Kajmak

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

12. jun 2004 20:35

ZALA, pasirana skuta ne sme biti ,ker bi potem kajmak bil kiselkast -ker kajmak ni kislega okusa -,ko bom šlav trgovino bom natančno pogledala kako je definiran kremni sirni namaz Pomurskih mlekarn in vam natančno napišem -sicer pa odprite 13 stran foruma -avtor teme PACKA "PROSIM POMAGAJTE "IN SI PREBERITEvse o ponarejenem kajmaku . LEP POZDRAV VSEM IZ DEŽEVNEGA PREKMURJA Marta

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

13. jun 2004 10:50

Aha, hvala lepa, bom pogledala. Tudi pri nas dežuje in je turobno vreme da je za zanoret. LP Zala

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

14. jun 2004 17:36

Včeraj sem naredila ponarejeni kajmak po tem receptu. Imela sem sicer dva problemčka. Kremni namaz, ki sem ga kupila je imel samo 140 g in se mi zdi, da ga je bilo premalo (najbrž bi moral biti 250 g). Drugi problem pa je bil v multipraktiku, ki ga nimam in sem se potem mučila na malem, a mi ni prav zmiksal mozarele, tako, da je ostalo malo preveč v koščkih. Bilo je vseeno zelo dobro in bom še naredila. Suzana

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

14. jun 2004 22:18

Nekoč sem mela recept za ponarejen kajmak, kjer si kuhal zdenka sirček v nečem, samo če me tepete se ne morem spomnit :( Marjeta Žniderčič

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

15. jun 2004 11:46

razlika med mladim in starim kajmakom je le v tem, koliko časa stoji - prav tako kot pri gorgonzoli (dalj časa je od dneva proizvodnje, bolj je slan)...za kajmak velja isto - z zorenjem postaja bolj slan in kisel, dočim ko je mlad kajmak sladkastega okusa - to je cela umetnost! Nada

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

15. jun 2004 11:54

Tocno to, ta pravi zorjeni kajmak je zato tako znacilnega okusa in toliko bolj oran~en, mladi kajmak je nezorjen. ANJA

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

23. jun 2004 9:16

Ta recept sem našla ne nekem srbskem kulinaričnem forumu. Posto u inostranstvu nema kupiti pravog kajmaka, evo jedan recept koji je fantastičkian, probajte, bićete zadovoljni. Sastojci za više od 10 porcija 1 litar krema (35% mlečne masti) malo soli Priprema Kupiti 1 litar krema sa 35% mlečne masti. U veću, pliću tavu ili šerpu obariti krem, smanjiti na minimum i ostaviti još desetak minuta. Ohladiti i staviti naveče u frižider, do ujutro. Ujutro lagano, kašikom, skinuti koru, stavljati je u teglu ili šerpu sa poklopcem. Postupak ponoviti 3-4 puta, dokle god se mlijeko ne istroši. Svaku koru malo posoliti.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

23. jun 2004 11:56

Živjo, no zgoraj sem napisala da bom nredila Martin kajmak, a žal so sorodniki prestavili obisk, tako da ga še nisem delala - vsekakor pa pride še na vrsto. tudi Mimikin recept se mi ne zdi napačen, vendra a bi bil kdo tako prijazen, in mi pomagal pri pervedbi recepta?! Saj nekaj že razumem, kar pa je napisano za ststavinami..tu se pa moje znanje srbščine večinoma konča ;) LP Zala

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

23. jun 2004 12:30

Pisala sem avtorici recepta na srbskem forumu, če lahko bolj natančno opiše postopek, ker moram priznati, da ga ne razumem popolnoma. Mislim, da se zaenkrat še ne bom spoprijela z izdelavo kajmaka, ampak ga bom rajši kupila, ker se mi zdi cela rec zelo komplicirana.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti