Živel praznik

tema je zaklenjena

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

tema odprta - 30. apr 2015 20:23 | ogledi: 6.481 | odgovori: 63

Jutri je praznik...velik praznik...

vse manj razlogov je za praznovanje:

socialne stiske so vedno večje, razmere za delo vse slabše, plače pa porazne...

In danes bodo po Sloveniji zagoreli kresovi. Praznik je spomin na krvave demonstracije leta 1886...

pa tudi največje praznovanje socialnih in gospodarskih dosežkov mednarodnega delavskega gibanja.

Danes 1. maj zaznamujeta predvsem naraščujoča socialna stiska delavcev in kratenje pravic zaposlenih.

Čeprav jaz vsako leto, na ta praznik grem najprej na grob svojega očeta in mu voščim za rojstni dan, si s ponosom še vedno na prsi pripnem rdeč  in upam na boljši jutri...

za moje otroke, za vnuke, za vse nas, za vas...

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. apr 2015 21:31

JA, pomemben praznik je. V opomin.

mamamia

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

1. maj 2015 6:59

Ker sem oni dan gledal STANJE ŠOKA....se strinjam s koncem filma + babko. 

Za vse drugo, glede stanja v "toti" državi, pa imam par primernih grafičnih podob; ,,,,,

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

1. maj 2015 8:52

Naj bo 1. maj - , ne pa 1. november - 

 

Srečno!

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

1. maj 2015 9:57

Živel 1. maj!

Sinoči je bil lep pogled na okoliške hribe, ko so goreli kresovi; danes pa bo dišalo po čevapih. Lepo praznujte in iskoristite ta dan!

branka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. maj 2015 9:59

Kot vedno za praznik 1. maja: Proletarci vseh dežel, zdržite! Žalostnim komentarjem na rob pa samo tole: kolo zgodovine se vrti, in tisti, ki se iz zgodovine nič ne naučijo, so jo prisiljeni ponavljati - velja tako za oblastnike kot za proletarce. lp, proxima namesto post scriptuma: Billy Braggova verzija Internacionale Stand up all victims of oppression For the tyrants fear your might Don't cling so hard to your possessions For you have nothing if you have no rights Let racist ignorance be ended For respect makes the empires fall Freedom is merely privilege extended Unless enjoyed by one and all [Chorus] So come brothers and sisters For the struggle carries on The internationale Unites the world in song So comrades come rally For this is the time and place The international ideal Unites the human race Let no one build walls to divide us Walls of hatred nor walls of stone Come greet the dawn and stand beside us We'll live together or we'll die alone In our world poisoned by exploitation Those who have taken now they must give And end the vanity of nations We've but one earth on which to live And so begins the final drama In the streets and in the fields We stand unbowed before their armor We defy their guns and shields When we fight provoked by their aggression Let us be inspired by like and love For though they offer us concessions Change will not come from above! (in zadnji stavek si prekleto zapomnite!)

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

1. maj 2015 12:00

Se podpišem pod Dragičkin post in vse, ki pozitivno razmišljajo!

 

 

naor

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

1. maj 2015 14:23

Dragička je napisal/a:

Naj bo 1. maj - , ne pa 1. november - 

Srečno!

Dragička, saj si praznika nista tako nasprotujoča...

oba sta praznik spomina 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

1. maj 2015 18:35

1. maj? Otroci so šli po svoje, baba je tečna, jaz pa delam od jutra do zdaj in še bo treba pa tudi jutri in pojutrišnjem, da bo šel projekt v ponedeljek naprej. Juhuhu, živel prvi maj, praz...bla bla bla bla bla ..delovnega ljudstva!!! 

booris

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

1. maj 2015 18:50

1. maj je vendar praznik dela, torej delaj in se veseli, da lahko delaš. A baba je pa tečna? Kaj pa če to ni ona?

Hecam se, prav v dobro voljo si me spravil s svojim pisanjem. Moj nasvet: za danes nehaj delat, jutri je še en dan, pa spočit boš in bo šlo laže.

Pojej kaj sladkega, da se ti dvigne sladkor, pa bo takoj bolje!

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

1. maj 2015 19:35

booris, , imam občutek, da ti tale praznik ni najbolj jasen, oziroma, zakaj je nastal.

Preberi še enkrat (ali prvič) proximino voščilo, predvsem p.s.

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti