Aliexpress

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

20. feb 2016 17:46

tamalaursa je napisal/a:
Plast PUL (material, ki ne prepušča). Pranje sploh ni nagnusno, vržeš v stroj in to je to. Najboljše je, da si pogledate tale video, da vam bo stvar malce bolj jasna https://www.youtube.com/watch?v=UjK2DW73MKI .

tamalaursa

Naročila že dva tedna nazaj. 

pomoc

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. feb 2016 18:21

tamalaursa je napisal/a:
Plast PUL (material, ki ne prepušča). Pranje sploh ni nagnusno, vržeš v stroj in to je to. Najboljše je, da si pogledate tale video, da vam bo stvar malce bolj jasna https://www.youtube.com/watch?v=UjK2DW73MKI .

tamalaursa

6 jih rabiš za en ciklus....resno? In tale zadeva je tudi nima nobene plastike, right? 

Razumem, da so prale to dokler niso naredili teh za enokratno uporabo. Vržeš v stroj...čaki, a vsakega posebej? Ali jih do takrat, ko imaš za eno rundo mečeš v umazane cunje? 

O tem, da so protibolečinske pa raje ne bi. 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 20. 2016 18:21

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

20. feb 2016 18:35

Jaz sem jih naročila, ker imam bolj občutljivo kožo. Prebrala pa sem, da niso le zato, da ti ni treba kupovati nove. Da si bolj na mehkem hehe. hahaha moja rit rabi mehkobo . Tudi če jih potem vržeš proč in po nove. 

pomoc

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12651

20. feb 2016 18:52

Razumem, da so prale to dokler niso naredili teh za enokratno uporabo.  Ja, boge naše stare mame in tudi mame, tudi mene ti pralni absolutno ne prepričajo, sicer jih pa tudi že skoraj ne bom kmalu več rabila, je že na vidiku teta mena. 

mopsika

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

20. feb 2016 19:40

Ga ni na svetu, ki bi me v kaj takega prepričal, pa tudi v ročno pranje cunj in posode ne!! (razen  na kakem dopustu, seveda)

 

Protibolečinski je pa "v tistih 2 dneh" zame samo Nalgesin forte!

Na Aliexpress naročujem marsikaj, takih neumnosti pa res ne. Pa tudi vrečk ne, če jih dobim za vsakim vogalom za manj kot evro.



marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 20. 2016 19:41

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. feb 2016 19:55

tamalaursa je napisal/a:
Plast PUL (material, ki ne prepušča). Pranje sploh ni nagnusno, vržeš v stroj in to je to. Najboljše je, da si pogledate tale video, da vam bo stvar malce bolj jasna https://www.youtube.com/watch?v=UjK2DW73MKI .

tamalaursa

 A vsakega posebej pereš  v stroju?  Ali čakaš, kot je Vanja vprašala, da se jih šest nabere? Koliko jih pa porabiš na dan? ENega? In to z ostalim perilom pereš? Pa da v teh ni kemikalij? Daj no,tamalaursa ... Higienično to ni, pa naj reče kdo karkoli hoče. Saj potem ne rabiš kupovat teh,  krpo za posodo si nabašeš v hlačke ...



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 20. 2016 19:56

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

20. feb 2016 20:06

Mene niti pod razno to ne prepriča. Da mi bo vložek cel teden stal v košu prepojen????

 

Dejansko nevem kaj vse bi radi doseglji v današnjem času, vse je že škodljivo, deodorante, praške, mila delamo doma, pralni vložki, prehrana itak vsa škodi, razen "super živil"...

 

Malo zdrave pameti in zmernosti pri vseh novodobnih idejah nebi škodilo.

testeninca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. feb 2016 20:24

testeninca je napisal/a:
Mene niti pod razno to ne prepriča. Da mi bo vložek cel teden stal v košu prepojen????

 

Dejansko nevem kaj vse bi radi doseglji v današnjem času, vse je že škodljivo, deodorante, praške, mila delamo doma, pralni vložki, prehrana itak vsa škodi, razen "super živil"...

 

Malo zdrave pameti in zmernosti pri vseh novodobnih idejah nebi škodilo.

testeninca

Res je.

 

Ampak kljub vsem "strupom in plastik" vseeno živimo dosti dlje časa, kot so recimo 100 let nazaj. In ker živimo veliko več let, je seveda več bolezni "rakasta obolenja", ki so bile včasih redke, ker pa; ljudje niso iveli dovolj dolgo ali pa niso znali postavit diagnoze.

 

@mamamia:  za tisto o kuhinjskih krpah.  

 

Vanja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

20. feb 2016 20:53

Meni si je bolj groza predstavljati, kako so se ženske s tem spopadale včasih in pa v prazgodovini, ko ni bilo takega konforta oz. niti navadnih cunj o_O

 

Life is war against boredom~

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. feb 2016 21:05

MiriBon je napisal/a:
Meni si je bolj groza predstavljati, kako so se ženske s tem spopadale včasih in pa v prazgodovini, ko ni bilo takega konforta oz. niti navadnih cunj o_O

 

Life is war against boredom~

Saj sem se tudi jaz vprašala, kako je bilo včasih, ampak so se očitno znašle. Hvala bogu smo pa toliko napredovali, da se nam vsaj na krpe ni treba vračat.

Je testeninca lepo napisala.

Zdaj pa se naj oglasi še samo privrženka tiste silikonske doze za vstavit, v kateri se kri nabira, pa pol s prsti not štoraš, da jo ven potegneš in izprazniš .. pa smo kompletne. 

Imam pa že raje ves tisti papir s kompletnimi kemikalijami vred. Za katere sicer ne vem, kako bi mi nekam v organizem zlezle, pa vseeno ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti