Kuža

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

tema odprta - 19. jul 2016 10:37 | ogledi: 2.622 | odgovori: 14

Pozdravljeni,

 

v soboto smo žal ostali brez kokeršpanjelke Kale. 11 let nas je razveseljevala  s svojimi vragolijami, sedaj je pa žalost nepopisna. Razmišljamo, da bi dobili drugega kužeka iste pasme. Ima mogoče kdo kakšno info, če ga kdo odda ali mogoče proda? Iskala sem že po zavetiščih, vendar ga ni. Glede spleta sem pa malo skeptična, kajti sem zasledila, da na veliko prekupčujejo s psi, samo da veliko plačaš, potem je pa vprašanje. Za kakršnokoli informacijo bom zelo hvalažna.

 

LP 

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

19. jul 2016 10:54

 

Po moje je najbolje, da poiščete kakšnega vzreditelja in psa kupite tam, kjer bodo zadeve jasne in boste vedeli, kaj ste kupili. Imam pa pomisleke glede tega, da hočete drugega psa takoj in to iste pasme. Nimam sicer nobenih tovrstnih izkušenj, ampak mislim, da boste v bodočem kužku vedno iskali vašo Kalo, tega pa verjetno ne želite.

 

Menim, da je najbolje, da si vzamete čas, predelate izgubo vaše ljube kužike in se čez čas odločite za drugega psa, ki pač ne bo spominjal na Kalo.

rrr

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

19. jul 2016 11:16

Se podpišem^

Čisto drug(ačen) kuža s popolnoma svojim karakterjem vam bo prinesel največ veselja.



Life is war against boredom~




Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 19. 2016 11:18

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. jul 2016 12:02

ribaracarak je napisal/a:
 

Nimam sicer nobenih tovrstnih izkušenj, ampak mislim, da boste v bodočem kužku vedno iskali vašo Kalo, tega pa verjetno ne želite.

 

Menim, da je najbolje, da si vzamete čas, predelate izgubo vaše ljube kužike in se čez čas odločite za drugega psa, ki pač ne bo spominjal na Kalo.

rrr

Se ne strinjam s tem. Naša psička je lani februarja umrla po 14 letih pri nas. Bila je "rešenček" iz groznih razmer. Vsem je bilo zelo hudo in še danes jo pogrešamo.

Takoj drug dan smo šli po novo revico, ki sedaj uživa pri nas in ni nam žal. V njej ne iščemo prejšnje psičke.

jade

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

19. jul 2016 12:22

Kar podpišem pod Jadin post.

Tudi mi smo šli zelo hitro po izgubi prve psičke (13 let je imela) po novo kosmato kepo.

Tako prvo kot drugega smo posvojili.Drugi je celo imel že 5 let ob posvojitvi .Ponavadi ju ne primerjamo,sta pa zelo različna karakterja.

 

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

19. jul 2016 12:43

  O, Špela, sočustvujem z izgubo, kajti tudi mi imamo psičko, stara bo septembra osem let in jo imamo neizmerno , neizmerno radi, ona je naš druzinski član in bojim se , ko bo prišlo do tega, upam, da ne še kmalu.  Sicer bi vam pa svetovala, da res kar kmalu nabavite novega psa ali psičko, ker poznam veliko primerov od svojih prijateljic in so kar vse nabavile nove kuzke.  Mogoče bi bilo dobro, da greste na ogled v kakšno zavetišče, sem gledala pred dnevi, koliko prikupnih in zalostnih kosmatincev, ki si zelijo novega lastnika je tam.  



mopsika

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 19. 2016 12:44

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. jul 2016 12:55

jade je napisal/a:
ribaracarak je napisal/a:
 Nimam sicer nobenih tovrstnih izkušenj, ampak mislim, da boste v bodočem kužku vedno iskali vašo Kalo, tega pa verjetno ne želite.

 

Menim, da je najbolje, da si vzamete čas, predelate izgubo vaše ljube kužike in se čez čas odločite za drugega psa, ki pač ne bo spominjal na Kalo.

rrr

Se ne strinjam s tem. Naša psička je lani februarja umrla po 14 letih pri nas. Bila je "rešenček" iz groznih razmer. Vsem je bilo zelo hudo in še danes jo pogrešamo.

Takoj drug dan smo šli po novo revico, ki sedaj uživa pri nas in ni nam žal. V njej ne iščemo prejšnje psičke.

jade

 Menim enako kot jade.

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

19. jul 2016 14:47

Dajte na Facebook ali koga prosite, da objavi vašo željo, ljudje radi pomagajo in informacije se hitreje pridobi.Sigurno bo z novim kužkom lažje, vsaj moji sosedje so enako ravnali. Ker je praznina velika.



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 19. 2016 14:49

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

19. jul 2016 17:51

Če te zanimajo izključno rodovniški, se obrni na Kinološko zvezo, drugače pa imajo zavetišča na spletnih straneh objavljene svoje začasne "prebivalce". Kolikor vem, strani tudi redno osvežujejo, ko dobijo novega psička ali psičko.

Ne strinjam se, da bi čakali na novega kužka zaradi lastnih izkušenj. Mi je bilo preveč hudo, ko sem morala iti stran od svojega pred tremi leti in sedaj že komaj čakam na prihod psičke Ajdice. :)

Monika7

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

19. jul 2016 18:18

Monika7 je napisal/a:

Ne strinjam se, da bi čakali na novega kužka zaradi lastnih izkušenj. Mi je bilo preveč hudo, ko sem morala iti stran od svojega pred tremi leti in sedaj že komaj čakam na prihod psičke Ajdice. :)

Monika7

 

Verjetno se to nanaša na moj zapis in jaz sem napisala, da NIMAM nobenih tovrstnih izkušenj in je to bilo le moje razmišljanje. In še vedno sem prepričana, da bi v psu enake pasme in mogoče celo enake barve (saj kokršpanjeli so menda različnih barv), iskali prejšnjega. Sicer se bodo pa špela100 in njeni domači itak odločili po svoje.

rrr

ivchi  

član od: 27.9.2013

sporočila: 3

19. jul 2016 20:03

Na psa se clovek res zelo naveze zato je zalost ob izgubi veiika. Sama se soocam z veliko zalostjo ker semv fazi prodaje hise in se selim v majhno stanovanje v bloku moje psice stare skoraj 8 let pa ne bom mogla vzeti s seboj. Tezko je.

Ivchy

ivchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti