Lugolova raztopina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. mar 2015 18:44

panga je napisal/a:
"tako lepo pišejo", da če uživaš Lugolovo raztopino, se ti močno izboljša počutje in popravi delovanje ščitnice. Zakaj se ta raztopina ne prodaja na veliko , je kriva farmacija in njeni zaslužki - obrazložitev. panga
Priljubljen argument zagovornikov teorije zarot. rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. mar 2015 18:51

Mogoče tale Panga ne ve, da je Proxima zdravnica in o tem nekaj ve? Zakaj pa z zdravnikom ne eksperimentirata z nadomestnimi hormoni. Danes jih je veliko vrst, od sintetičnih do tistih iz naravnih surovin. Ni hudir, da ne najdeš nekaj, kar bo tebi, Panga, na kožo pisano. KOt prvo je treba imeti toliko discipline, da redno jemlješ nadomestne hormone. Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. mar 2015 21:30

panga je napisal/a:

Sedaj bom obsojena, da sem naivno ženšče.....

 

Seveda ne boš. Če ne veš, vpašaš, v tem ni nič neumnega. Bi pa bila, če bi pila veterinarsko razkužilo zato, ker so ti to svetovalo nekateri ljudje, ki imajo tudi težave, in uredniški zbor Misterijev.

Sonja

panga  

član od: 29.1.2010

sporočila: 28

20. mar 2015 16:44

Hvala za vaša mnenja. Bila sem tik pred tem, da to nabavim. V dilemi sem bila samo zato, ker

ni bilo nikjer prav definirano koliko kapljic tega se lahko na dan popije. Pa sem hotela vprašati kakšne izkušnje imate vi stem. Več glav , več ve.

Na žalost imam zdravnika, ki je apriori proti vsej alternativi in tudi naravni vrianti hormonskih zdravil za ščitnico.

Lp.

panga

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

20. mar 2015 17:54

Si pomislila na menjavo zdravnika? Če z določenim zdravnikom "skupna pot" ne gre, pa pojdi drugam, saj ti je dovoljeno. Sama sem menjavo naredila z osebno zdravnico, 180 stopinj preobrata na bolje od takrat  Sedaj mi dejansko neprijetne občutke povzroča samo stanje bolezni, ko se pojavi, ne pa še zraven zavest o meni manj prijetni bivši zdravnici. 

Viva Meier

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

20. mar 2015 18:52

Se strinjam z Vivo, vendar žal pri težavah z žlezami to ne prav dosti pomagalo. Na tem področju žal zelo, zelo zaostajamo za Evropo. En del tudi zaradi "varčevanja" zavarovalnic.

Za začetek svetujem v branje knjigo Uravnajte ščitnico in rešili boste 100 težav hkrati.

_tisa_

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

5. apr 2015 15:53

Moja svakinja pijeto razstopino morda 14 dni. V tem času ne more govoriti o nekih rezultatih, vendar sastrupila še še ni. Kdor je v letih kot je ona in kdor ima težave ter bolečine kot ona, posega po alternativi in naravnih učinkovinah. Z leti ugotoviš, da požereš preveč medicine in podpiraš farmacijo. Pa tudi vztrajenmoraš bit, nič ni čez noč. Sevedaje hitreje s kemično medicino. 

Če pa vam povem samo primer: mama 82 let stara ženska je imela vneto, pordelo in ven spuščeno kožo na nogi. Več kot mesec so si jo podajali med seboj, osebnI zdravnik in dermatolog, različne take in onake kreme, pa se stanje sploh ni popravilo. Še najprej isto in pekoče. Potemk pa je stvar vzela v svoje roke: liste aloe vere, sok je vsak dan mazala na to vneto kožo. PO treh tednih si je pozdravila. Tudi za bolečine grla ne hodi zdravniku, temveč uporablja domača zdravila.

 

Dandanes tisti, ki imajo resen in težko ozdravljive bolezni posegajo po zdravju izven farmacevtskih produktov, saj imajonr le ti veliko stranskih negativnih učinkov.

biba

Lichi  

član od: 19.10.2015

sporočila: 2

19. okt 2015 15:23

Jaz sem jo začela uporabljati.... sicer ravnokar (en teden), saj berem isto knjigo :) Naročila sem jo tu: http://www.sodabikarbona.si/trgovina/index.php?id_product 

 

Večino stvari, ki jo v knjigi avtorica piše, sem že prej vedela, nekatera spoznanja so mi nova (npr. Lugolova raztopina). Ker so mi njene razlage zelo smiselne in logične (kot na primer magnezijev klorid, ki ga ravno tako pijem že nekaj časa, še preden sem brala kjnigo), sem se odločila tudi za uporabo joda. Nimam nobenih očitnih zdravstvenih problemov, še vseeno pa mislim, da mi kot dolgoletni vegetarijanki jod ne bo škodil. Premalo časa ga uporabljam, da bi lahko dala odgovor na vprašanje, sem pa samo želela delit mnenje o njem :)

 

Papa, Leja

Lichi  

član od: 19.10.2015

sporočila: 2

19. okt 2015 15:26

Aja, še to: pijem 2 kaplici v 2 dcl vode dnevno. 

Dopoldan ali po kosilu, zvečer ni najbolje, ker jod malo poživi - to mi je svetoval gospod, od katerega sem Lugolovo raztopino kupila.

Lichi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. okt 2015 13:30

In zakaj se to meni bere kot reklama?

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti