Obstojnost peciva

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

tema odprta - 13. avg 2014 7:02 | ogledi: 4.356 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Naslednjo sredo pripravljam slovo od sodelavcev, ker sem se upokojila (ju-hu). Napekla bi rada nekaj peciva. V planu imam: bicikle, pecivo za požrešne sosede, borovničeve mafine, potico, urškino pecivo (izognila bi se peciva s čokoladnimi prelivi zaradi visokih temepatur). Kako dolgo ostane pecivo sveže v hladilniku, kaj je vam pokazala praksa? Ali lahko katerega od teh tudi zamrznem in bo ostal enako okusen po odmrznitvi? Imate morda se kakšne predloge?

Najlepša hvala za nasvete in lep dan!

 

ursula-ce

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. avg 2014 8:33

Od zgoraj naštetega je pri meni v zamrzovalniku preživelo skutino pecivo, mafini in potica. Krhko pito (receprt od Val) smo včeraj pospravili do konca, ta je preživela skoraj 6 dni v hladilniku.

Loni Makaroni

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

13. avg 2014 8:37

Ursula, najprej čestitke k upokojitvi in uživaj v njej. Vidim pa, da boš, ker se je veseliš.

Jaz bi se tega tvojega projekta lotila takole: v ponedeljek bicikle, v torek pa vse ostalo. Sploh, če imaš na razpolgao ventilacijsko pečico, je tole hitro gotovo. Pa veliko uspeha pri peki! 

Balenka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

13. avg 2014 11:10

Če si že doma ,bi bilo najbolje narediti dan dva prej ,da bo sveže.Sama sem imela v začetku septembra..napekla veliko vrst piškotov in Gogino alpsko torto,razrezala na koščke in dala v papirnate skodelice..zraven pa še nekaj slanega peciva...vse je šlo......drugače pa dobrodošla med nas "študente"...

lp goga

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

14. avg 2014 7:12

Najlepša hvala za nasvete, jih bom z veseljem upoštevala.

 

Upokojitve sem "noro" vesela in upam, da bom srečna in zdrava študentka

ursula-ce

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti