Corona objemanje

tema je zaklenjena

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. sep 2020 8:33

Johana, ne podtikaj mi, o katerih mladih da pišem. Zase vem, o katerih, naj bo jasno.

In, kdo, če ne mladi, ki razmišljajo s svojo glavo, ki so prodorni, zanesenjaški, polni energije, bodo kaj spremenili, da bo prihodnost njih lepša, kot se jim kaže zdaj.

rimljanka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

20. sep 2020 8:53

rimljanka je napisal/a:

In, kdo, če ne mladi, ki razmišljajo s svojo glavo, ki so prodorni, zanesenjaški, polni energije, bodo kaj spremenili, da bo prihodnost njih lepša, kot se jim kaže zdaj.

rimljanka

Točno tako in kdor tega ne razume, ali nikoli ni bil mlad, ali je bil in pozabil, ali pa je po domače rečeno fouš.

lp, mzm

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

20. sep 2020 20:23

Miška, jaz imam očitno vse te napake.  V tem svetu se v primerjavi z mojim časom mladosti enostavno ne znajdem več. O lepši prihodnosti in o preteklih zlatih časih, te floskule se me ne primejo več. O svobodi je že Janice Joplin lepo pela: svoboda je le drug izraz, da ničesar nimaš več . . .

 

Katrin11

Sporočilo je spremenil(a) katrin11 dne 20. sep 2020 20:26

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

20. sep 2020 21:08

  Rimljanka, moj namen ni bil podtikanje, mišzmoke, če je mogoče letelo name, ja, sem bila mlada in tega nisem pozabla, takšnega obnašanja, kot ga vidim ob petkih na ulicah Ljubljane, no, tega jim pa niti slučajno nisem fouš, niti slučajno in ne razumem, kako huda bodočnost se jim dejansko kaze, da je potrebna ulica, kajti-v tej drzavi lahko vsak, ki zeli študira, vsakemu je to omogočeno, dobi štipendijo, če ima za to pogoje in tudi sluzbo, po koncu študija. Ne rečem, da vsak za svojo smer študija, dela pa je dovolj se mi zdi, za vse, takšnega ali drugačnega.  Predvsem pa me moti to, da je kar naenkrat vse narobe, ker je nova vlada, ki seveda, nekaterim ni všeč, pa je bilo pred to vlado marsikaj narobe, marsikaj, pa ni nihče šel na cesto, sem poslušala nedavno spoštovanega zgodovinarja, meni zelo ljubega, Staneta Grando, ki je bil gost na nekem radiu, ki je izpostavil, da bi rad vedel, kdo dejansko plačuje te mlade, ki protestirajo ob petkih. Pa še to, imam moznost, da ze nekaj časa zivim na dezeli in srečujem, ter spoznavam mladino, ki je izredno srečna, doma pomagajo svoijim staršem, mnogi so med počitnicami delali, če so imeli to moznost,   v Ljubljano pa se vozijo na študij in ob vprašanju, kako so kaj, mi vedno rečejo, da zelo v redu, da jim nič ne manjka in da ne razumejo le teh, ki so ob petkih na ulicah, kako , da imajo toliko časa za to.     Pa še to, glede na videno, tem mladim v ljubljani, ni videti, da bi jim kaj manjkalo, oblečeni moderno, da ne govorim, da imajo , ki so videti , da niso poceni, ki stanejo tudi več tisoč evrov, komu gre torej po videnem slabo, da mora protestirati in to v času, ko je prepovedano druzenje, zaradi virusa, ni čudno, da je največ okuzb prav v Ljubljani.  Vsaka čast  slovenski policiji , da je tako umirjena ob vsem tem provociranju, nedavno je bilo videti neko mladenko, ki je prav iz nesramnosti, z vodno pištolo špricala policaje, pa se niti ozirali niso nanjo in potem celo berem in slišim koga, ki reče, da so bili policaji nasilni, no lepo prosim, to pa je res višek vsega ,samo velik pred njimi.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 20. sep 2020 21:23

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. sep 2020 21:51

Ajoj, johana, to pa je že nekak manifest. 

In ne lupetaj o tem, da ima vsak možnost študirat, ker so mnogi v takih socilanih razmerah, da ne zmorejo. In ni toliko štipendij, kot se tebi zdi. In tudi dela ni na vsakem koraku za vse, ki bi hoteli delati. Ne idealiziraj, problemi so večplastni.

Tu bom nehala, ker ne želim politizirat, kar si pa ti začela. Kulinarika ni za te namene.

 

mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

20. sep 2020 22:22

Pridružujem se mamamii, če želiš polemizirat okrog politike, prosim, obrni se na kakšen drug forum, ne smeti kulinariko s tem.

Pozdravček! 

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

20. sep 2020 22:50

MiriBon je napisal/a:

Poleg samega (ne)upoštevanja nošenja mask mene bolj skrbijo spremembe zakonodaje, ki se sprejemajo (bojl ali manj) v ozadju in niso dovolj bombastične, da bi se o njih na veliko razpravljalo. Nevladne organizacije, ki predstavljajo civilno družbo - torej vse nas - politika s spremembami zakonodaje izključuje najprej iz gradbenih, sedaj pa še iz vseh sodnih in upravnih postopkov, kot običajno seveda v prid kapitalu in zasebnim interesom. In to je se je dogajajo že v prvi polovici leta. Da o spremembah zakona o RTV ne govorim, katere sledijo začrtani poti Madžarske, kjer so vsi glavni državni mediji sedaj v privatnih rokah stranke na oblasti.

 

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 19. sep 2020 12:04

Tako kot is napisala - vsi glodamo koronsko kost, v ozadju pa se dogajajo spremembe, zaradi katerih bo veliko bolj bolela glava. mamamia

 

Pridružujem se mamamii, če želiš polemizirat okrog politike, prosim, obrni se na kakšen drug forum, ne smeti kulinariko s tem. Pozdravček!

 

Dragička in Mamamia, mislim, da sta se spravili na napačno, kajti nisem jaz začela s politiko, bom pa seveda, takoj zaključila, ker ne mislim biti grešni kozel, velikokrat sem , tokrat pa ne bom. Pa lp obema in še naprej vama zelim lep večer.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

21. sep 2020 8:43

johana je napisal/a:

v tej drzavi lahko vsak, ki zeli študira, vsakemu je to omogočeno, dobi štipendijo, če ima za to pogoje in tudi sluzbo, po koncu študija. Ne rečem, da vsak za svojo smer študija, dela pa je dovolj se mi zdi, za vse, takšnega ali drugačnega.  Predvsem pa me moti to, da je kar naenkrat vse narobe, ker je nova vlada, ki seveda, nekaterim ni všeč, pa je bilo pred to vlado marsikaj narobe, marsikaj, pa ni nihče šel na cesto

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 20. sep 2020 21:23

v kateri državi pa ti živiš??

 

s0ncek*

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

21. sep 2020 9:33

Tokrat si šla čez rob Johana  :( tvoj zapis je skrajno žaljiv in milo rečeno neprimeren :( vsi mladi po študiju dobijo delo ????? Pa kje ti živiš???? Vsi lahko študirajo???  Dej ga malo manj biksat ! Sicer je pa to tvoja stalna manira ,podzigati  in potem stisniti rep med noge !! In ja zeelo rada podtikas  . Čudi me tudi, da tako dobro poznaš ljubljansko mladino a morda po novem živiš v prestolnici? Skratka, tvoje mudrenje  je tako bogo, da bi bilo boljše, če bi molčala.  Raje si zavrti kakšen posnetek Staneta Grande, ki ga tako denis in obozujes  !!

hedonist

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

21. sep 2020 9:51

hedonist je napisal/a:

Tokrat si šla čez rob Johana  :( tvoj zapis je skrajno žaljiv in milo rečeno neprimeren :( vsi mladi po študiju dobijo delo ????? Pa kje ti živiš???? Vsi lahko študirajo???  Dej ga malo manj biksat ! Sicer je pa to tvoja stalna manira ,podzigati  in potem stisniti rep med noge !! In ja zeelo rada podtikas  . Čudi me tudi, da tako dobro poznaš ljubljansko mladino a morda po novem živiš v prestolnici? Skratka, tvoje mudrenje  je tako bogo, da bi bilo boljše, če bi molčala.  Raje si zavrti kakšen posnetek Staneta Grande, ki ga tako denis in obozujes  !!

hedonist

s0ncek*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti