Masterchef slovenija

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

24. apr 2015 14:00

Ja...je le samo šov...in tukaj največ šteje koliko procentov gledanosti je pobrala oddaja..žal.Je pa res videt, kako rinejo Jerneja naprej, pa tudi, da je Jernej izbral Majo za partnerja ni bila dobra izbira (če jo je on izbral, seveda).

Med tednom ne bi delala T-bona, ko smo samo v treh, pa itak bi jih mož pekel, on pa med tednom ne kuha.. za vikend, pa nas je malo veliko..bi morala kupit vsaj 6 kosov... bom pa prečekirala koliko bi bil ta zalogaj 6-ih kosov.

Vrtejbenka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. apr 2015 14:13

Midva imava en T-bone dovolj za kosilo, še to je vprašanje, če bi ga sploh zmogla, saj najbrž tehta okoli pol kg. Itak je zraven še priloga in solata. Pa za včasih, saj pljučne in drugih dragih kosov tudi ne jemo vsak dan. Jaz imam od mesa že dolgo najraje kaj iz mletega mesa, steaki in njim podobni kosi me kaj dosti ne ganejo. Ampak ok, to sva midva, za mnoge, ki imajo radi meso je pa to mala malca.

Vrtejbenka, šov je šov in življenje ni pravično, kaj hočemo.

 

naor

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

24. apr 2015 14:15

mopsika je napisal/a:

  Zzak1977, oprosti, meni je vsako meso, ki ima ceno nad 10eu za kg predrago, pa verjetno še

         mnogim. Sicer se pa naredi dobro in okusno kosilo tudi z mesom, ki je cenejše.  Za razliko do 20eu, pa rajši kupim zelenjavo  in sadje.



mopsika

Napačno razmišljanje, ali pa živimo v nekem vzporednem svetu. Ravno sadje in zelenjava je draga. En T-bone steak na teden ali na mesec (cca12€) je mizeren znesek proti dnevnem nakupu zelenjave. Če odštejemo pri tem še nadomestno meso, ki stane 6-9€ na kilogram, je letna razmerje med prihrankom in užitkom smešno. če pa pred hišo stoji kak Passat pa sploh.

Na kulinaričnem forumu bi lahko šla debata v veliko bolj produktivno smer...

@vrtejbenka; mi smo trije in en zrezek povsem zadostuje, kompletno kosilo s prilogami ne presega 20€. kar je veliko manj kot če gremo na pizzo, ali enako, če pripravim spodobno rižoto.

 

Commis débarrasseur

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

24. apr 2015 15:06

Vrtejbenka, poglej v Cool hausu v Qulandiji, jih imajo precej velike, mislim, da je lahko en za dve osebi. Sem jih kupila prejšnji teden in so 10% znižani. Upam, da nisem kake napačne reklame naredila.

branka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

24. apr 2015 17:38

Sem pogledala...en T-bon nekje čez 80 dag..zelo lep kos mesa, vakumsko pakiranje, cena 20€ za kilogram... vzgojeno, rezano, pakirano vse v Franciji... je pa eden definitivno za dva dobra jedca.

Vrtejbenka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. apr 2015 15:30

Vprašanje nepoznavalke mesa, ki pa doma kuham za mesojedce.

Ali je "T-bone steak" eden od izrazov za to, kar na Primorskem imenujemo "fiorentina"?
Ker "fiorentina" je tudi orjaški, debel "zrezek" s kostjo.
Gre za enako stvar?

Mojca

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

25. apr 2015 15:56

Ja, mamaF, gre za enako stvar

lp

mzm

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. apr 2015 17:39

 Danes sem videla največje tomahawk steak-e ever! Bili so nekaj takega, kot na tejle sliki. 

http://i.imgur.com/oNXAQtl.jpg

 

Midva niti pod razno ne bi sama pojedla 800g t-bone steak-a. 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. apr 2015 18:45

Pri nas doma, ko so t boni, 600 do 700 g, vsak poje svojega brez težav, moška v družini tudi po dva. Res pa je, da zraven dam le kakšno zelenjavo in solato.

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti