Kavni avtomat

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

7. dec 2010 11:03

Razmišljam, da bi nabavila avtomat za kavo, tak, ki zmelje zrna in naredi vse ostalo. Gledala sem nemške teste, še najbolj so mi všeč glede razmerja cena aparata - ocena na testu aparati Jura. Ali ga mogoče kdo ima, oz. katerega imate in kako ste z njim zadovoljni. Izbira na trgu je velika in se je res težko odločit.

Lijana

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. dec 2010 11:17

Mi imamo Juro, že 3 leta veselo kuha kavico vsaj 3 na dan:)

Je model Impresa J5, vsaj mislim da nekaj takega. Ni bil najcenejši, niti najdražji. Dobila sem ga za rojstni dan in moj je takrat naštudiral, kateri aparat naj bi bil dober in evo ga, pa ga imamo!

Kuha dobro kavo: navadno, espresso, fajn peni mleko. Je pa kar nekaj dela z njim za vzdrževanje, je pa res, da aparat sam pove, kaj hoče in česa mu manjka; recimo, da nima vode, da je treba dodati zrna, ga očistiti, zamenjati filter. Ja, tudi vodo za čaj lahko dobiš iz njega.

 

Vse potrebno za čiščenje dobiš v Jura trgovini, tudi kavo seveda, samo je dražje. Midva tablete za čiščenje in filtre kupujeva v Avstriji v Mediamarktu.

 

Sem prepričana, da je to aparat, ki ga potrebuješ. Pa ne delam za Juro, da ne bo pomote. Imam samo rada dobro . Če je pa zraven še kakšen klepet, pa še toliko boljše.

Jelenckova

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

7. dec 2010 11:19

Lijana, jaz imam Juro F50 že nekaj let. Vse v redu, ampak tak stroj zahteva nemalo vzdrževanja! Najprej: filter za vodo, pa tablete za odstranjevanje vodnega kamna. In meni je po cca 4000 kavah crknil del, ki melje kavo. In potem sem videl, kako je pomembno, da imaš stroj, ki ga lahko pri nas servisiraš. Jaz sem sam menjal, no saj kasneje sem ugotovil, da se tudi pri nas da servisirat Jure.

Torej - veliko natančnega vzdrževanja in jaz sem kar vesel, kadar je res tako: pritisneš na knof in brez zapletov dobiš dobro kavo



Bojan Administrator

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

7. dec 2010 13:20

Hvala vama za informacije, malo me skrbi vzdrževanje oz. čiščenje. Bom šla jutri v Ljubljano v njihovo trgovino, kjer lahko poizkusiš  kavo, potem pa se bom odločila.

Lijana

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. dec 2010 13:48

Pa saj vzdrževanje ni težko, niti čiščenje. Vzeti si je treba samo čas, nič drugega.

Jelenckova

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

7. dec 2010 16:24

Jaz sem na koncu izbrala Saeco Giro Plus. Zadeva je še dokaj nova, a zaenkrat so upravičena vsa pričakovanja kafetarca

barbaronca  

član od: 26.4.2005

sporočila: 45

8. dec 2010 18:12

jst pa imam doma kavni avtomat od Krupsa. skuhaš lajko navadni espreso ali pa na tablete. poleg tega ima zrave še posodo za penjenje mleka, da si narediš kapučino al pa samo vročo vodo za čaj. sem zelo zadovoljna in mi ni žal, ker imaš več variant. barbaronca

Jannaa  

član od: 29.11.2009

sporočila: 508

8. dec 2010 21:22

kavni_aparat_200

Ravno včeraj sem kupila tale kavni aparat na kapsule Tchibo Cafissimo. Se že veselim preizkušanja različnih vrst kave.

Jannaa

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

8. dec 2010 22:19

Jaz imam že skoraj 4 leta Krupsov aparat. Pravzaprav imam dva, enega doma, enega v prikolici na morju. Kava iz aparata je sicer odlična, vendar se mi najprej en, nato pa še drug pokvaril. Prvič oba še v garanciji, pa se je stvar ponavljala. Oba sem imela že 2x na servisu, vedno druga napaka. Ravno sedaj imam pripravljen en aparat za v servis, spet ne dela. Še dobro, da imam čez zimo oba aparta doma.

Jaz si ne znam predstavljati dneva brez dobre kave. Sicer pa ni bistvo aparata, kava je tista.  Trenutno sem jaz "našla" kavo v Ikei, na oddelku s prehrano. Ker moj aparat zahteva samo kavo v zrnju je to problem, pa če si še malo zbirčen, je pa problem malo večji

Pa eno dobro vam želim!

karnak

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

8. dec 2010 22:54

Ja, prav res, kava v zrnu je lahko cel projekt. In tudi cena marsikoga preseneti . Nazadnje sem za Hausbrandt odštela 23 eur (1 kg) kafetarca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti