Ogled LJubljane na vikend - predlogi - kulinarika.net

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila:1764

tema odprta - 2. sep 2017 13:00 | ogledi: 2.634 | odgovori: 3

Drage kulinaričarke in kulinaričarji,

v začetku oktobra pričakujem obisk kolega iz ZDA. Ker bo v Ljubljano bo prispel pozno popoldne v soboto (16:30), se odločam med enim šnelkursom Ljubljane (glavne Plečnikove stvaritve, tržnica, stara Ljubljana in pa morda postanek v restavraciji ali dveh, kjer strežejo pristno slovensko hrano (trenutno imam v mislih dve, in sicer eno nasproti tržnice in eno v stari Ljubljani, in sicer se tale slednja imenuje Gujžina, če me spomin ne vara) - če pozna kdo še kakšno, ki ima slovensko hrano v nulo pošlihtano, po možnosti tudi s sodobnim pridihom, kar na dan s predlogi :>

Zanima me, kaj je v primeru, če ogled Ljubljane podaljšava na nedeljo, sploh možno/pametno obiskati v tem času, ker je vse zaprto, pri čemer je tudi velika možnost, da bo vreme bolj kislo.... razen če prestavim sam ogled arhitekturnih ipd. zadev na nedeljo. Še razmišljam/se dogovarjam...

Če ima kdo še kakšnen must-see predlog (tako glede hrane kot znamenitosti), se toplo priporočam, ker v prostem času sedaj zelo malo hodim po Ljubljani, in poznam res bolj sam 'skelet' znamenitosti in pa kar ponuja splet :< (trenutno nekaj sestavljam s pomočjo tele strani https://www.slovenia.info/sl/destinacije/mesta/ljubljan).

Skupaj imam na voljo dobre tri dni, da malo razkažem našo lepo kokoško, in sicer sem po LJ nameravala zaviti v Bled in Bohinj (kar z avtom, ker čas žal ne dopušča z vlakom), potem pa mrbit Idrija/Ribnica/Bela krajina/Novo mesto/Stična, odvisno, kakšno vreme bo in kaj si bo bolj želel videti. Primorska me malo skrbi zaradi burje in niti ne vem, kako vse sploh izgleda npr. v Piranu/Portorožu in širši okolici obale začetka oktobra.

To je za enkrat osnutek načrta. Če ima kdo kakšne preloge, se najtopleje priporočam. :D

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1498

2. sep 2017 13:56

Ja Gujžna pravijo, da je pristno slovenska....skupaj z dodoli, gibanico in drugimi posodobljenimi jedmi. V Ribnici si je fino ogledati Muzej domače obrti(Rokodelski center) Če ste pa že v Ribnici pa prej zavijete ša na Rašico in si pogledate Trubarjev mlin in muzej. Vodič tam je bomba.

LP, Saša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17666

2. sep 2017 20:10

Venturini je napisal/a:

Če ste pa že v Ribnici pa prej zavijete ša na Rašico in si pogledate Trubarjev mlin in muzej.

Sploh, ker praznujemo 500 let reformacije. Brez Trubarja ne bi bili, kar smo.

A čez Trojane, vsaj do Celja pa ne bi?

Saj imaš lahko več scenarijev, pa se prilagajaš glede na vreme.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 2. sep 2017 20:13

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

2. sep 2017 23:29

Ja, bo treba jih ker nekaj naredit, trenutno sem šele v fazi priprave/zbiranja informacij, samo za LJ imam za enkrat približno pokrito, kaj bom razkazala.

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
malo za hecBojaan24
MOJ vrteta
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti