Pomen določenih sestavin

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

30. sep 2014 19:14

Na deklaraciji piše, da je sladkorja 16,2g in masla 32g, škroba je 42,2g in vlaknin 2,1g, kar da okrog 45g moke. Tako da izgleda da so tile Walkers piškoti dokaj 3:2:1. Razen če so spet ameriški drugačni, tako kot philadelphija sirček.

 

Meni so tile Walkers res dobri, zato sem tudi šla preverit deklaracijo, ker me je zanimalo. Aja pa dolgčas mi je tudi malo :D

 

Sicer pa nima smisla, primerjati ameriških Chocoalte chip cookies in keksov tipa shortbread. To sta dve čisto različni stvari, oboji so lahko zelo dobri, če so korektno pripravljeni, s pravim postopkom in kvalitetnimi sestavinami.

Vesnuska

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. okt 2014 6:45

 za Walkerse: Imam recept za shotrbread kukije, moka:maslo SKORAJ 1:1, del moke se nadomesti s kokosom. Angleški recept a vseeno po skodelicah oz. volumenskih unčah.  

Vanja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. okt 2014 11:30

Shortbread res ni cisto isto kot 3:2:1 krhko testo, kljub temu pa po razmernju ni tako dalec stran. Moka in maslo sta res v razmerju 1:1, vendar pa se poleg moke doda se skrob (ta je v razmerju z moko 1:2), tako da je celotno razmerje moka+skrob:maslo:sladkor=3:2:1. Ameriski keksi (ki se valjajo in izrezujejo) imajo veliko vec sladkorja, zaradi cesar pridejo bolj trdi.

 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti