Prosim pomagajte

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

tema odprta - 29. mar 2004 11:13 | ogledi: 6.103 | odgovori: 19

Povabljena sem na sv. obhajilo. Pa ne kot gostja, temveč kot organizatorka - priprave zabave. Zabava bo maja v stilu piknika. Prosim pomagajte z nasveti za jedilnik. Naj povem še, da bo vse potekalo na kmečki domačiji.

Hvala.

PACKA

mišo  

član od: 27.3.2003

sporočila: 36

29. mar 2004 11:39

Spoštovana gospa, podjetje za pripravo in postrežbo jedi na vašem naslovu POLJAK COMMERCE Vam lahko pomaga pri izpeljavi tega dogodka. Kot organizatorju vam bo veliko lažje če se odločite za profesionalno pomoč. kontakt 051 - 360 681

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

29. mar 2004 13:12

Packa, meni se pri takih zabavah zdi pomembno, da je hrana delno pripravljena vnaprej, kar precej olajša. Recimo za predjed: karpačo na rukoli, tatarski biftek Glavna jed: z žara (seveda moraš imeti nekoga, ki bo vestno pekel), poleg mesa tudi zelenjava. Super so bučke, paprika, melancani Za prilogo solate: zelena s paradiznikom, lahko tudi kakšna z makaroni ali rižom. Sladice: nekaj piškotkov in obvezno torta. Zagotovo pa boš dobila še vrsto bolj izvirnih in pametnih predlogov, kot je tale moj.

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

29. mar 2004 14:01

Lansko leto smo tudi pri nas imeli sv. obhajilo in gostijo na vrtu za cca. 40 ljudi. Pa smo organizirali vse sami. Mož je bil glavni pek. Imeli smo jedi iz žara: čevapčiče, kotlete, klobase in pa postrvi. Jaz sem v pečici spekla nov krompir z začimbami in rdečo papriko, v voku sem skuhala zelenjavo, kupila sem kar zmrznjeno, za solato pa sem postregla stročji fižol, rdečo peso in zeleno solato. Že prej sem spekla potico, piškote, kipnik in pa sadno torto. Je pa kar zahtevno postreči toliko ljudi, da vse vkladiš, najprej pogrijnke, hrana, pijača.... Sem kar dobro garala cel dan, ne cel teden. Pomagli sta mi še sestra in teta pa mi je zvečer, ko je bilo vsega konec pošteno odleglo. Prvič sem pripravljala tak ŽUR. Od hrane ni ostalo nič, zato predvidevam, da je bilo dobro. Najbolj so šle v promet postrvi. Jaz osebno nisem bila preveč za jedi z žara, pa sva z možem po temeljitem razmisleku ugotovila, da pri enem štedilniku in eni pečici, brez prakse pri pripravi velike količine hrane ne gre nič drugega. Želim ti vso srečo pri organizaciji. LP, Klavdija

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

29. mar 2004 14:37

Na vseh naših piknikih imamo prebranec -vedno zmanjka- ,kupite lepinje ,ali jih vnaprej doma napečete, pa zraven pleskavico ali kotlete ,ali klobaso , pa ajvar ,pa majonezo ,pa senf ,pa doma narejeni kajmak iz masla ,mozarele in kremna sirnega namaza (če koga zanima recept vam napišem) narežete paradižnik in mozarelo in menjaje zložite na krožnik in okrasite z baziliko ,lahko na žaru spečete nadete lignje (jih na osebo 3-4 kom zašpilite na palčko za ražnjiče -bo hitreje šlo peči) ,bučke in jajčevci na solati.... VSE DOBRO INPOZDRAV Marta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

29. mar 2004 14:46

Prekmurka, hitro na plano z receptom za lažljivi kajmak - doma narejeni kajmak. Pozdravček!

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

29. mar 2004 15:03

Se strinjam z Dragičko. Tudi mene zanima recept za kajmak. sasa

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

29. mar 2004 16:33

Za piknik so res najboljše jedi na žaru vključno z zelenjavo na žaru( jaz jo zaradi pomanjkanja časa popečem že prej in potem zadnji hip samo pogrejem). Zraven pa lahko kakšna francoska, grški riž - to lahko pripraviš vnaprej in samo postrežeš. Pa paradižnik s tuno. Pa polnjen paradižnik v pečici..... Še nekaj, če so te prosili za organizacijo, pomeni, da že imaš izkušnje s podobnim in bo šlo to brez problema. Pa srečno Suzana

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

29. mar 2004 16:35

Sem že tu, 1 vrečka mozarele (majhne kroglice v tekočini -kupim v MERKATORJU) 20 dag masla 1 kremni sirni namaz -navadni ne z dodatki- ,lahko je tudi pfiladelfija -upam da sem dobro napisala in da veste za katero pfila.... gre- 1/2 čajne žličke soli V multipraktik damo nastavek za rezanje dodamo mozarelo in jo sesekljamo v kosmičem podobnim delcem , dodamo iz hladilnika maslo za par sekund vklopimo multipraktik in nazadnje dodamo kremni sirni namaz (ne sme biti skutni) in sol .Preložimo v posodo ,ki se bo hermetično zapirala in še premešamo, posodo zapremo in čen 1 uro veselo cmokamo .Vhladilniku se obdrži več kot teden dni . Če je kaj nerazumljivega vprašajte .Sporočite kako vam je všeč . ČAO Marta

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

29. mar 2004 17:13

Hvala, je kar dovolj razločno. Ali ima tudi okus po kajmaku in ali lahko s tem polnimo pleskavice? sasa

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

29. mar 2004 18:04

Ko sem prvič ponudila" kopijo" kajmaka so me vprašali ,kje sem prišla do tako dobrega kajmaka.No takrat jimše nisem izdala ,da je to le kopija -ko sem rekla, da je to doma narejen mi itak niso verjeli- zdaj se pa veselo pečejo lepinje in pleskavice ,pa se doma naredi kajmak -pa kile gor ali dol ha ha.... No COCO CHANELto je odgovor. Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti