Vremenska preobčutljivost

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

tema odprta - 7. apr 2016 19:03 | ogledi: 10.404 | odgovori: 11

 

Zanima me, kako drugi prenašate vpliv vremena na telo. Jaz sem zadnja leta postala tako občutljiva na spremembo vremena, da sem 2 ali 3 dni pred poslabšanjem vremena čisto zanič. Muči me utrujenost, bolečina v glavi in želodcu, včasih tudi vrtoglavica. Mi lahko kdo pomaga s kakšnim nasvetom, kako lajšati težave. Sama si ne znam ustrezno pomagati, osebni zdravnik in nevrolog pa tudi ne.

Vsakega dobrega nasveta bom vesela.   

dočka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

8. apr 2016 9:12

Pozdravljena, tudi pred leti sem bila zelo občutljiva na vremenske spremembe in ugotovila sem, da je kriv moj zelo nizek pritisk. Bolj ko se je bližala sprememba, bolj sem bila utrujena in zaradi vrtoglavice nisem bila zmožna za delo. Nekaj časa sem jemala tablete, kasneje pa sem ugotovila, da si lahko pomagam tudi s prehrano in fizično aktivnostjo.

Mogoče je tudi pri tebi za težave kriv pritisk?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

fuser  

član od: 23.5.2023

sporočila: 12

22. sep 2023 5:39

Pozdravljena dočka,

Razumem, kako težko je, ko vreme vpliva na tvoje počutje. Nisi sama; mnogi ljudje doživljajo podobne simptome, kot so utrujenost, bolečine v glavi in želodcu ter vrtoglavica, ko se vreme spremeni. Zanimivo je, da je Trixi, delil-a svojo izkušnjo in ugotovila, da je nizek krvni tlak lahko ena od možnih vzrokov za tovrstne težave.

Čeprav nisem zdravnik, bi ti morda lahko nekaj nasvetov pomagalo lajšati simptome:

-Hidracija: Pijte dovolj vode, saj dehidracija lahko poslabša simptome.
-Fizična aktivnost: Redna vadba lahko izboljša splošno počutje in morda zmanjša simptome, povezane z vremenskimi spremembami.
-Pravilna arehrana: Nekatera živila lahko vplivajo na krvni tlak in splošno počutje. Poskusite z uravnoteženo prehrano, bogato z vitamini in minerali.
-Sprostitev in počitek: Tehnike sproščanja, kot so meditacija in globoko dihanje, lahko pomagajo pri obvladovanju simptomov.
-Posvet z zdravnikom: Če simptomi vztrajajo, je najbolje, da se posvetujete z zdravnikom za morebitne preiskave in zdravljenje.


Upam, da ti bodo ti nasveti v pomoč. Vsakega dobrega nasveta boš zagotovo vesela, zato ti želim vse najbolje na tvoji poti do boljšega počutja! :)

fuser

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

22. sep 2023 10:13

Meni deževje na petje udari, otroci pravijo: mami poje, dež bò! Če se pohecam, bi me lahko za napoved dežja uporabili.

 

Katrin11

fuser  

član od: 23.5.2023

sporočila: 12

23. sep 2023 7:49

katrin11 je napisal/a:

Meni deževje na petje udari, otroci pravijo: mami poje, dež bò! Če se pohecam, bi me lahko za napoved dežja uporabili.

 

Katrin11

Dežuje. Kaj poješ? 😁

fuser

fuser  

član od: 23.5.2023

sporočila: 12

23. sep 2023 7:52

katrin11 je napisal/a:

Meni deževje na petje udari, otroci pravijo: mami poje, dež bò! Če se pohecam, bi me lahko za napoved dežja uporabili.

 

Katrin11

Dežuje. Kaj poješ? 😁

fuser

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

23. sep 2023 11:21

Ah tam za goro, škrjančki, škrjančki nam pojoooo!

Oj dečva ne vdaj se na paavre, na pavrah so dela težke, pr men boš u senci ležaaava, nosiva boš bele roke. in tako naprej po narodnih danes . . .

Katrin11

Sporočilo je spremenil(a) katrin11 dne 23. sep 2023 11:25

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

24. sep 2023 20:22

Še vedno dežuje. Danes imam na sporedu svetovne evergrine. Kaj pa ti poješ, Fuser? Pa ne, da si kljukico pri svojem nadimku uporabil?

Katrin11

fuser  

član od: 23.5.2023

sporočila: 12

17. okt 2023 17:03

 

katrin11 je napisal/a:

Še vedno dežuje. Danes imam na sporedu svetovne evergrine. Kaj pa ti poješ, Fuser? Pa ne, da si kljukico pri svojem nadimku uporabil?

Katrin11

Jaz samo poslušam :D Danes tole: Harry Styles - Golden

fuser

fuser  

član od: 23.5.2023

sporočila: 12

22. okt 2023 15:24

To vreme je noro. Zjutraj kurimo, popoldne pa klima v avtu. Razlika temperature od zjutraj do popoldne je 25 stopinj. Sploh ne vem kaj oblečti za v službo.

fuser

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. okt 2023 16:32

Jaz sem še v poletnih oblačilih, kakšna jopica in je zadosti. 

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti