Zobozdravstvo

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

tema odprta - 19. dec 2017 8:48 | ogledi: 4.147 | odgovori: 12

Pozdravljeni,

imam sledeči problem, v zgornji čeljusti mi mora zobozdravnik odstraniti vse zobe. Nadomestil naj bi mi s totalno zbno protezo ( implantanti naj ne bi bili mogoči zaradi preozke kosti ). Da zdravstvo krije stroške vem. Kako pa je če se odločiš pri zasebnem zobozdravniku oz. v tujini. In kje so najbolj strokovni. Nekaj sem se že pozanimala ampak, ker več glav več ve me zanimajo izkušnje, ki jih mogoče kdo ima s to zadevo. Zobozdravniki ti pa tudi ne povedo vsega kako i kaj in kaj so tvoje pravice.

Hvala lepa in lep dan želim

 

 

mamazeljka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. dec 2017 9:46

Jaz za tujino ne vem, pa tudi ne bi šla v tujino. Naši zobozdravniki so odlični. Stomatološka klinika v Ljubljani je prava stvar. Se pa lahko zgodi doma ali v tujini, da padeš med tistih 6 procentov, ko se zalomi. To je eno mnenje. Vso srečo!

 

naor

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

19. dec 2017 11:54

Če gre v tujini kaj narobe - se boš potem vsak drugi dan vozila 500 km daleč na zdravljenje zapletov? Pri vsakem posegu lahko gre kaj narobe, to možnost je treba predvidet. Če greš kam, kjer naredijo vse v enem dnevu in zelo poceni, pa je verjetnost za zaplete še toliko večja...

perpetua

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. dec 2017 13:26

Konec koncev ti je pa tujina lahko bližje kot, recimo, klinika v Ljubljani.

rimljanka

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

19. dec 2017 14:41

Ja seveda mi je lahko ZG bližje kot LJ. Moje vprašanje je pa bilo ali ti zavarovalnica krije totalno zobno protezo pri zasebniku?  Ali samo v javnem sektorju?

mamazeljka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. dec 2017 14:59

Če ima zasebnik koncesijo in te sprejme kot koncesjskega pacienta, potem krije zavarovalnica enako kot v zdravstvenem domu. Drugače pa samoplačniško.

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. dec 2017 15:12

Moj komentar se nanaša na zapis perpetue.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. dec 2017 16:14

limnol je napisal/a:

Če ima zasebnik koncesijo in te sprejme kot koncesjskega pacienta, potem krije zavarovalnica enako kot v zdravstvenem domu. Drugače pa samoplačniško.

Sonja

Tako. Le, da se načakaš. Samoplačniško gre pa hitro.

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. dec 2017 18:52

mamamia je napisal/a:
limnol je napisal/a:

Če ima zasebnik koncesijo in te sprejme kot koncesjskega pacienta, potem krije zavarovalnica enako kot v zdravstvenem domu. Drugače pa samoplačniško.

Sonja

Tako. Le, da se načakaš. Samoplačniško gre pa hitro.

mamamia

Res je, na koncesijo gre dokaj počasi, v glavnem zaradi papirologije. A marsikdo celega zneska sam ne zmore. Nedolgo tega sem videla račun za samo delno protezo pri koncesionarju, cca 1.100 €.  Zavarovalnica je plačala nekaj čez 700 €, zavarovanec pa 400 €.    

 

Cila

malmstreen  

član od: 18.10.2016

sporočila: 21

22. dec 2017 8:04

Sam nimam druge možnosti kot grem na samoplačniško, samo imam eno odlično zobozdravnico, ki mi opravi kvalitetno, tako da imam tudi potem nekaj časa mir z zobmi.

 

malmstreen

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. dec 2017 17:51

Danes sem imela peno na ustih, kako je pri nas s zobozdravstvom. Sin ima težavo z enim zobom, preiskavo, ki jo potrebuje (endodontski pregled) na našem koncu delajo le na enem mestu. Ko pride tja, mu povedo, ker je napisano Hitro, da je eno leto čakanja, ampak bodo skoraj tri leta, ker gre edina zdravnica, ki to dela, na porodniško. In ima zdravstveni dom resen problem, kaj zdaj s tistimi, ki to preiskavo potrebujejo.

Smo našli januarja prost termin v Lj in potem februarja še enega v Lj. Samoplačniško stane preiskava 300 do 400 evrov. Naj plačamo, kar že itak v blagajno plačujemo???

V tej naši zdravstveni zavarovalnici bi bilo treba en vihar sputiti skozi in prečistiti marsikaj.

 

Da ne omenjam, da so mamo na pregled za sivo mreno naročili avgusta prihodnje leto ...  Če gre na pregled samoplačniško, mora potem sama plačati tudi poseg. Tisoč do 1500 evrov, odvisno, kaj bi še bilo treba postoriti zaradi dioptrije, kakšne leče vstaviti. Zakaj je 40 let kot zaposlena vplačevala v zdravstveno blagajno in potem še zdaj kot upokojenka plačuje? Je oftalmologinja povedala, kje je problem, in tudi, da jih je včasih delalo manj, pa so bili vsi pacienti pravi čas na vrsti. Očitno se zbran denar na poti od blagajne do zdravnika in pacienta nekje izgubi? Zaide morda kam?

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti