Posoda vok

kuharica1  

član od: 18.1.2009

sporočila: 70

tema odprta - 24. sep 2019 15:01 | ogledi: 2.475 | odgovori: 7

Pozdravljeni!Za darilo imam namen kupiti VOK POSODO in me zanima katero priporočate.Hvala za mnenja.

kuharica1

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

25. sep 2019 10:17

Jaz mam teflonskega od Tefala in sem zelo zadovoljna. Seveda je pa odvisno za kako zahtevnega kuharja/kuharico gre in tudi od vrste stedilnika.

 

LP

pinguwin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. sep 2019 20:14

pinguwin je napisal/a:

Jaz mam teflonskega od Tefala in sem zelo zadovoljna. Seveda je pa odvisno za kako zahtevnega kuharja/kuharico gre in tudi od vrste stedilnika.

 

LP

pinguwin

Pravi vok nikakor ni teflonski. Za manj zahtevne je, zaradi oblike posode pač. Prava reč je vok iz tolčenega železa, uporaben le na plinu. Kvečjemu še pride poštev iz litega železa, a ta je tudi le približek pravemu. A vseenu temu dam prednost pred vsemogočimi "voki" s teflonsko ali keramično oblogo. Sama imam večji vok iz litega železa, težak ko sam satan, a z dnom, ki gre tudi na indukcijo. 

mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

26. sep 2019 23:02

Ej, mamamia, kaj je s tvojo kuhinjo? Se že vidi konec? Menda bomo deležni kakšne slikice.

Pozdravček!

Sporočilo je spremenil(a) Dragička dne 26. sep 2019 23:02

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. sep 2019 5:12

V btc-ju imaš trgovino s kitajsko hrano, tam imajo tudi voke. Jaz sem kupila takega iz tolčenega železa za plin, res pa imam štedilnik, ki ima en večji in močnejši plin namenjen prav za vok.

jade

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. sep 2019 13:38

Dragička je napisal/a:

Ej, mamamia, kaj je s tvojo kuhinjo? Se že vidi konec? Menda bomo deležni kakšne slikice.

Pozdravček!

Sporočilo je spremenil(a) Dragička dne 26. sep 2019 23:02

Gre počasi. Malo se je zavleklo s polaganjem talnih ploščic, a bo to prihodnji teden zaključeno, potem pa montaža kuhinje. Je pa moja kuhinja še v razstavnem salonu v Lj, razstavni eksponat sem kupila, in ker so ga v Mb prodali, preden sem jaz plačala, dobim tega ljubljanskega, ki je itak enak.

Ko bo kuhinja stala, seveda sledi sličica, pa upam na kak komentar. Ne samo na hvalo, saj so okusi in potrebe različni, ampak debate so vedno  zanimive,. Sicer je ta moja kuhinja na koncu izpadla takšna, kot je nikoli nisem nameraval imeti, haha, razen da je njen sestavni del otok.  Nisem hotela temne, pa je temna. Nisem hotela temnih tal in sploh ne ploščic, pa imam prav temne ploščice,  nimam elemnta "apoteka", ki sem ga hotela na vsak način, a imamo še boljšo rešitev. Ampak tako je, ko se povsem naepričakovano na prvi pogled "zaljubiš" v nekaj, kar povsem nepričakovano vidiš in ti pade v oči. In kar je biloše posebej zahtevno - kuhinjo smo prilagajali hladilniku, ker ga nisem hotela menjat in nisem hotela vgradnega .... Glej, prava zabava je bila s to kuhinjo.

mamamia

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

30. sep 2019 13:28

> Je pa moja kuhinja še v razstavnem salonu v Lj, 

Ali nam zaupaš, v katerem salonu se nahaja, da si jo ogledamo v živo

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti