Prošnja

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

15. jan 2015 11:24

Jaz se pa strinjam z Levinjinim zapisom.

Sem tudi sama bila negativno presenečena nad napadom, katerega bi najmanj pričakovala, saj je tista članica precej aktivna in prepoznavna na forumu, me pa zanima, kako jo spremljajo njeni najbližji, če je tudi zasebno tak sršen.

No, to je zgolj en primer.

Pa velikorkat ne moreš prezreti kakšnega osornega in žaljivega zapisa, ker se nanaša na zadevo, katero si izpostavil (ali pa kdo drug) in ker enostavno ni jasno, čemu sploh napad.

Kultura vedenja velja povsod v stiku z ljudmi, naj si bo osebni, telefonski ali spletni. Na spletu pa si mnogi dovolijo veliko, preveč.

Podpiram to, da ima vsakdo pravico do mnenja, torej pričakujem tudi mnenja ostalih, ne pa žalitve, pametovanje, ponižanja, nadiranja, itd itd.

Vsi smo krvavi pod kožo, vsi imamo pravico biti. Nihče ni nekaj več od drugega.

Kulinarika in slaščičarstvo sta čudoviti vedi, sploh, ko človek ugotovi, kaj se še da naredit, dajmo si v tem (in ostalih temah) pomagat, ne pa se kregat in poniževat. Drži, da je ljudi vedno več, zato bi bilo tudi vedno bolj prav, da smo strpni en do drugega ter se tega učimo.

Vsevedi in tisti, ki si jemljejo pravico nad vsem stvarnim, bodo v tej temi seveda videli dodatno draženje in eksplodirali, ampak prav pa je, da se izpostavi problem. Mnogi portali oz forumi so postali žrtve takega vedenja, srčno in močno upam, da ta ne bo, ker sem s pomočjo receptov, mnenj in samoraziskovanja ravno s tem portalom posegla po tem, da moji znanci vedo, da bodo na podlagi jedi in še bolj sladic, ustvarjenih izpod mojih rok, jedli dobro.

 

Podarite sami sebi nasmeh!

anka

mamuška  

član od: 21.1.2007

sporočila: 19

15. jan 2015 14:06

Levinjav in anka bravo se strinjam z vsako besedo.

Pa lep dan še naprej!

mamuška

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

15. jan 2015 15:28

Ognjič 

karnak

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

15. jan 2015 16:00

+1 vsem

Sicer pa naslednjič, ko pride do takšnih in drugačnih obmetavanj s perjem, le pogumno v bran eni ali drugi strani, in to kar v zadevni témi, ker (ne)strinjanja žal (še) ni mogoče identificirati preko monitorja, razen če se bodo razprave v prihodnje odvijale preko videokonferenc. (to bi bilo še e zanimivo!)

 

Popravek: tiskarski škrat je snedel vejice ...



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 15. 2015 16:02

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

15. jan 2015 16:39

Strinjam se z avtorico teme. Sem dolgoletna članica ( več kot 10 let) in bog ne daj, da kaj narobe zapišem, kaj pohvalim, skritiziram....jih dobim po glavi. (dobim še kako zs)...da ne govorim o novih članih, ko obudijo novo temo, saj sploh niso pozorni na datum zapisa, kaj šele kaj drugega. Pa o vseh drugih, ki upajo na odprt, sproščen pogovor, kritiko.Sem se sicer navadila na vse to, ampak ni in ni mi všeč. Zadnje par let pa se vse bolj stopnjuje. In več ali manj prevladujejo eni in isti.

Ne vem, sprašujem se, sem res  manj pomembna članica od vseh ostalih?  Dostikrat pa se počutim tako in mnogokrat iz preprostega miru ne komentiram.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

15. jan 2015 16:51

Trixi je napisal/a:

in mnogokrat iz preprostega miru ne komentiram.

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Potem smo nekaj le dosegli :)

Commis débarrasseur

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

15. jan 2015 17:33

Tudi jaz sem že dobila po " in tisti trenutek me je malo zategnilo. Toda, če pozorno bereš komentarje ugotoviš, da gre v večini primerov za črni humor in dokaj hitro ugotoviš, da tisti, ki dajejo "negativne pripombe" tudi pričakujejo kot povračilo enake z namenom, da se na forumu tudi malo pozabavajo. Če na to gledaš s te plati, se velikokrat nasmejiš, kot pravi mamamia. Ognjič je zelo dobro napisal. Vozi med pozitivno in negativno kritiko, ne pričakuj, da ti bodo samo kimali.

Saj namen foruma je tudi sprostitev. Smo pa ljudje različni, eni takoj užaljeni, drugi pa veliko prenesejo. Saj veste: kolegi se lahko med seboj norčujete, pa ne bo nihče prizadet; če bi vam kaj od tega rekli neznanci, bi bili jezni in užaljeni!

 

 

biba

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

15. jan 2015 18:03

Brez besed sedaj, pa tudi takrat, ko ugotovim, da je tako najbolje.

sonce51

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

15. jan 2015 19:13

Ognjič je zadela žebljico na glavico. Tega, da bi bili vsi vsem všeč in da bi bili vsi prijazni, preprosto ni mogoče pričakovati. Vsak, ki komentira, pa itak z načinom, kako to prakticira, pove največ o sebi.

 

Jaz bom še vedno z veseljem prebirala teme, ki me zanimajo, tudi če bo kje letelo perje. 

Blanchy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jan 2015 19:13

[citat=--Trixi--]

Strinjam se z avtorico teme. Sem dolgoletna članica ( več kot 10 let) in bog ne daj, da kaj narobe zapišem, kaj pohvalim, skritiziram....jih dobim po glavi. (dobim še kako zs)...da ne govorim o novih članih, ko obudijo novo temo, saj sploh niso pozorni na datum zapisa, kaj šele kaj drugega. Pa o vseh drugih, ki upajo na odprt, sproščen pogovor, kritiko.Sem se sicer navadila na vse to, ampak ni in ni mi všeč. Zadnje par let pa se vse bolj stopnjuje. In več ali manj prevladujejo eni in isti.

Ne vem, sprašujem se, sem res  manj pomembna članica od vseh ostalih?  Dostikrat pa se počutim tako in mnogokrat iz preprostega miru ne komentiram.

 



Kjer je volja, tam je pot. T

 

Trixi, dolgo si že med nami, pa govoriš o manj in bolj pomembnih članicah ? Pa po čem to sodite? Meni na kraj pameti ne pade, da bi nas odmerjala po takih kriterijih - bolj pomembni, manj pomembni? Zakaj bi bila ti  manj pomembna, on od koga manj pomembna, prosim, povej?  Težko si predstavljam to (ne)pomemnost.

 

Jaz imam nekaj članic s katerimi odkrito simpatiziram, ker mi je blizu njihov način razmišljanja, njihov stil pisanja, kuhanja, pač nečesa, sploh tiste s smislom za humor imam rada. In tudi po kuharskih dosežkih imam svojih nekaj favoritov tu gor. Katerih recepti so res presežki. 

 

Z nekaterimi komuniciram tudi zunaj tega foruma, z nekatereimi občasno po zasebni pošti, sploh ko me kdo kaj vpraša, po kakšnem nasvetu, do nekaterih sem ravnodušna, nekaterih niti ne opazim. In tako je z drugimi člani do mene - enim sem okej, drugim ne. Tako kot v vsakdanjem življenju. In ni, da bi se človek s tem obremenjeval.

Pred nekaj leti smo tu že doživeli poziv k izrekanju za in proti eni članici.  Na srečo smo se izognili preštevanju. Naj tako tudi ostane. 

 

 

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti