pozdravljen
delal
hval
pozdravljen
delal
hval
Ana je enkrat delala take lušne morske pse. Meni je super, ker je lahko smetana, tičine ne maram preveč
Čarli08
Morda z bezgovim sokom (iz sirupa in vode) in malce modre jedilne barve ter brezbarvnim prelivom za torte iz vrečke (npr. Dolcela)?
Katarinči
Želatina z barvo.
Če je tale mojstrica usopela te kamne naredit, boš pa še ti jezero.
http://www.coolinarika.com/recept/torta-vreca-sa-blagom/
Ima pa ženska na seznamu tudi torto z nekakšnim akvarijem na vrhu, torej kot voda, v njej pa ribice. Samo se mi ne ljubi iskat med njenimi 600 recepti.
In mimogrede, pa malo izven teme - kaj pravite na to torto?
mamamia
Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 15. 2016 15:57http://www.coolinarika.com/recept/cvetovi-u-zelatini-od-
http://www.coolinarika.com/recept/732030/
(zova je bezeg)
mamamia
Glede jezerca lahko probaš tudi iz vrha torte izrezati izdolbinico v velikosti jezerca (biskvit lahko potem prestaviš na drug del na vhru torte, da dobiš še griček zraven jezera). Vdolbino nato premaži z nečim belim (karkoli dobro prenaša plast preliva za torte). Nato naredi preliv za torte po navodilih iz vrečke in mu dodaj malo barve, to vlij v izdolbino in imaš jezero.
mamamia, wow, izgleda super... jedla je pa ne bi. Izgleda 70 % fondanta.
the tinaMene tudi ne navdušijo pisane in nakrancljane torte, a ta ženska je res spretna. Kaj šele dela iz sladkorja ... poglej na njen link, se splača.
mamamiaDela že dela, ampak rezultati pa niso kaj estetski .. Jaz bi obarvala preliv za torte v modro in v skledi strdila. Vdolbino v torti premazala z masleno kremo in vanjo polozila vodo. Okrog bi nabrizgala zeleno travico
Ampak potem ne bi imela akvarija ampak ribnik. Tezko sestavis lep stirioglat velik kos zeleja ce improviziras.
"Stressed is desserts spelled backwards!" Saj ribnik hoče imet :)
Mogoče je lažje, če se žele direktno vlije v vdolbino. Če malo počakaš, da se žele že začne malo strjevati in če ga vliješ na ohlajeno torto pomojem ne bi smelo bit težav, pa še pri rezanju bo malo bolj "skupaj stalo".
the tinaSama bi bistri sadni sok pobarvala na modro z živilsko barvo (lahko tudi samo sladkano vodo) in to strdila z želatino ter vlila manjšo skodelico ali plitev krožniček, obložen s prozorno folijo, da se strdi npr. čez noč. Ko bi dobila"vodo" - pobarvan žele, bi to potem vkomponirala v ostalo okrasitev torte. Pazi le, da ne boš naredila pregloboke vode, da ne boš imela težav zaradi višine.
tedykaKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | johana |
| MOJ vrt | noemi |
| malo za hec | johana |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Orehovi štruklji z jabolčnim sorbetom in cimetom

Široki rezanci s kuhanim pršutom, mlado špinačo in porovo kremo