Instagram

šunkasirgobice  

član od: 6.3.2017

sporočila: 1

tema odprta - 6. mar 2017 14:32 | ogledi: 6.961 | odgovori: 30

Pozdravljeni!

Najbrž vas velika večina že pozna socialno omrežje Instagram, ki je sicer del Facebooka. Kakorkoli tam ne gre za objavljanje svojega privatnega življenja marveč za objavljanje slik svojega udejstvovanja, ki ga pač človek počne z nekakšno strastjo. Tako osebno rad pogledam za slikami hrane, ki jih objavijo uporabniki in zadnjič sem naletel na posebno sliko, ki mi je res všeč.

Namreč slika izhaja iz ene restavracije iz Strassbourgja. Ker rad eksperimentiram sem razmišljal, da bi naredil pač podoben "copycat" recept in sem imel v mislih, ker ne vem kaj okvirno je ta narastek spodaj pod klobaso, da bi naredil enako kremo kot za kremšnite samo da je ne bi sladkal.

Zdaj me pa zanima, a se tukaj komu zdi kaj okvirno bi lahko bilo to pod klobaso oziroma kaj mislite bi bila predelana krema za kremšnite dovolj dober nadomestek za to?

 

šunkasirgobice

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. mar 2017 15:04

Restavracija je Le Strasbourg v BItche, Francija. 

Ne razumem, kaj imajo kremne rezine pri tem. A kak fensi pire krompir z senfom ne bi bil dovolj dober?

Vanja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

6. mar 2017 15:36

Tole meni prej deluje kot neke vrste biskvit oz. 'sponge cake' z arašidovo kremo povrhu (sodeč po iztočnicah #).

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. mar 2017 17:10

Tole pod klobaso meni deluje bolj kot testo, ne kot krema. Lahko je krhko in je skodelica za nadev, tako bi sodila po fotki, ker se mi zdi, da se na desni izpod klobase nekaj vidi. Po moje kislo zelje, bi šlo lepo k tej klobasi

Lahko je pa tudi, kot je zapisal MiriBon, biskvit v slani izvedbi.

mamamia

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

6. mar 2017 17:36

Po moje je pa nekaj od kruha.

branka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. mar 2017 18:40

Meni se pa zdi (lahk se mi pa narobe zdi), da je jajčni sir. Včasih je bil zelo moderen, tudi kot zakuha v juhi.

 

cervus

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

7. mar 2017 10:50

Morda bo še najbolje, če pišeš kar samemu piscu bloga http://dinneralfresco.hu

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

šunkasirgobice  

član od: 6.3.2017

sporočila: 1

10. mar 2017 8:51

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Restavracija je Le Strasbourg v BItche, Francija. 

Ne razumem, kaj imajo kremne rezine pri tem. A kak fensi pire krompir z senfom ne bi bil dovolj dober?

Vanja

Hvala za info, morda jo pa kdaj obiščem :) "fensi pire krompir" bi bil verjetno odlična rešitev, vendar bi moja obzorja znanja ostala nespremenjena, kar pa mi ne ustreza. Kuhanje je hobi in hobi ne sme biti monoton. Da hobi ni monoton, moraš ob njem vedno nekaj novega spoznati. Prav zato tudi stremim k temu, da se naučim novih stvari.

 

MiriBon, hvala. Razlog, da jim nisem pisal, je najbrž ta, da gre za madžarski blog. Kakorkoli upal sem, da bo tukaj kdo vedel kaj je ta zadeva. Bom jim vseeno pisal, če izvem objavim. 

 

šunkasirgobice

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

10. mar 2017 10:53

Upaj, da poznajo vsaj nekaj osnovnih besed v angleščini, pa vso srečo!

Sicer pa, če se premisliš glede Vanjinega nasveta, je tule en fensi recept za klasični pire krompir... https://www.youtube.com/watch?v=tnQwWKbeRk0

(morda te utegnejo zanimati še drugi recepti tega avtorja - gre za francoza, ki dela kot zasebni šef v kaliforniji... ima precej fensi in malo manj fensi receptov objavljenih).

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

 

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 10. 2017 10:56

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

10. mar 2017 20:41

Kako ta kuhar na youtubu dober krompir sorte kifelčar uniči!  Ta sorta krompirja je za pečenje, ne za pire. Za pire mora biti krompir bel in mokast, da lepo razpade, ko ga še vročega pretlačimo. Ko je kromir olupil ga je preveč ohladil in je dobil nekakšno krompirjevo kašo, namesto gladkega pireja.  Dodatki so stvar okusa.

Katrin11

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

10. mar 2017 22:04

Težko reči, dokler ne probaš....ampak meni se zdi precej gladek.

 

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti