca: moka). Morda kdo ve kaj več o tem?

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

5. avg 2004 13:04

meni se vedno dvigne enako če pečem v kvadratnem pladnju mi na sredini pride rahlo višji biskvit kot ob robovih ... vendar ko ga prevrnem iz pladnja se malo posede tako da ni več vidne razlike ... če pečem v okroglem pride na sredini res malo višji tako da ko biskvit stresem ven ga obrnem nazaj kot je bil ko se je pekel in ga z nožem za pršut malo porežem ... si nedelam problemov z to višinsko razliko

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

5. avg 2004 14:11

tudi jaz si ne delam več problemov s to "delta ha", obrežem in tisti del, ki je viška, zmeljem v multipraktiku in dodam v kremo. Sem pa probala že vsesorte, pa nič v resnici in zanesljivo pomagalo, morda je v mojem primeri kriv štedilnik..kdo ve...

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. avg 2004 14:23

Lahko tudi zato, če so robovi modela namazani z oljem ali maslom. Da potem testo drsi navzdol. To sem nekoč nekje preprala, vendar ne več, če drži. Mi.

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

8. avg 2004 9:46

Nekoč mi je poklicni slaščičar razkril, kako dela on biskvit, da ima lepo ravno obliko. Ko pečem bisvit, imam v pečici tudi pekač. Ko vzamem iz pečice pečen biskvit, ga takoj obrnem na vroč pekač in pustim le nekaj minut, da se malo ohladi. Nato vzamem biskvit iz modela in ga ohladim na rešetki. Vendar pozor! Če bi dala biskvit na hladen pekač, bi se prilepil nanj. Lp Katja

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

8. avg 2004 13:21

sam meni ta varjanta ni glih všeč ..kajsene uničuje pekač če se sam brez vsebine čvajže na nevem kaki temparaturi nevem koliko časa?

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

30. avg 2004 15:03

Za uspešnost biskvita naj bi se držali naslednjega: - moko obvezno presejati, še posebej, če pride v biskvit pecilni prašek, - jajca s sladkorjem res dobro zmiksati (več kot 5 minut), da se dobi gosta penasta zmes, - sneg in moko dodajamo izmenično in počasi vmešavamo (nikakor ne z mešalnikom), - pekač namazati samo na spodnji strani, - biskvit ne dati v preveč vročo pečico (hitro se dvigne, zračni mehurčki počijo in se bisvkit sesede; pri zmerni temperaturi (180 C) se počasi dviguje, zgornji del se zapeče in ne pusti, da gre zrak ven), - konec koncev tudi preverite, da vam slučajno pečica ne visi. Pozdravček,

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

31. avg 2004 21:38

t-baby ne skrbi. Tako pečem biskvit že leta, pa s pekačem ni nič narobe. Ima pa dragička seveda čisto prav in to v vseh točkah Lp Katja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti