Cena in menu

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 3. maj 2016 5:52 | ogledi: 6.577 | odgovori: 21

 

Za neko okroglo obletnico se dobimo sošolci; z nekaterimi nismo v stiku več kot 20 let.

Mnogi  so postali direktorji ,  drugim pa je življenje obrnilo hrbet

Mene so "pooblastili" za organizacijo preprostejšega, družabnega kosila; preden  grem na teren po oštarijah, bi rada vedela vaše mnene in  ideje. Vsaj da vem, kje naj začnem, takih izkušenj nimam. Gre pa za 35-40 oseb,.

Bi bila cena 25, 30 evrov na osebo za tako druženje primerna?  Prevč, premalo, glede na povedano?

Ideja za menu? Posebnih zahtev ni, strinjamo se, da bi vsi jedli vse. Morebitna izjema se še vedno lahko dogovori

na licu mesta.

Hvala.

 

murnik

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. maj 2016 6:43

Praviloma na obletnicah velja 25 EUR kotizacije in potem tisto, kar je viška, se plača posebej. Kar pomeni, da pobiraš po 25 EUR, z gostincem se pa zmeniš za menije po max 18 EUR. Ker je tako, da naročiš eno ribjo jed in eno mesno stvar predjed ali pa juhasto zadevo in gostinci imajo s tem čisto dobre izkušnje, ker to isto štancajo tako za sedmine kot ohceti in se da čisto lepo zmeniti.

Drguače je pa tvoja "skrb" za to, kaj bo s tistimi, ki jim "je življenje obrnilo hrbet" ...in ali bodo zmogli 25 EUR....odveč. Ker tisti, zarad katerih imaš take pokroviteljske popadke (vidim, da je to leitmotiv), na take veselicd po navadi ne pridejo.

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. maj 2016 7:46

Mi organiziramo obletnice mature za vso generacijo, torej osem paralelk. Imamo hladno topli bife,v ceno običajno vključimo liter-liter na pet do šest oseb, in imamo ceno 28 evrov, s tem da glasbo plačamo delno iz tega fonda delno iz srečelova. Nas se zbere 150 do 180, smo le bili številčna generacija (po 30 do 32 v paralelki).

 

25 evrov je sprejemljiva cena, gostinci pa ti bodo povedali, kaj za to kje dobiš. Poskusi v to ceno vključiti vsaj nekaj pijače. 

Predvsem pa najdi način, da ti bodo plačali pred prihodom, vsaj delno. Ker če pri gostincu naročiš za 35 ljudi, pride pa jih 25? Razen če boste naročali sproti, vsak zase? Povprašaj gostince in jim tudi omeni možnost, da bo pri mizi kak manj.

 

Mi imamo utečen sistem: plačilo v naprej, do teden dni pred srečanjem. evidenca je pregledna po razredih in imenih. Seveda lahko kdo pride in plača na kraju samem, a to so izjeme in velja predvsem za tiste, ki se niso pravi čas prijavili. Plačilo v naprej smo uvedli po prvem srečanju, ko smo naročili hrano za 120 ljudi, kolikor se jih je bilo prijavilo, prišlo jih je 80 - in to so potem plačali tudi za ostale, ki jih ni bilo, saj je bilo jedi za hladno topli bife naročenih za 120 oseb. 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

3. maj 2016 10:13

Jaz sem bila na zadnji obletnici zelo razočarana. Prvič nad izborom gostilne, drugič glede hrane. Pa ne samo jaz.

Dobili smo se v gostilni, ki ne slovi po okusni hrani, je pa bila najbližja tisti, ki je srečanje organizirala. Bili smo v kletnemu prostoru, neurejenem ambientu.  Naročene smo imeli plošče ( ocvrto, pečeno meso), krompir, zelenjavo, solate. Ne predjedi, ne sladice. Pijača pa aperitiv po izbiri in dve vrsti vina, brezalkoholne pijače, pivo. Cena na osebo je bila 22 evrov, plačali smo pred odhodom.

Če bi jaz organizirala srečanje bi izbrala gostilno, ki ima okusno hrano in usposobljeno osebje za hitro postrežbo. Pa tudi prijeten prostor, ne da te porinejo v en zakoten del gostilne. Dogovorila bi se za ribji in mesni meni in sicer za predjed, glavno jed, sladico.  Podobno je imel mož na svojemu srečanju, cena je bila 25 evrov, ampak imel je možnost izbire in pohvalil je tako hrano ( izbrali so znano gostilno, ki slovi po dobri hrani) in izbor jedi. Malo bolj sodobno in inovativno. Itak pa so dobri gostinci v tem izurjeni.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

3. maj 2016 11:05

Predlani smo, v Mariboru, organizirali 30. obletnico valete za tri razrede, ki smo takrat končali OŠ. Na vabilu smo prosili, da nam potrdijo prihod do določenega datuma. 20 Eur (hrana in pijača) smo pobrali ob prihodu. V "zameno" za 20 Eur so dobili nalepko z imenom in fotko z valete! Nekateri se namreč nismo videlih celih 30 let in je bilo tako spoznavanje lažje.

Za 20 Eur smo imeli predjedi, glavne jedi in sladice na ruskem bifeju, aperitiv in začetno pijačo (vino, voda, sok). Ostalo se je plačevalo sproti. 

Od cca 70 povabljenih se je srečanja udeležilo cca 45 oseb.

 

 



K

Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 03. 2016 11:06

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. maj 2016 12:24

KARMINA je napisal/a:

... aperitiv in začetno pijačo (vino, voda, sok). Ostalo se je plačevalo sproti. 

Tole se meni zdi ključen del, kjer se naberejo razlike. In se mi zdi korektno, da je tako.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. maj 2016 15:42

Je pa tako: naprtit enemu samemu organizacijo ni hec. Ker vedno se bo našel nekdo, četudi bo vse v nulo štimalo, ki z nečim ne bo zadovoljen in bo nergal. Dobra volja sicer veliko pomaga.

Nam je lažje, mi smo že pet obletnic (vsakih pet let se sreča cela generacija) isti  organizacijski odbor. NAm celo nekaj denarja ostane in potem je to na računu, kolega z banke to veže in se nekaj drobiža nabere, da lahko za kak evro ceno znižamo.

mamamia

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

3. maj 2016 18:58

Meni je pri takih srečanjih najbolj pomembno srečanje, vse ostalo mi je v drugem planu. Strinjam se,da mora biti vse na primernem nivoju, ne pričakujem pa presežkov tako glede ambienta, kakor tudi glede hrane, saj želimo, da se čim več ljudi srečanja udeleži, ne glede na to ali jim je v življenju uspelo ali ne. In bolj kot leta tečejo, lepša in bolj prisrčna so ta srečanja in spomini, ki ostanejo.  Je pa tudi res, da nikoli ne bo vsem prav in ponavadi tisti, ki so pripravljeni najmanj narediti tudi najbolj kritizirajo, kar pa naj ne vzame poguma organizatorjem, saj je njihovo delo veliko in neprecenljivo.

Predlagam, da jedilnike oblikujete tako, da bo vsak lahko našel nekaj zase, saj z leti narašča število udeležencev z raznimi prehranskimi omejitvami, zato mislim, da so razne pestre plošče kar primerna izbira. Tudi za ceno 25 € se da marsikaj dobiti.

l.p.

tedyka

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

3. maj 2016 21:04

kozamurnik, ravno jutri 4.maja grem na 50 obletnico valete, odzvala sem se na prisrčno vabilo naše organizatorke, kjer piše, da je cena večerje s pijačo 20 Eur po osebi.

Izčrpno poročilo ti bom lahko podala iz prve roke dan kasneje, ker po izkušnjah izpred 15-tih let, sem domov prijadrala v zgodnjih jutranjih urah.

Neizmerno se veselim srečanja s sošolkami in sošolci, bili smo najboljša generacija, takih danes več ne delajo. Menda pridemo vsi, razen osmih, ki jih med nami več ni, so tam med -mi in -i.

Udeležbo smo morali potrditi že en teden prej, s seboj moramo prinesti dobro voljo, spomine in fotografije...

Tako kot pravi tedyka: Bolj kot leta tečejo, lepša in bolj prisrčna so srečanja 

In danes me sploh ne zanima, kaj bom jutri jedla in pila, gledam tistih par slik, ki jih imam iz tistega obdobja, skušam si zapomniti poteze obraza vsakega posameznika...najbolj od vsega si želim, da bi večino njih prepoznala, bila zopet med temi  in z njimi vred spet kaj ušpičila 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. maj 2016 6:57

Se strinjam. Je pa vedno tako, da obstajajo godrnjala, ki si od obletnice mature zapomnijo to, kako je bila gostilna zanič. In je pač tako, da tisti, ki zna iz situacije izvleči maksimum, se bo tudi v zelo hecni gostilni čisto dobro zabaval, ker bodo spomini na šolo naredili svoje. Če pa človek tega nima v sebi in te sposobnosti enkrat do desete obletnice mature ni razvil, potem je pač ne bo imel. 

 

 

Vendelina jr.

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

4. maj 2016 23:03

Precej redno se udeležujem obletnic mature. Naročamo individualno, kar se zdi bolj smotrno, saj imamo različne prehranjevalne navade (vegetarianci, tudi kak vegan, diete iz zdravstvenih razlogov, itd). Račun je skupen in ga razdelimo na udeležence v enakih zneskih.

Bolj kot hrana in pijača se mi zdi na takih srečanjih pomembno druženje.

Po mojem mnenju je za organizatorja takih obletnic precej neprijetno, če plača predujem iz svojega žepa, potem pa veliko ljudi ne pride, čeprav so se prijavili. Že tako ima veliko dela z organizacijo, obveščanjem, urejanjem tega in onega.

 

situla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti