prenovljena rubrika gostinski lokali

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

13. avg 2014 10:24

Lahko odpreš, dokler bo komunikacija v temi na nivoju in se ne bo žalilo gostincev, jo bomo pustili.

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

22. avg 2014 20:46

Se moram oglasiti...

Zmotno je mišljenje, da si restavracije, gostilne ali gostišča same izmišljajo nazive! In ne, gostilna ni prostor, ki ima samo šank in je namenjena samo druženju, prav tako prvič slišim, da bi naj bila poleg občine, policije itd. Gostilna ponuja HRANO IN PIJAČO, ne imenuje pa se restavracija ali gostišče zato, ker nima garderobe. In to ni moje mišljenje ampak nova klasifikacija naših predragih veljakov.

Zato v bodoče le poglejte tudi pod gostilne, ne samo restavracije, boste mogoče presenečeni, kaj vse se odkrije.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

23. avg 2014 8:23

ela je napisal/a:

Se moram oglasiti...

Zmotno je mišljenje, da si restavracije, gostilne ali gostišča same izmišljajo nazive! In ne, gostilna ni prostor, ki ima samo šank in je namenjena samo druženju, prav tako prvič slišim, da bi naj bila poleg občine, policije itd. Gostilna ponuja HRANO IN PIJAČO, ne imenuje pa se restavracija ali gostišče zato, ker nima garderobe. In to ni moje mišljenje ampak nova klasifikacija naših predragih veljakov.

Zato v bodoče le poglejte tudi pod gostilne, ne samo restavracije, boste mogoče presenečeni, kaj vse se odkrije.

 

Tudi jaz se moram oglasiti...

Zmotno je tudi mišljenje, da lahko stavek preletimo, potem pa na podlagi površnega branja in slabega razumevanja zapisanega polagamo drugim neumnosti na jezik.

1.Nikjer nisem trdila, da je gostilna prostor, ki ima ima samo šank in je namenjena samo druženju. Nasprotno, napisala sem, da je to prostor, kjer imajo običajno šank in kakšno mizo, namenjeno lokalcem.

2.Tudi nisem zapisala, da je gostilna prostor, namenjen izključno druženju, ampak da se tam lahko, ali pa tudi ne kaj popije in morda tudi kaj poje.

3. Ne vem, kje si prebrala, da so gostilne locirane zraven občine, policije itd. Napisano je bilo, da je to institucija, ki je običajno poleg občine, pošte itd prisotna v vsakem kraju. Kar pomeni, da je v vsakem kraju , ki je primerne velikosti, da ima občino, pošto itd. običajno tudi gostilna, ki seveda ni nujno neposredna soseda omenjenih ustanov.

Zato v bodoče le bolj skrbno, za začetek tudi po večkrat prebiraj tekste, boš mogoče presenečena, kaj vse boš odkrila v kakšnem stavku.

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti