Aliexpress

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. feb 2016 8:32

Seveda se splača, ampak čisto odvisno, kaj in kje. V zadnjem tednu sem dobila tri pakete, en paket mačjega futra iz Nemčije ter dva iz Anglije. Na ebayu sem že lani gledala bakrene trakove, ki naj bi malce pomgali naši solati ostati solata, zadeva je bila tako smešno poceni, da četudi ne bo delovala, bom to "požrla". Za mačji futr smo končno uspeli dopovedati tašči, da se ga splača kupovati tudi kje drugje kot v Mercatorju. Tretji paket so pa superge, te pa zdaj že leta kupujem preko spleta, tam kjer je pač trenutno najceneje. Ravno tako po spletu kupujem knjige, kontaktne leče, športna sončna očala, oblačila, pekovske zadeve, igrače... Ter sem ter tja kakšno neumnost. 

Iz Kitajske pa tudi imamo vse sorte reči - naglavne lučke, ki svetijo kot traktorske, brat ima mobilca, sama sem kupila smartbox, včasih plačam še DDV, zacarinili me pa še niso. 

 

 

Loni Makaroni

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

23. feb 2016 14:00

Super Loni. Hvala. Preberem kar napišete od prve besede do zadnje hehe. Saj mi sigurno pride kaj prav.  

pomoc

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. feb 2016 14:24

pomoc, najceneje se nakupuje, če ne kupiš tistega, kar se splača, ampak samo tisto, kar v resnici rabiš. Tudi, če je malo dražje in kupljeno doma. 

Cila

tatjana66  

član od: 22.11.2006

sporočila: 95

23. feb 2016 16:57

cila

tatjana66

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

23. feb 2016 19:51

Cila je napisal/a:
samo tisto, kar v resnici rabiš. 

Cila

 

Saj samo tisto kar se res rabi. 

 

pomoc

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. feb 2016 21:07

Za kuhanje jaz stvari, ki jih v Slovenijo pošiljajo via China (in so po mojem predvidevanju  tam tudi  proizvedene, kaj bi sicer imele potovati tam skozi) ne bi upala kupovati, pa tudi, če mi jih dajo zastonj.

  En oprijemljiv primer, ne ravno v prehrani, a preverjen v lastni režiji: prevzela sem v sejanje in vgojo iz Kitajske poslano  seme vrtnic prečudovitih možnih in nemožnih barvnih kombinacij. Z veliko mero skepse in radovednosti, kaj bo iz tega. Namesto vrtnic v 8 presenetljivih barvah  so iz vseh semen, kar jih je vzklilo, zrasli kilavi šipki, ki so enako kilavo zacveteli po 3 letih (mimogrede: domače vrtnice znajo zacveteti že takoj naslednje leto) - enotno v roza barvi.  Zato tudi brez rezerve verjamem vsemu pisanju o pogostih nepravilnostih v proizvodnji njihovih izdelkov in pridelavi pridelkov. 

Cila

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. feb 2016 21:11

Dokler, da ne pozenejo divje in invazivne rastline ali s semeni pridejo pogubni skodljivci je se ok :(

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti