Kuhanje v voku

Milenka  

član od: 19.6.2004

sporočila: 5

tema odprta - 2. jul 2004 20:26 | ogledi: 3.419 | odgovori: 8

KUPILA SEM KRASEN LITOŽELEZEN VOK KER OBOŽUJEM KITAJSKO HRANO. V RESTAVRACIJAH ZGLEDA KUHANJE V VOKU ZELO ENOSTAVNO, TODA KO SEM SAMA POSKUSILA MI NEKAKO NI ŠLO. ZELENJAVA ŠE KAR, MESO PA JE BILO PRECEJ TRDO. KAJ JE NAROBE? PA ŠE OKUS JE VEDNO ENAK, OČITNO NIMAM DOBRIH IDEJ. KER MI JEMLJE VELIKO PROSTORA V KUHINJI, KORISTI PA NI PRAVE, PROSIM ZA POMOČ, SICER BO KONČAL V"RUMPL KAMRI".

LP MILENKA

Milena Mitrasinovic

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

2. jul 2004 23:47

Sam dam meso vedno v ZELO vroč vok. Meso vedno narežem na tanke rezance in zaenkrat mi je še vedno uspelo.

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

3. jul 2004 23:51

meso narežem na majhne tanke rezine. V voku močno segrejem žlico olja, dodam meso in ga med nenehnim mešanjem hitro popečem. Popečeno meso vzamem iz voka in ga prihranim. V vok dam zelenjavo ( korenček, por, brokol...včasih gobice, česen, papriko...). Med nenehnim mešanjem zelenjavo na hitro prepražimo. Naj bo čvrsta! Dodaš začimbe, popečeno meso, premešaš in postrežeš. Včasih narezano meso začinim z vegeto, drugič s sojino omako. Meso lahko posujemo z moko, damo v vroč vok in mešamo. Meso je hitro pripravljeno, sočno in mehko. lp dome Nada Superina

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

4. jul 2004 21:54

nada ker vok imaš Dušan

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

4. jul 2004 23:25

Imam pravi kitahski vok iz tolčenega železa. Nada Superina

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. jul 2004 7:26

Nada, poskusi dati meso prej za nekaj ur v marinado iz sojinega olja in začimb, ki jih sicer uporabljaš. Vsi kosi mesa morajo biti enako veliki (za en grižljaj). Vok mora biti zelo segret preden daš olje. Pražiš pri zelo visoki temperaturi. V naših trgovinah lahko kupiš različne sojine omake; svetlo, temno, ostrigovo. Potem imaš različne začimbe; enkrat daš več ingverja, drugih koriandra. Imaš sezamovo olje? meni je čudovitega okusa in ga dodam na koncu preden serviram. m.

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

6. jul 2004 0:16

mimika, hvala za bogate nasvete! Danes sem pripravila meso piščančje prej marinirano. Zelo ukusno! Pri uporabi sojine omake sem zaradi alergije na pšenico omejena. Uporabljam TAMARI soy sauce ker je brez glutena. Zanima me, če je v ostrigovi omaki kaj pšeničnega? Za vok uporabljam arašidovo ali sojino olje. Sezamovega olja še nisem poskusila, si ga bom kupila. Jaz jed posujem s sezamovimi semeni.Okus mi je všeč in verjetno mi bo prijalo tudi sezamovo olje. Lep pozdrav Nada

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

6. jul 2004 7:38

Nada, na deklaraciji na ostrigovi omaki piše,da je notri škrob. Potem pa vedi, ali je koruzni ali pšenični. Jaz jo sicer uporabljam, nisem pa čisto prepričana, če je res ok. Avena

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

6. jul 2004 9:13

če je dome alergična res na gluten, potem jo škrob ne moti. sicer pa takole - poskusila sem nekaj azijskih receptov, ki so vsebovali govedino - in vedno je bila trda. brez veze, saj je itak ne maram mesa oz. če kaj, v voku delamo samo še piščanca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti