Novoletno pecivo 2014

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

12. dec 2014 0:42

Nekaj malega smo napekli

lp

ledenka_

NENA58  

član od: 28.6.2009

sporočila: 429

12. dec 2014 9:52

Za praznik spečem mandljeva srčeca  in ruske kape ozir. piškoti po babičinem receptu. Narejeni so hitro in enostavno.

NENA58

Mia84  

član od: 4.12.2012

sporočila: 189

12. dec 2014 10:56

Čudovito vam uspevajo in res je lepo pogledati vaše slike.

Meni je letos prvič uspelo narediti lep led iz sladkorja, barv in vode. Lepo smo za probo okrasile otroške kekse.

S čim vi rišete po keksih, da črte niso predebele? Kakšne brizgalke uporabljate?

 

Lp



A.

Sporočilo je spremenil(a) Mia84 dne 12.dec 2014 11:00

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

12. dec 2014 13:41

Ledenka, ful lepe rožice :)

Lopatka

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

12. dec 2014 14:11

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

mladikica88 je napisal/a:

Jaz pa imam eno vprasanje....tiste ki oporabljate belo cokolado za oblivanje keksov,katero cokolado uporabite in kako jo pripravite? Pri zvonckih od Gogad je res lepo vidit kak je cokolada bela,kremasta in gladka. Meni taka nikoli ne uspe!



mladikica88

 

Mladkica,

Zavri smetano, ostavi z ognja in  dodaj na majhne koščke narezano pravo belo čokolado (prava bela čokolada je vedno kremaste barve). Mešaj, dokler se čokolada ne raztopi in potem še prcedi skozi ne preveč gosto cedilo. Dobiš enkratno kremasto zadevo in nič ne skrbi, tudi profiji delajo tako. 



Vanja

 

Vanja, kakšno naj bo pa razmerje smetana - čokolada?

Sunny09

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

12. dec 2014 17:06

Recept za škrnicle..Škrnicli...125 mehkega masla stepemo z 75 mletega sladkorja,2 rumenjaka in 3 žlice kisle.smetane.Na koncu z žlico vmešamo 250g moke..zamesimo gladko testo in damo v hladilnik ,najbolje čez noč.
Nadev:1 beljak stepemo v čvrst sneg.Postopoma dodamo 60 g sladkorja in stepamo da dobimo svetlečo maso.V maso vmešamo 75g mletih orehov ali lešnikov,malo cimeta za aromo.
Testo zvaljamo debeline 5 mmin izrežemo kroge 7 cm,na vsak krog damo malo nadeva in robove namažemo z rumenjakom prepognemo čez nadev in oblikujemo škrnicelj.Pečemo na peki papirju 15 minut na 180..pečene posujemo s sladkorjem v prahu.....
Če se bodo delali tanjši ,je potrebno maso za nadev podvojit..sama sem delala debelino 3mm in 5 mm.Na 5 mm so mi bolj okusni.

Za čokolado pa..navadno belo iz lidla ali spar znamko..tričetrt čokolade stopim z malo kokosove maščobe,v mikrovalovki 2x po 30 sec..zmešam da se stopi,potem dodam na drobne košćke še preostalo čokolado in mešam da se vse stopi ..čokolada se malo zgosti..pomakam piškote in pustim na sobni temperaturi da se ohladi in strdi...tako delam približno iz ene tablice čokolade,100g...

Punce vsi piškotki so čudoviti..zato bodite ponosne na svoje izdelke :)

lp goga

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. dec 2014 19:25

Piškotov ne moreš oblivati z mešanico smetane in čokolade ker je rezultat mehak. Jaz belo kuverturo temperiram. Tako je čokolada trda praktično takoj, piškoti se lepo zložijo v škatle, se ne mehčajo v hladilniku med strjevanjem, nanos ša je fino debel in gladek. 

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. dec 2014 19:27

Vanja, v slo so načeloma vse bele čokolade krem barve, tista bela stvar je zelo zelo redka. hersheys s čookoladnimi kapljicami se edino dobi pri nas. 

Ali profiji oblivajo piškote z ganachem ali temperirano čokolado.. si se pa najbrž zmotila in mislila pecivo.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. dec 2014 20:09

Ja, bela čokolada s smetano ni za piškote, jasno.S tem oblivam recimo petit four. 

 

 

 

Vanja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

12. dec 2014 21:18

Super ste! Res vas občudujem, vse po vrsti

 

Jaz bom letos verjetno piškote pekla samo 1x in samo ene, ker se malo pazimo. Čeprav hudo rada pečem, ampak potem je treba seveda pojest in tako nastanejo problemi  danes sem dokončala čokoladno-orehovo torto (brez orehov, ker so se mi v pečici zažgali , nam namesto orehov sem dodala banano ) še za rojstnodnevni dolg, od piškotov pa bom za praznike spekla linške, ker jih moj dragi obožuje  bom pa z veseljem spremljala vaše umetnine

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti