Nujno - krema za torto !

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

17. maj 2004 8:09

Punce hvala za nasvete. Jaz sem naredila kremo takole: 3 sladke smetane, 2 bele čokolade Milka, 20 dag lešnikov. Smetano in čokolado sem skuhala, drug dan zjutraj zmiksala in dodala lešnike. Ostalo ni nič. Cel recept za torto pa napišem v bazo. Lep pozdrav, Klavdija

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. maj 2004 8:40

Jaz se tudi zahvaljujem za nasvete, moja torta z improvizirano kremo je uspela, recept pa tudi pošljem v bazo, da bo viden vsem... Čav bav, lidka

planinka  

član od: 7.5.2004

sporočila: 10

18. maj 2004 12:24

Jaz pa že dolgo časa iščem recept za smetanovo kremo, ki bi jo uporabila za krasitev tort. Vem, da se dela s smetano (ne vem zagotovo ali jo kuhaš, ali samo stepaš) in utrjevalnim sredstvom - škrobom (Gustin). Krema pride zelo rahla - "puhasta". Baje je brez želatine. Po torti se lepo razmaže, je brez grudic, lahko jo obarvamo, predvsem pa je dobrega okusa. Poizkusila pa sem napraviti stepeno smetano z želatino, vendar je bila krema v grudicah in nič kaj lepa. Vem, da je ta recept slaščičarska skrivnost........., a vseeno upam, da mi ga bo kdo mogoče zaupal - (zasebno sporočilo). Hvala!

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

18. maj 2004 14:02

Jaz naredim kupljeno vanilijino kremo po navodilih iz vrečke in potem v to vmešam še sladko smetano. Je zelo okusno in nastane lahka vanilijeva krema in je zelo enostavno in hitro za narest. Nina

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

19. maj 2004 7:04

Katera pa je ta kupljena vanilijeva krema? Me zanima, ker je tako za na hitro gotovo zelo uporabna!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti