Dobrodošlica bodoči snahi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. nov 2016 9:44

Cinija je napisal/a:

Dobrodošlica? V kakšnem smislu? Kot razumem, si s fantom, bodočim možem, urejata SVOJE(?) stanovanje ali bo podnajemnica v vaši hiši?

Cinija

 Vsak po svoje sicer, ampak, sama še novega soseda v bloku ne bi sprejela tako brezosebno in brezčutno.

rimljanka

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

27. nov 2016 10:32

Sina in njegove drage pač ne moreš obravnavati kot podnajemnik!!!!!

 

Anemiilat

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. nov 2016 14:56

Seveda zaželiš sosedom dobrodošlico, je jasno normalno. Zato se mi lasje na vratu dvigajo, ker avtorica tegale foruma ne ve, kaj naj ta mladi reče. Zato jo že ves čas sprašujem, kako da se nista že prej spoznali. 

Jaz bi se slila v hišo nekoga drugega pod pogojem, da bi imela izhodni plan ali pa,da bo bilo stanovaje pripisano tudi meni. Niti pod razno ne bi vlagala v zidove, če ne bi bili moji. Še posebej, če  bodoča tašča ne ve, kako naj se pogovarja z mano!!! Familije, kot je od Mamamia je malo. Več poznam takih, ki so se na smrt skregali in in ob izselitvi tožarili za vložen denar ali pa še večje reveže, to so tisti, ki so ostali in trpeli. 

Vanja

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

27. nov 2016 15:23

Ej jejhata kaj je pa sedaj ratalo iz tega.Seveda se s ta mlado poznam.se tudi pogovarjava.Vendar ne stanuje še pri nas.V zidove vlaga sin. Srčno upam da se bosta razumela in ne bo prepirov med nami.

Za besede dobrodošlice sem spraševala za dan ko bi se preselila stalno  k nam.

Brezveze, želim si da bosta onadva furala dobro pa tudi mi vsi skupaj

 

 

 

Anemiilat

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. nov 2016 18:38

Anemiilat je napisal/a:

Ej jejhata kaj je pa sedaj ratalo iz tega.Seveda se s ta mlado poznam.se tudi pogovarjava.Vendar ne stanuje še pri nas.V zidove vlaga sin. Srčno upam da se bosta razumela in ne bo prepirov med nami.

Za besede dobrodošlice sem spraševala za dan ko bi se preselila stalno  k nam.

Brezveze, želim si da bosta onadva furala dobro pa tudi mi vsi skupaj

 

 

 

Anemiilat

 Jz sem te točno tako razumela - potenciano snaho že poznaš, rada bi ji samo rekla prijazno besedo, dobrodošlico, ko se za stalno preseli pod vašo streho oziroma v njuno stanovanje. Večina nas je to razumela kot tvojo zelo prijazno pripravljenost, da ji daš vedeti, da je dobrodošla, onadva pa naj se znajdeta, kot vesta in znata. In to je največ, kar lahko narediš za mir pod skupno streho. 

Jaz sem se za stalno preselila pod skupno streho na dan poroke. Saj sem že prej tam kdaj prespala, sploh ćez vikend sem običajno ostajala, in smo se počasi navajali drug na drugega. Nisem imela oblek tam, le zobno ščetko, ampak je vseeno povsem drugače, ko se za stalno preseliš nekam, po poroki ali prej. 

No, ko sem zvečer prišla s poroke (sem tukaj že napisala, da so me kar pustili tam, kjer smo imeli slavje, in sem se sama pripeljala domov  ter zvonila na vratih novega doma ...; še danes se valjamo od smeha na ta račun ...), in sem odgrnila odejo, me je na blazini čakalo darilce. Čudovi prstan, kot pozornost meni kot snahi in za srečo v skupnem življenju. Sta tast in tašča pač menila, da je takšna pozornost na mestu. 

 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. nov 2016 18:41

rimljanka je napisal/a:
Cinija je napisal/a:

Dobrodošlica? V kakšnem smislu? Kot razumem, si s fantom, bodočim možem, urejata SVOJE(?) stanovanje ali bo podnajemnica v vaši hiši?

Cinija

 Vsak po svoje sicer, ampak, sama še novega soseda v bloku ne bi sprejela tako brezosebno in brezčutno.

rimljanka

 Zdaj ne vem, kaj bi si manj želela biti ciniji, snaha ali tašča? Ampak različni smo si. Jaz na vprašanje gledam pozitivno, z veseljem, ker bodoči tašči ni vseeno, kako se bo snaha počutila pri njih, in mi na misel ne pride, da bi dobrodišlico postavljala pod vprašaj. Kot je rimljanka rekla, še novega soseda  prijazno pozdraviš, kaj šele nekoga, ki osrečuje tvojega otroka. 

Saj izrek dobrodišlice ne pomeni, da bodo ždeli skupaj od jutra do večera.

mamamia

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

27. nov 2016 19:07

Bodi taka kot si,če te kaj vprašajo,jim povej svoje mnenje  in naj živijo po svoje in jim pomagaj po svojih zmožnostih.

dvorana

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

27. nov 2016 19:38

Hvala Mamamia

prav dobro si me razumela.

Tvoji nasveti so mi dobrodošli.

 

 

Anemiilat

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

27. nov 2016 19:57

Cinija je napisal/a:

Dobrodošlica? V kakšnem smislu? Kot razumem, si s fantom, bodočim možem, urejata SVOJE(?) stanovanje ali bo podnajemnica v vaši hiši?

Cinija

 Cinija, meni ena tako lepa zunanja vrtna rožica.......osebno ne znam vzdrževati sobnih lončnic, tudi rožic v vazi ne ljubim, moji to prav dobro vejo in mi jih ne nosijo, ko zdaj pomislim malo bolj globoko.....lepo je, res lepo, da sem vedno mislila, da je ta rožica lepa samo zunaj. Ostani tam, kamor spadaš, Tebi Anemiilat pa velik , na tako dobri poti si, vso srečo vsem 

Cinija  

član od: 25.8.2010

sporočila: 41

28. nov 2016 6:26

Resnično težko razumem vaš odziv, imam občutek, da me zaradi mojega vprašanja obsojate in sodite. Nikjer nisem napisala, da se z dobrodošlico ne strinjam, zelo očitno je, da je snaha dobrodošla in da to zahteva trud od gospe Anemiilat, drugače si težko predstavljam, da bi si sin bodoča snaha tam urejala prebivališče. Zanimalo me je le, kako ste uredili lastniška razmerja...

zame selitev ni formalni dogodek, ki bi zahteval posebno pozornost, ker se že dobro poznata

ko sem nekje dobrodošla, ne potrebujem besed, ampak čutim (pa po mojem res skromnem mnenju)

moje vprašanje se je nanašalo na moj predlog o darilu (lesen golob Sveti duhec), ki je primerno, če se selita na svoje in na moj predlog (kakorkoli, navijam za rožice) če je bivanje pri vas začasna rešitev in morda gradita, iščeta svoj dom drugje)

želim vam vse dobro

 

Cinija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti