Achocha

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

tema odprta - 31. avg 2015 10:11 | ogledi: 9.227 | odgovori: 4

Spomladi sem kupila preko spleta - Bolha.com, semena za achocho, ki sem jo zasledila v Vrtičkanju. Zelo rada preizkušam nove rastline.  Semena so bila precej draga glede na količino, vendar naj bi dala bogat pridelek. Res se je zadeva razbohotila, bujno cvetela, ko pa bi se moral tvoriti plod -  pa nič. Niti enega samega ploda ni bilo. Želela sem povprašati o tem prodajalca, sicer zelo prijaznega gospoda iz Šempetra v Savinjski dolini, pa je poniknil in ne najdem več njegove povezave, čeprav je prej kar dosti prodajal. Razmišljam, da gre morda za t.i. hibridno seme, iz ploda, kjer je seme jalovo? Ima še kdo achocho? Metka in Tina sta jo vlagali, polnili itd. Zanima me ali se sploh splača truditi zanjo in jo saditi naslednje leto, če bom kje našla ta pravo seme seveda.

kara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. avg 2015 11:27

Tukaj ti bodo gotovo pomagali. Kako naj bo seme jalovo, če so ti zrasle rastline? Bolj verjetno je, da se, morda zaradi vročine, suše,...cvetovi niso oprašili.

rimljanka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

31. avg 2015 13:22

Hvala Rimljanka, sem prebrala forum, ki si ga dala v povezavo. Tam pišejo, da začne roditi malo kasneje, morda pa se mi le še posreči. Rastlinje je namreč bujno, preraslo je vse, kar so vitice dosegle, cveti da je kar belo, plodu pa še nobenega. No, bom še počakala, sem mislila vse vreči ven.

Kar se plodnosti semen tiče pa sem slišala, da  novodobna semena, če jih ponovno posadiš rodijo zelo slabo ali nič. Tako naj bi nas naredili odvisne od nakupa v semenarnah. Ne vem, morda je to res, morda le še ena teorija zarote.

 

kara

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

31. avg 2015 17:39

Tudi jaz sem lansko leto prvič jedla ačoče. Bogato so rodile že od konca julija in potem cel avgust. Letos pa jih nismo jedli še niti enkrat. Upam, da so res le malo bolj pozne oziroma so bile lansko leto zelo hitre. So pa se šele sedaj razrastle, tako da upam, da bodo kmalu v pečici☺.

Fora

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

1. sep 2015 11:10

Očitno ima Rimljanka ( kot vedno) spet prav. Lansko leto se je zelo razlikovalo od letošnjega, hladno, deževno. Sreča, da jih še nisem spulila.

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti