Čajno pecivo

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

tema odprta - 5. jul 2004 10:28 | ogledi: 2.442 | odgovori: 1

Živjo!

Lepo vas prosim, če ima kdo (ali zelo podoben) recept za takšno čajno pecivo kot ga prodaja pekarna Klasje Celje... v takšni okrogli plastični škatli ... pecivo je v obliki školjke in polovica je oblita s čokolado, mignon, rjave palčke in na eni strani oblite s čokolado in krogeci, ki so polovično obliti s čokolado ... vsi pa so tudi namazani z marmelado in po dva skupaj ...

... lepo prosim če ima kdo recept za takšno pecivo!

Hvala!

Lp,

Tatjana

sony  

član od: 21.7.2004

sporočila: 41

24. dec 2004 9:10

Zadnjič sem pekla čokoladne piškote. Prav dobri so bili. 150 g masla ali margarine 150 g sladkorja 2 jajci 50 g čokolade jaz sem dala pa kakav da je bolj čokoladno vendar malce manj 300 g moke 2 zlici ruma Piškote nabrizgaš na peki in ko so pečeni jih z marmelado zlepiš. Zgleda kot kroglica.Na 200 c peci cca 10 min. Lahko jih tudi malo poliješ s čokolado kar tako da kaplja v nitki z zlice. Za mignone je pa v bazi recept samo jih moraš obtezit in kakšen dan pustiti v hladilniku.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti