Kavni avtomat

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

4. maj 2004 17:05

Jaz penim kar hladno in takoj poberem peno, kolikor je pač potrebujem.

ivan15  

član od: 21.11.2002

sporočila: 13

16. maj 2004 14:42

Hvala za odgovore! Kavni aparat sem kupil Saeco.Sem zelo zadovojen z njim . Zanima me katero kavo uporabljate za espresso? Namreč v trgovinah sem zasledil samo cenejše variante kave za espresso.Naprimer od barcafeja imajo samo barcafe espresso, vem pa da se dobi za gostinske lokale od barcafeja tudi barcafe bar in barcafe prestige ki pa je najdražja (črna embalaža vrečke).Zanima me če ja gdo te kave opazil v kakšni trgovini. čao!

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

16. maj 2004 19:45

...poskusi kakšno drugo znamko....bar kafe se je poslabšal...zelo poslabšal, tudi prestiž............ ANJA

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

16. maj 2004 20:06

Za marto: jest spenim mleko v rosfraj lončku z pokrovom (sem ga prav za ta namen kupla), nalijem čist navadno alpsko mleko, dodam mu žličko sladkorja. Penim ga prvič toliko časa da se pržge lučka na kofetarju, počakam da se para znova segreje in še enkrat. Mleko je pol ful spenjeno in zelo dobro. Marjeta Žniderčič

ivan15  

član od: 21.11.2002

sporočila: 13

17. maj 2004 14:27

V prodajalnah sem opazil samo še frank kavo ,ilyin neko italijansko .Katero mi svetuješ.Če gledaš ceno potem verjetno ily.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

17. maj 2004 15:19

....no ja vsekakor tisto, ki vam najbolj paše...probajte buon cafe(mogoče nisem ravno prav napisala) od firme GALA iz Izole.Kupite jo lahko kar v Mercatorju.....sicer pa so okusi različni....jaz osebno ne maram močno pražene kave, ker ima okus kot po zažganem, so mi všeč mild variante, seveda z mlekom. Veliko užitkov med kofetkanjem..... ANJA

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

17. maj 2004 18:28

Tudi mi imamo kavni aparat saeco, sicer že starejše izdelave, pa smo zelo zadovoljni z njim. Kuhamo pa v glavnem kavo segafredo strong, ki pa je žal pri nas še ne moreš kupiti v trgovini (v tijini jo že dobiš v vsaki malo večji samopostrežni). To kavo p sicer kupujem pri Koroni, Celovška 149, Lj. Pa veliko užitka pri pitju kave! Nada

ivan15  

član od: 21.11.2002

sporočila: 13

20. maj 2004 19:27

Hvala za odgovore! Vsekakor bom poiskusil te kave ki jih priporočate.Gdaj pa je odprta korona, namreč na telefon se noben ne javlja.

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

20. maj 2004 20:58

Ne vem natančno, do kdaj je Korona odprta, zdi se mi, da do 15. ure. Čudno, kadar sem jaz prišla tja, je bil vedno kdo v pisarni. Nikoli pa nisem klicala po telefonu. Pa imaš pravo številko? (01) 505-59-29, fax: (01) 515-20-00 prepisano z zadnjega računa pred desetimi dnevi)

marjanap  

član od: 12.8.2003

sporočila: 40

15. jul 2004 6:26

Cerav je malce pozno za odgovor vseeno: Mi imamo doma aparat saeco, ki sam melje, jemlje kolicino kave in tudi sam odvaja potem zoc, torej avtomatik. Zelo smo zadovoljni in dela neutrudno skorajda dan in noc. Glede kave pa je tako. Ce jo imate res radi kot mi, pa ceprav z mlekom, kupujte vedno CREM caffe za expresso. Kava je lepo spenjena, diseca in odlicnega okusa. Vse druge variante kot barcaffe, pa ceprav kao za expresso so popolnoma zanic. V vecjih trgovinah kot so Interspar tako kavo vsekakor dobite, vendar je seveda malce drazja. V tujini pa je cena cisto povprecna, mi takrat ac kupimo vecjo kolicino kave ot v starih casih, le da je tokrat ne rabimo skrivati in svercat :)) Marjana Puhman

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti