Kdo je kdo v vašem gospodinjstvu?

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

19. apr 2004 12:24

Ker sta pri meni otroka tudi že »na svojem«, iz službe pa pridem skoraj ob 16.30 in pozneje, tedensko kuho je prevzel mož. Drugače je pa »stručko« za čorbaste jedi. Sobota in nedelja je kuhinja moje cesarstvo in nobenega ne spustim zraven. Takrat si dam duška v peki in kuhi, saj se ponavadi vsi zberemo. Enkrat na kosilo pa povabi hči, drugič pa sin. Pri peki mi pa dostikrat pomagata moja »sončka« - Kaja je še malce majhna, David pa že kaj »spaca« skupaj. Njegova poslastica je »Domino«, prav lepo z beljakom nariše domino kocke. Pred leti sva si z možem delila vso delo. Sedaj je pa nekako vse postalo v moji domeni (razen tedenske kuhe, tržnice, perilo v stroj, obesiti perilo, posodo v stroj in če izrecno kaj naročim). Zelo rada postorim sama, imam tudi veliko časa zase in dokler me to ne obremenjuje, naj bo kar tako. Mož celo pravi, da sem si prilastila vso delo. Ko enkrat ostaneta sama, kar paše malo, da koga »pocrkljaš«. Moj moto je še vedno: »Koliko truda daš, toliko dobiš nazaj«. Odpadke tudi pri nas ločujemo. Steklenice, papir, plastika in navadne smeti.

sinja  

član od: 24.8.2003

sporočila: 66

19. apr 2004 12:29

Kuhava oba, mož včasih še bolje kot jaz, čeprav samo takrat, ko njemu paše (no, če je nujno tudi). Peka je moja domena. Pospravljam, perem, pomivam sama, razen vikenda, ko starejši sin posesa, po kosilu pa eden pomiva, drugi briše. Okrog hiše poprime mož, pa pospravljanje garaže je tudi njegov posel. Pri nas ne ločujemo odpadkov, tako, da vse roma v en zabojnik. Tudi za odnašanje smeti so zadolženi otroci. LP, sinja

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

19. apr 2004 13:21

Imam res srečo, da se mož loti prav vsakega dela. Kuhava oba, kdor pride prej domov oziroma pogosto tudi v tandemu. Pospravljava in sesava oba, igrače pa so moja in hčerkina domena. Pere seveda stroj (perilo in posodo), napolni in sprogramira pa ga tisti, ki se na to spomni (je bil pa hec, ko se je mož učil uporabljati pralni stroj - telefonske inštrukcije so bile pogoste). Rože so bolj moževe, okna izključno njegovoa, likanje pa izključno moje (samo vedno mi za to delo zmanjkuje časa ...). Zanimivo, da ste začeli tudi debato o zbiranju odpadkov. Ravno prejšnji teden so nam uredili ločene zabojnike za steklo, plastiko in papir. Seveda se je pojavil problem kam z odpadki preden romajo v kontejner. Verjetno bo treba kupiti še kakšno kanto. Sem pa od vas dobila nekaj uporabnih idej. Lenka

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

19. apr 2004 14:11

kuha tisti, ki pride prej domov, drugi pomije posodo. Najboljše in najlepše je, ko kuhava skupaj. Takrat seveda nobenemu ni do pomivanja, zato se pač eden javi, drugi pa pelje psa na sprehod. Sicer pa načelna razporeditev moški: sesalec, šipe, prah, umivalniki, pipe in odtoki, zalivanje rastlin na balkonu, pomivanje balkona ženska: WC školjka, tuš, pomivanje tal in stenskih ploščic, pranje, sušenje in zlaganje perila, rastline v stanovanju likanje je groza za kogarkoli, pa zato cunje tako zlagamo, da za veliko večino stvari ni potrebno vsak je seveda tudi samozadosten, vendar zaradi različne stojne višine vsak vidi malo več umazanije na drugih koncih... ločevanje odpadkov zelo podpiram, seveda pa me potem grabi sveta jeza ko so v kontejnerjih za papir folije in stiropor, med plastenkami od pijač vsa živa plastika itd. poleg tega na 39 kvadratih težko skladiščiš množico različnih kant, tako da res zbiramo le papir

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

19. apr 2004 17:50

Pri nas kuham v glavnem jaz, ker to rada počnem, čeprav otroka pravita, da mož kuha bolje. V pomivalca zlagamo vsi, iz njega pa največkrat sinova. Zalivanje in presajanje rož - sobnih in balkonskih, sesanje in čiščenje kopalnice so moževa skrb. Prav tako ima na skrbi prevažanje otrok. Mlajši lika kuhinjske krpe, zlaga nogavice, večji pa lika svoje cunje, ker se grozno mudi. Naučil se je že tudi "naštimat" pralni stroj, da ne bo šel neveden v "belo" Ljubljano. Fanta si redno pripravljata večerje - od ocvrtega sira do pečenih gob ali palačink, le metlo težko primeta v roke. Ločevanja odpadkov pa pri nas "hribcih" še ne poznamo.. Tina

Loti72  

član od: 11.1.2004

sporočila: 4

19. apr 2004 19:26

Pri nama je pa tako, da jaz kuham, med tednom pospravljam postelje, pometam in pomivam po tleh, kopalnica je tudi moja,prah in okna tudi. On pomije posodo, prinese drva (sezonsko delo, kajne?), LIKA, skrbi za postelje med vikendom in prazniki, skrbi za rože in cvetje v vazi (jaz malo pozabljam na te reči) ter tehnične stvari. Reciklirava papir ter bio odpadke.

juzlek  

član od: 9.2.2004

sporočila: 11

20. apr 2004 12:10

Pri nas delamo vsi vse z otroki vred, RAZEN kopalnice in WC-ja. Tega se nihče ne dotakne, še na misel jim ne pride. Men gre pa počasi že na živce, pa jim to omenim me sploh ne šlivijo. Drugače je pa O.K. Mi mož full pomaga pa mulci tud. Smo jih tako naučil.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

20. apr 2004 12:28

Juzlek, naj ti povem eno anekdoto. Pri meni, ko je bila hčera še doma, je bila kopalnica in WC njena domena glede pospravljanja. Ko je v drugo rodila in dobila punčko, ji je še v porodni sobi rekla "Ej, stara, a veš, da boš morala čistiti kopalnico in WC." (Imamo posnetek na video kaseti.) Pozdravček!

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

20. apr 2004 12:29

matr, kakšen naval... Drejček

juzlek  

član od: 9.2.2004

sporočila: 11

20. apr 2004 12:41

ej dragička! sem bla v rimu 3x mam dost, čeprav so mi otroci v veselje. Je pa zelo lepa anekdota. Otroci bodo zrasli bodo tudi to pucal juzlek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti